Mycie autka przy ujemnych temperaturach

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Mycie autka przy ujemnych temperaturach

Numer postu:#1  Postprzez olo 1 » N 21:37, 04 sty 2015

Jako,że każdy z nas chciałby żeby jego auto było czyste również zimą,mogę podpowiedzieć pomysł jak wymyć i wysuszyć auto nie mając ogrzewanego garażu.Pierwszy sposób to znalezienie myjni,która posiada tzw.suszarnie(ogrzewane pomieszczenie)ja mam zaprzyjażnioną myjnię w której po umyciu auto wstawiam do takiego pomieszczenia i sobie spokojnie wysycha.Drugi pomysł,który poddał mi znajomy i który działa to myjnia automatyczna,ale ogrzewana-kupić bilet,jechać po 20(bo kto o zdrowych zmysłach myję auto zimą na noc),wymyć i spokojnie poczekać aż powysycha w między czasie można powycierać,itp.Obydwa sposoby mam sprawdzone i jak dla mnie lepszy jest ten pierwszy,jedyny minus to to,że mieści się tam tylko jedno auto,drugi jest niestety czasochłonny i obarczony ryzykiem,że ktoś przyjedzie też w ten sposób się wymyć i to,że myjnie przy cpn czy markecie są niestety słabo grzane oraz to,że mycie odbywa się przy użyciu szczotek.Co na to powiecie,jakieś inne pomysły?
olo 1
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1773
Dołączył(a): Wt 21:38, 29 kwi 2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: "Błękitna" 1.2 Dynamic
Imię: Olek

Re: Mycie autka przy ujemnych temperaturach

Numer postu:#2  Postprzez OsiemKilo » Wt 12:54, 06 sty 2015

na mrozie to najlepiej nie myć :P a jak już musimy myć to po myciu najlepiej postawić furę do ogrzewanego garażu.
Bardzo pomocne przy osuszaniu auta jest sprężone powietrze, wystarczy odmuchać auto :)
https://driiive.com/8kilo/FiatPanda/ <-- Zobacz moją pandę na Driiive.com
OsiemKilo
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1762
Dołączył(a): N 17:00, 08 kwi 2012
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Panda: 1,3 Mjet Van
Imię: Sławek

Re: Mycie autka przy ujemnych temperaturach

Numer postu:#3  Postprzez Romix13 » Wt 13:27, 06 sty 2015

Ciężka sprawa z tym, bo nie każdy ma możliwość żeby mieć blisko tego typu myjki mieszkając np.na wsi przykładowo u mnie :P
Ja w sobotę umyłem, ale też się wziąłem na sposób: Mam zabudowany garaż z kratką odpływową ale bez ogrzewania, więc umyłem miśka i wjechałem do garażu z tym że w garażu nagrzałem piecykiem na butlę gazową i autko wyschło 8)
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Mycie autka przy ujemnych temperaturach

Numer postu:#4  Postprzez Kamillo » Cz 0:35, 22 sty 2015

Zazdroszczę jakiegokolwiek garażu. Jeśli temp są na "-" to moje autka jeżdża brudne...
Kamillo
Instruktor
Avatar użytkownika
 
Posty: 1078
Dołączył(a): So 21:56, 29 paź 2011
Lokalizacja: Pruszków (WPR)
Wiek: 44
Panda: Seat Ibiza V (KJ)
Imię: Kamil

Re: Mycie autka przy ujemnych temperaturach

Numer postu:#5  Postprzez michwas » Cz 8:35, 22 sty 2015

Ja sie przyznam że myje w czasie dodatnich temperatur w czasie mrozów odpuszczam i codziennie śledze pogodę :)
1.2 Dynamic
michwas
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 156
Dołączył(a): Śr 18:57, 14 sty 2015
Wiek: 36
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Michał

Re: Mycie autka przy ujemnych temperaturach

Numer postu:#6  Postprzez Camcioo » Cz 12:44, 22 sty 2015

ja do - 3 umyję auto na bezdotykowej trasa i kropelki spływają co zostanie na szybko przetrzeć szmatką i git :) jak więcej to nie myję chodź nie raz mam ochotę podjechać :P
Oferuje konsultacje : treningowe, żywieniowe i suplementacyjne :ok:
Podłączenie pod Fes-a, Mes-a, Osiowanie, kasowanie błędów itd
Camcioo
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2623
Dołączył(a): Wt 22:14, 27 gru 2011
Lokalizacja: Będzin / Grodziec
Wiek: 33
Panda: Czarnula / Bravo 1.4 t-jet
Imię: Kamil

Re: Mycie autka przy ujemnych temperaturach

Numer postu:#7  Postprzez michwas » Cz 12:59, 22 sty 2015

co do szmatki dobra sprawa jak miałem praktyki to jeden dzień zawsze był poświecony na myjce po umyciu samochodu zawsze cały przecieraliśmy szmatkami że wyjeżdżał suchy z myjni. Jedno mnie dziwi ze przy każdym myciu myliśmy silnik czyli specjalny płyn czekaliśmy 10 min i wodą spłukiwaliśmy i o dziwo każdy odpałał a samochody przyjeżdzały klasa dla szarych ludzi :)
1.2 Dynamic
michwas
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 156
Dołączył(a): Śr 18:57, 14 sty 2015
Wiek: 36
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Michał

Re: Mycie autka przy ujemnych temperaturach

Numer postu:#8  Postprzez bombel » Cz 16:47, 22 sty 2015

ja również przy ujemnych temp nie myję trudno wtedy świeci brudem :D, ale jako że od pewnego czasu zimy mamy jakie mamy to korzystam z bezdotykowej - potem kawałek jadę go "przewiać" z wody z grubsza a na koniec na podwórku otwieram wszystkie drzwi, klapę i się wietrzy :D . Garażu jak to mówią ich habe nicht więc przy ujemnych temp moje auto jest brudassem :P :swir:
bombel
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1594
Dołączył(a): Cz 16:50, 08 gru 2011
Lokalizacja: KCH
Wiek: 38
Panda: 1.1 + NOS ;)
Imię: Sebastian

Re: Mycie autka przy ujemnych temperaturach

Numer postu:#9  Postprzez hazi_k » Cz 19:51, 22 sty 2015

bombel napisał(a):ja również przy ujemnych temp nie myję trudno wtedy świeci brudem :D, ale jako że od pewnego czasu zimy mamy jakie mamy to korzystam z bezdotykowej - potem kawałek jadę go "przewiać" z wody z grubsza a na koniec na podwórku otwieram wszystkie drzwi, klapę i się wietrzy :D . Garażu jak to mówią ich habe nicht więc przy ujemnych temp moje auto jest brudassem :P :swir:


robię tak samo :ok:
hazi_k
Specjalista
 
Posty: 379
Dołączył(a): Pn 20:28, 10 lut 2014
Lokalizacja: okolice Piły
Panda: 1.1 Actual
Imię: Krzysiek

Re: Mycie autka przy ujemnych temperaturach

Numer postu:#10  Postprzez ostrokit » Pn 22:38, 09 lut 2015

Jak temperatura jest na minusie to ja też unikam mycia jak ognia ;) A jeśli już muszę, to nie robię tego późno wieczorem, tylko raczej koło południa albo późnym rankiem.
ostrokit
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): N 15:30, 08 lut 2015
Lokalizacja: Kraków
Panda: Panda III
Imię: Mirek


Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron