Statystycznie o Pandach

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Statystycznie o Pandach

Numer postu:#1  Postprzez Karol31 » Wt 15:21, 11 sie 2015

Witajcie
Pewnego czasu, do głowy wpadł mi taki pomysł, aby każdy z nas napisał jakie problemy technicznie miał ze swoim miśkiem. Dlaczego? Po to, żeby zebrać do kupy, najczęstsze awarie, z którymi wszyscy się borykamy. Nie ma co ukrywać, że Pandy lubią się fochać, a niekiedy przeszukiwałem niejedne forum, by dowiedzieć się co jej dolega. Chodzi mi o same konkrety. Piszcie tylko o rozwiązanych problemach, a nie o tych, które się za wami ciągnął.
To żeby wszystko łatwo byłoby potem zebrać, musimy trzymać się pewnych zasad.
Po pierwsze: Napisz jaką masz Pandę.
Po drugie: Co dolegało Twojej Pandzie. Jakie były objawy problemu.
Po trzecie: W jaki sposób zdiagnozowałeś pacjenta. Jak rozwiązałeś problem.
Po czwarte(ewentualnie): Jaki był koszt części, naprawy.
Dla przykładu ja zacznę.
Panda II 1.2 Dynamic (60 KM) + LPG

Problem nr. 1
2. Auto nie chciało zapalić. Rozrusznik nie kręcił.
3. Nie było prądu na rozruszniku. Przerwany kabel masowy.
4. koszt 8 zł, wymiana kabla.

Problem nr.2
2. Na zimnym silniku palił za 4-5 razem. Za trzecim razem się dusił, po chwili chodził normalnie.
3. W filtrze węglowym systemu EVAP, odpowiadającym za wchłanianie oparów ze zbiornika paliwa, było kilo mułu. Filtr znajduję się za kołem po stronie wlewu paliwa. Wymieniłem filtr i dodatkowo okleiłem nadkole tak, aby nie dostawało się tam błoto z pod kół. Do dzisiaj nie mam problemu z odpalaniem.
4. Za używany filtr zapłaciłem 80 zł. Wymiana jest banalnie prosta, więc zrobiłem to sam.

Problem nr.3
2. Nie chciał odpalić. Rozrusznik kręcił.
3. Udało mi się go odpalić awaryjnie na gazie. Wszystko wskazywało na pompę paliwa. Nie myliłem się.
4. Za wymianę (używaną pompę ze szrotu) zapłaciłem 200 euro. Nie polecam naprawy za granicą :P

Problem nr.4
2. Nie działała wentylacja/klimatyzacja na 2-3 "poziomie prędkości".
3. Wymieniłem bezpiecznik termiczny. I dodatkowo wtyczka przy bezpieczniku jest dość zgięta i osunęła się z niej izolacja. Kabel był bardzo zaśniedziały więc go oczyściłem i okleiłem taśmą izolacyjną.
4. Bezpiecznik termiczny kupiłem za grosze.

Więcej grzechów nie pamiętam :D
Ostatnio edytowano Wt 21:00, 11 sie 2015 przez Romix13, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Proszę używać EDYTy :) w prawym górnym rogu postu (działa do 2h) zamiast pisać post pod postem w mniej niż 2h.
Karol31
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn 18:41, 31 mar 2014
Lokalizacja: Rzeszów
Panda: Panda 1.2 Dynamic 2004
Imię: Karol

Re: Statystycznie o Pandach

Numer postu:#2  Postprzez Romix13 » Wt 21:00, 11 sie 2015

Nie wiem czy jest sens zbierać wszystko do kupy, ponieważ wtedy powstały by tematy zdublowane i zrobił by się chaos, który my moderatorzy musieli byśmy sprzątać, mimo iż już mamy dużo roboty, bo często użytkownicy zamiast używać wyszukiwarki forumowej tworzą podobne wątki, które musimy potem przenosić do wcześniejszych o tym samym temacie. Po to właśnie istnieją różne działy i po to My jesteśmy by na bieżąco sortować i dbać o porządek w działach by do tego nie doszło i łatwiej było znaleźć temat z dziedziny która nas interesuje. Zauważ ile jest wątków w działach technicznych na temat awarii, to nie kilka najczęstszych, ale nawet kilkaset i więcej. Powstało by drugie tyle zdublowanych wątków. Po za tym są również działy "Moja Panda II" i "Moja Panda III" gdzie każdy opisuje wszystko na temat swojej Pandy, nie tylko mody ale i czasem jakieś borykania z nią, które rozwiązał, lub coś zmienił.
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek


Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości