Komisy, handlarze

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Komisy, handlarze

Numer postu:#1  Postprzez Gof » Śr 15:20, 20 sie 2014

Taka ankieta... gdzie kupiliście Waszego pandolota?

- salon
- komis/handlarz
- firma (wynajem, służbowa panda itd)
- prywatny właściciel

Czemu pytam? Bo nie ma. Pandy nie ma. Od prywatnego nie ma. Same Pandy, które pojawiają się na otomoto itd. są od handlarzy i komisów (albo są 400 km ode mnie). Chciałem omijać szerokim łukiem handlarzy, ale chyba się nie uda... opinia jaka jest, to wiadomo - a jak jest naprawdę, jakie wy macie doświadczenia z handlarzami? Gdzie kupiliście autko, a jeżeli od handlarza, to naprawdę okazało się, że było spawane z dwóch pand i jednego przystanku?
Gof
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 12:31, 08 sie 2014
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Panda: Jeszcze nie ma
Imię: Adam

Re: Komisy, handlarze

Numer postu:#2  Postprzez Camcioo » Śr 16:11, 20 sie 2014

Panda - salon
Bravo - salon
Czarnulka - od klubowicza
Na twoim miejscu szukałbym aut z forum, ktoś na pewno coś sprzedaje. Generalnie na rynku jest sama padlina jak by nie patrzeć. Poszukaj ogłoszeń może coś znajdziesz dla siebie. Czasem warto przejechać się przez całą Polskę wypić kawę ze sprzedawcą i wrócić z fajnym autem przy okazji dowiedzieć się jak przebiegała eksploatacja :)
Oferuje konsultacje : treningowe, żywieniowe i suplementacyjne :ok:
Podłączenie pod Fes-a, Mes-a, Osiowanie, kasowanie błędów itd
Camcioo
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2623
Dołączył(a): Wt 22:14, 27 gru 2011
Lokalizacja: Będzin / Grodziec
Wiek: 33
Panda: Czarnula / Bravo 1.4 t-jet
Imię: Kamil

Re: Komisy, handlarze

Numer postu:#3  Postprzez bombel » Śr 16:17, 20 sie 2014

Panda - salon
reszta aut w domu - salon

Nie wątpie że ciężko jest coś kupić ale czasami warto sie przejechać jak pisze Kamil. Nie napsiałeś też czego konkretnie szukasz jaki rok etc etc ...

http://olx.pl/oferta/fiat-panda-jedyna- ... 9e95f691c1

tu masz np. auto klubowe i chyba masz niedaleko pytanie czy reszta Ci odpowiada :mrgreen:
bombel
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1594
Dołączył(a): Cz 16:50, 08 gru 2011
Lokalizacja: KCH
Wiek: 38
Panda: 1.1 + NOS ;)
Imię: Sebastian

Re: Komisy, handlarze

Numer postu:#4  Postprzez Camcioo » Śr 16:22, 20 sie 2014

Po za tym auto używane to auto używane ma prawo się coś zepsuć trzeba się z tym liczyć. :)
Oferuje konsultacje : treningowe, żywieniowe i suplementacyjne :ok:
Podłączenie pod Fes-a, Mes-a, Osiowanie, kasowanie błędów itd
Camcioo
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2623
Dołączył(a): Wt 22:14, 27 gru 2011
Lokalizacja: Będzin / Grodziec
Wiek: 33
Panda: Czarnula / Bravo 1.4 t-jet
Imię: Kamil

Re: Odp: Komisy, handlarze

Numer postu:#5  Postprzez Gof » Śr 17:54, 20 sie 2014

Gdyby ta Panda nie byla z 2004 a z 2009-2010 to bym bral :) bo to jednak 10-letni samochod, za 6 lat bedzie w wieku mojej obecnej Sieny, a to juz totalny szrot... chcialbym sie zamknac w 15 tysiacach. Jest realne dostac w tej cenie cos sensownego z tych rocznikow, czy jedynie same padla?

Ze wszystko sie psuje to wiem... chodzi mi o uczciwosc, nie czepiam sie drobiazgow, ktore mozna wymienic i naprawic, tylko boje sie, ze trafie na cos totalnie zajechanego, wyklepanego po wypadku, pospawanego z kilku innych itd.
Gof
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 12:31, 08 sie 2014
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Panda: Jeszcze nie ma
Imię: Adam

Re: Komisy, handlarze

Numer postu:#6  Postprzez hazi_k » Śr 18:31, 20 sie 2014

Mój Pandolot został zakupiony od prywatnego właściciela. A dokładnie od właścicielki. Osobiście wychodzę z założenia że nie warto gonić kupę kilometrów po auto bo przy odrobinie cierpliwości i "szczęścia" można zakupić wymarzone autko w dobrym stanie bliżej miejsca zamieszkania. Trzymając się tej zasady u mnie w domu autka tak są kupowane. A i jeszcze jedno autka zawsze kupujemy od pierwszego właściciela.
Ogólnie rzecz biorąc gdy chcę kupić inne auto już jakiś czas wcześniej szukam godnego zainteresowania egzemplarza aby nie jechać po to aby zobaczyć skrzyżowanie samochodu z przystankiem autobusowym i usłyszeć od sprzedającego: "Panie jaka rysa to tuning jest"; "W tym roczniku lepszego nie znajdziesz"; "On nie gubi oleju tylko silnik jest lekko zapocony" a w odpowiedzi czemu nie zostało to wymienione można usłyszeć bo nie było czasu.
Trochę się rozpisałem ale no cóż każdy ma jakieś swoje przywary i zwyczaje. A ja nie należę do ludzi którzy lubią jechać przez pół Polski aby zobaczyć szrot. Wiem że to co napisałem jest dla zdecydowanej większości osób na forum oczywiste ale gdyby było to takie oczywiste to nie słyszelibyśmy o opowieściach w których ktoś kupił upragniony samochód a później to stoi on w serwisie bo coś jest nie tak.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w znalezieniu upragnionego auta,
hazi_k
hazi_k
Specjalista
 
Posty: 379
Dołączył(a): Pn 20:28, 10 lut 2014
Lokalizacja: okolice Piły
Panda: 1.1 Actual
Imię: Krzysiek

Re: Komisy, handlarze

Numer postu:#7  Postprzez kostek567d » Cz 16:57, 21 sie 2014

Panda od gościa prywatnego co do pandy to było sprawdzone przez gościa co mi sprzedawał bo była kupiona przez starsza panią która pande w salonie w Zabrzu zakupiła przebieg przez pierwszą właścicielkę zrobiony 18900 km ja jak kupowałem od gościa brałem miała najechane 21900 km jestem zadowolony z zakupu pandy bo to mi się okazja trafiła pozdro
kostek567d
Wymiatacz
 
Posty: 821
Dołączył(a): N 13:29, 03 mar 2013
Lokalizacja: Malec (kos)/kęty
Wiek: 36
Panda: audi A4 b7 avant
Imię: Andrzej

Re: Komisy, handlarze

Numer postu:#8  Postprzez Kamillo » So 22:57, 06 wrz 2014

Bravo - komis
Panda - właściciel
C4 - salon
Kamillo
Instruktor
Avatar użytkownika
 
Posty: 1078
Dołączył(a): So 21:56, 29 paź 2011
Lokalizacja: Pruszków (WPR)
Wiek: 44
Panda: Seat Ibiza V (KJ)
Imię: Kamil

Re: Komisy, handlarze

Numer postu:#9  Postprzez anathema4 » N 10:35, 07 wrz 2014

Seicento - od właściciela (ki).
Panda - od mojego Taty i takie zakupy polecam najbardziej.
Tak na poważnie to szperaj w lokalnej prasie, na olx'ie. Coś tam zawsze się da wyhaczyć z prywatnych rąk. Pewnie, że nie kupisz od ręki ale czasem warto trochę poczekać i później cieszyć się dobrym wozidłem.
Obrazek
anathema4
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 761
Dołączył(a): Wt 15:40, 29 maja 2012
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 40
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Mariusz

Re: Komisy, handlarze

Numer postu:#10  Postprzez arnold » N 10:55, 07 wrz 2014

Moje kupiłem od pierwszych właścicieli w miejscu zamieszkania. Niestety ma 10 lat, ale egzemplarz był ładny. I kupiłem na żywioł bo na szybko potrzebowałem samochodu. I nie żałuję.
arnold
Wymiatacz
 
Posty: 1370
Dołączył(a): So 17:22, 16 sie 2014
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imię: Arnold

Re: Komisy, handlarze

Numer postu:#11  Postprzez olo 1 » N 22:03, 07 wrz 2014

Auta były najczęściej kupowane jako nowe lub demonstracyjne,oczywiście braliśmy też od osób prywatnych i tu przeważał zakup przez polecenie,niestety dużo aut jest od handlarzy,gdzie oprócz stanu problemem jest fałszowana dokumentacja-kupujesz od przysłowiowego Iksińskiego,a w umowie jest Kowalski,takie dziadostwa omijam z daleka.Kupując używkę wiem,że zawsze coś będzie do roboty,bo rzadko sprzedający wywala kasę na coś co może poczekać.Sam sprzedając auto zawsze w umowie zaznaczam wady i oczywiście odpowiednio opuszczam cenę i powiem,że to mi opłaca,niedawno sprzedawałem samochód,który służył dosłownie do przewozu różnych rzeczy na działke i budowę,do sprzedania był oczywiście wysprzątany,ale miał parę wad:nie działała klima,progi były skorodowane,i coś ciężko palił jak się nagrzał,poszedł o 2500 niżej niż chodzą,a po dwóch tygodniach dzwoni do mnie gościu z pretensjami,że mu syfa sprzedałem i chce kasę-co się okazało ci co go kupili to oczywiście handlarze,trochę podpicowali i sprzedali komuś na moje dane,facet nie mógł ich znależć i dzwonił do mnie,wszystko się wyjaśniło i mam spokój(ich dane wraz z umową dostał).Oczywiście nie wszyscy handlarze to osoby co najmniej mijające się z prawdą,znajomy prowadził komis w którym sprzedawał auta od pierwszych właścicieli,sprawdzone z wyznaczonymi wadami i co i dzisiaj już go niema.Powodzenia w poszukiwaniach :D
olo 1
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1773
Dołączył(a): Wt 21:38, 29 kwi 2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: "Błękitna" 1.2 Dynamic
Imię: Olek

Re: Komisy, handlarze

Numer postu:#12  Postprzez NatTadi23 » Wt 17:28, 16 wrz 2014

ja panda pociskałem jako przedstawiciel handlowy , była git , miała przyspieszenie , ale troszku paliła 8)
NatTadi23
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 14:52, 16 wrz 2014
Lokalizacja: Piątkowo
Panda: Van
Imię: Natalia

Re: Komisy, handlarze

Numer postu:#13  Postprzez patsi » Pn 21:00, 29 wrz 2014

Wszystkie moje auta były kupowane w salonie.

Następne też będzie :) Robimy obecnie mały rekonesans - niestety brak kompetencji sprzedawców jest porażający :|
patsi
Klubowiczka na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 328
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: małopolska
Imię: patsi

Re: Komisy, handlarze

Numer postu:#14  Postprzez olo 1 » Pn 21:08, 29 wrz 2014

patsi napisał(a):Wszystkie moje auta były kupowane w salonie.

Następne też będzie :) Robimy obecnie mały rekonesans - niestety brak kompetencji sprzedawców jest porażający :|

Masz rację co nowe to nowe :D A co do sprzedawców to mam wrażenie,że nieraz stanowisko to jest osadzone na zasadzie"niech ma pracę bo to znajomy syna".Na moje pytania,proste jak to się mówi z życia facet czyta mi katalog i opinie z internetu,co poniektórzy nie wiedzą nawet z której strony jest wlew paliwa,albo jak auto otworzyć
olo 1
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1773
Dołączył(a): Wt 21:38, 29 kwi 2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: "Błękitna" 1.2 Dynamic
Imię: Olek


Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron