Zakupy z chin (aliexpress.com)

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Zakupy z chin (aliexpress.com)

Numer postu:#1  Postprzez OsiemKilo » Cz 21:20, 18 gru 2014

Czy ktoś z was robił zakupy w chinach a dokładniej na serwisie aliexpress? Znalazłem kilka fajnych gadżetów do pandy i mam zamiar niedługo coś zakupić :). Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii?
https://driiive.com/8kilo/FiatPanda/ <-- Zobacz moją pandę na Driiive.com
OsiemKilo
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1762
Dołączył(a): N 17:00, 08 kwi 2012
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Panda: 1,3 Mjet Van
Imię: Sławek

Re: Zakupy z chin (aliexpress.com)

Numer postu:#2  Postprzez Deacon » Cz 21:45, 18 gru 2014

Ja robiłem ale nie samodzielnie. Zamawiałem przez kolegę bo nie ogarniam tam płatności. Przyszło bez problemów. Ludzie z innego forum, na którym jestem zamawiali i też nie było problemów. Ważne, żeby zamawiać od osób z dużym ratio.
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5199
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Ford Fiesta Mk7 1.6 Motorsport
Imię: Michał

Re: Zakupy z chin (aliexpress.com)

Numer postu:#3  Postprzez Mich@ł » Cz 22:03, 18 gru 2014

Ja w wakacje zamawiałem na aliexpress quadrocopter... popsuł się po kilku godz latania i paru twardych lądowaniach :(

Ogólnie z zakupami problemu nie ma (należy jedynie zwrócić uwagę od kogo się kupuje, bo tam masz jak na allegro "punktacje" i komentarze). Płatność paypalem i czekanie na towar. Przesyłki wysyłane pocztą teoretycznie idą 15-35 dni (ja osobiście czekałem około 3 tyg).

Przesyłki często wysyłają jako prezent więc jest spora szansa że nie trafi się na celnika ;)

Osobiście mogę polecić jeszcze http://www.banggood.com . Przesyłki dochodzą w przeciągu 7 dni roboczych.

[edit]
Takie małe sprostowanie, aliexpress chyba nie obsługuje paypala, ale placić można kartą ;)
Pozdrawiam,
Michał

Zapraszam na darmowy hosting zdjęć - http://vva.pl oraz forum akwarystyczne
Mich@ł
Profesjonalista
 
Posty: 480
Dołączył(a): Cz 13:50, 18 paź 2012
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Panda: Panda Actual
Imię: Michał

Re: Zakupy z chin (aliexpress.com)

Numer postu:#4  Postprzez kampress » Pn 13:18, 22 gru 2014

Miałem jedną "śmieszną" sytuację, zakupiłem elektronikę z chin poprzez allegro, po paru miesiącach przyszło zawiadomienie z urzędu celnego z nakazem zapłaty vatu za rzeczony przedmiot, miało być tanio a wyszło jak zwykle..., tak że trza dokładnie sprawdzać kontrahenta przed dokonaniem takowych transakcji.
kampress
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 193
Dołączył(a): Cz 14:22, 26 cze 2014
Lokalizacja: małopolskie
Panda: 1,2 Pb + LPG
Imię: kampress

Re: Zakupy z chin (aliexpress.com)

Numer postu:#5  Postprzez Deacon » Pn 14:28, 22 gru 2014

Niestety ale urząd celny to loteria. Zależy co sprzedający zadeklaruje i na jaką kwotę.
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5199
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Ford Fiesta Mk7 1.6 Motorsport
Imię: Michał

Re: Zakupy z chin (aliexpress.com)

Numer postu:#6  Postprzez OsiemKilo » Pn 20:10, 22 gru 2014

akurat jeśli chodzi o UC to biorę to pod uwagę. Jak się uda to spoko a jak nie to zapłacę z vatem czy bez i tak będzie to tanio ;)
https://driiive.com/8kilo/FiatPanda/ <-- Zobacz moją pandę na Driiive.com
OsiemKilo
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1762
Dołączył(a): N 17:00, 08 kwi 2012
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Panda: 1,3 Mjet Van
Imię: Sławek

Re: Zakupy z chin (aliexpress.com)

Numer postu:#7  Postprzez OsiemKilo » Pt 23:49, 16 sty 2015

No to ja mogę już coś napisać na ten temat :). Zamówiłem, zapłaciłem za pomocą wirtualnej karty w USD, jedna paczka przyszła po 8 dniach od wysłania przez sprzedającego a druga jest już w Warszawie. Towar zgodny z opisem także gitara :).
https://driiive.com/8kilo/FiatPanda/ <-- Zobacz moją pandę na Driiive.com
OsiemKilo
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1762
Dołączył(a): N 17:00, 08 kwi 2012
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Panda: 1,3 Mjet Van
Imię: Sławek

Re: Zakupy z chin (aliexpress.com)

Numer postu:#8  Postprzez Camcioo » So 0:17, 17 sty 2015

:ok:
Oferuje konsultacje : treningowe, żywieniowe i suplementacyjne :ok:
Podłączenie pod Fes-a, Mes-a, Osiowanie, kasowanie błędów itd
Camcioo
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2623
Dołączył(a): Wt 22:14, 27 gru 2011
Lokalizacja: Będzin / Grodziec
Wiek: 33
Panda: Czarnula / Bravo 1.4 t-jet
Imię: Kamil

Re: Zakupy z chin (aliexpress.com)

Numer postu:#9  Postprzez ksys » Pt 0:11, 24 kwi 2015

ja polecę zakup przez ebay, płatność przez paypal i przesyłki dochodzą nawet w tydzień, amawiam sporo pierdół z chin bo jest średnio 3-10 razy taniej. jak raz paczka nie doszła to umówiłem się ze sprzedającym że dokupię towaru i wyśle raz jeszcze ale razem z pierwszym zamówieniem oraz numerem listu przewozowego do sprawdzenia on-line, nie było problemu i dalej u nich zamawiam.
przez aliexpres nie zamawiałem jeszcze, ale przez alibabę już tak, ale tam płatność normalnym przelewem, czas oczekiwania ok 2-3miesiące no i towar zwykle był 500-700kg.
na ebay ogólnie jest bardzo bezpiecznie bo dbają o komentarze aby nie mieli negatywnych, i jak jest kłopot albo długo idzie to na prawdę pomagają dowiedzieć się co i jak.
do tej pory zamówiłem już ok. 30 paczek w sumie i jedna ni dotarła, ale jak już wspomniałem dogadałem sie ze sprzedającym.
co do pandolino nie mam nic w chinach co by było tańsze niż u nas, niestety, ale pandy robili w Polsce i to tu jest dostęp bardzo dobry, w chinach bardzo kiepsko z dostępnością towaru.

teraz o urzędzie celnym,
jak zamawiam prywatnie to paczka idzie pocztą i zazwyczaj nie ma problemów, jak jest to otrzymuję pismo i trzeba zapłacić cło i VAT, szukając czegokolwiek tak daleko przyjmuję że celny pobierze opłatę. inaczej taniej wychodzi drożej.
kupując na firmę to idzie przez celny i agencję celną, załatwiają wszystko za mnie i towar mam pod dom.
założenie podstawowe przy większych zakupach: transport jest mój.
mam firmę co załatwia wszystko i znam koszty przed wysyłką, bo normą jest to że chińczyk wysyła za grosze większe paczki ale potem trzeba samemu odebrać z Gdyni albo załatwiać transport gdzie u mnie to paczki 1,5 na 1,5 metra albo metr na pół, ale dochodzą koszty portowe itp. i wychodzi na to że paczka co Chińczyk powie że wysyłka to 100usd kończy się dopłatą w Polsce kwotą 2.5tys.
a tak mam firmę Polską co powie mi za przesyłkę do 1 metra sześciennego ok. tysiąc złotych i na miejscu w chinach sprawdzają czy się zgadza wszystko. i wiem że mam transport pod dom bez dodatkowych kosztów.
pozdrawiam
ksys
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): N 12:20, 14 gru 2014
Lokalizacja: dg
Panda: 1.1 2004
Imię: Krzysztof


Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości