Jakie DRL do Pandy

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Jakie DRL do Pandy

Numer postu:#1  Postprzez hazi_k » Cz 18:46, 14 sie 2014

Witam,
jeżeli taki temat jest to z góry przepraszam ale nie mogłem jakoś odnaleść nic podobnego.
Zastanawiam się nad montażem DRL'ów do pandy i znalazłem takie oto aukcje:
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dzie ... 05513.html

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dzie ... 92968.html

Kiedyś słyszałem że Narva i Philips to to samo tylko logo inne; nie wiem ile w tym prawdy ale te lampy mają prawie takie same wymiary oraz identycznie wyglądające automaty do obsługi ich.
Czy ktoś z forum używa któryś z wyżej wymienionych lamp?
Nie należę do osób które lubią "płacić za znaczek" także bardziej bym skłaniał się ku Narvie ze względu ceny i długości gwarancji.
A może macie jakieś swoje typy napiszcie proszę koleżanki i koledzy które polecacie. Aha mój zderzak to kompletna bieda także odpadają jakiekolwiek okrągłe lampy z racji tego że mam czarne "odbojniki"
Pozdrawiam,
hazi_k
hazi_k
Specjalista
 
Posty: 379
Dołączył(a): Pn 20:28, 10 lut 2014
Lokalizacja: okolice Piły
Panda: 1.1 Actual
Imię: Krzysiek

Re: Jakie DRL do Pandy

Numer postu:#2  Postprzez Lukasz » Cz 18:56, 14 sie 2014

Z tymi dziennymi to jest tak: markowe chińczyk robi w czasie pracy, mniej znane robi w czasie przerwy, a takie co w ogóle nie są znane to w domu po pracy :)
Lukasz
Przyjaciel klubu
Avatar użytkownika
 
Posty: 709
Dołączył(a): Wt 21:48, 27 wrz 2011
Lokalizacja: Mysłowice
Wiek: 31
Panda: Abarth 500 EsseEsse 160KM '10 + Alfa Romeo MiTo 1.4tb 155KM '08
Imię: Łukasz

Re: Jakie DRL do Pandy

Numer postu:#3  Postprzez hazi_k » Cz 19:32, 14 sie 2014

Ok ale czy ktoś miał z Nimi styczność, a może ma coś do polecenia.
Co do tego chińczyka to sam byłem świadkiem jak w fabryce Philipsa żarówki wyprodukowane w Chinach były znakowane na made in poland.
hazi_k
Specjalista
 
Posty: 379
Dołączył(a): Pn 20:28, 10 lut 2014
Lokalizacja: okolice Piły
Panda: 1.1 Actual
Imię: Krzysiek

Re: Jakie DRL do Pandy

Numer postu:#4  Postprzez bombel » Cz 20:27, 14 sie 2014

gdybym miał wybierać z takich płaskich kupiłbym PHILIPSA, przez pewien czas nawet myślałem nad ich zakupem, ale niestety płaskie dziennie mi się nie podobają i wolałem kupić nowe kratki pod halogeny i zamontować tam dzienne o takie:

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-18-le ... 90647.html

do tego dolicz jakieś 60zł kratki więc sumarycznie wychodzi ok 150zł za dzienne w miejscu halogenów. Mam już drugi komplet tych lamp, bo pierwszy już poszedł na reklamacje żyły 1,5roku potem się wypaliło pare diód i lampa się rozszczelniła. Zobacze ile teraz pojeździ jak coś to kupię takie:

http://allegro.pl/panda-bravo-brava-mar ... 05494.html

jeśli obstawiasz za płaskimi bierz philipsa - fajnie to świeci i powinieneś być zadowolony :ok:
bombel
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1594
Dołączył(a): Cz 16:50, 08 gru 2011
Lokalizacja: KCH
Wiek: 38
Panda: 1.1 + NOS ;)
Imię: Sebastian

Re: Jakie DRL do Pandy

Numer postu:#5  Postprzez JaceK » Cz 23:13, 14 sie 2014

Tylko te Wesemy kiepsko świecą bo są na zwykłą żarówkę... Plus tego jest taki że jak się przepali to sobie wymienisz żarówkę :)

A co do ledów. Kupiłem 2 lata temu, jak jeszcze były diody piranha to było coś. Żadna dioda się nie przepaliła, nawet nie zaparowała... lecz coś się stało z elektroniką lampy i zaczęła migać.

Teraz mam właśnie takie z aukcji Seby... Minęło 6 miesięcy i 2 diody już nie świecą w jednej i 2 diody w drugiej... Dla mnie chinśki szit.
PCP
JaceK
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1969
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 42
Panda: 1.2 Dynamic Full Opcja
Imię: Jacek

Re: Jakie DRL do Pandy

Numer postu:#6  Postprzez Dreamcatcher » Pt 7:42, 15 sie 2014

JaceK napisał(a):Tylko te Wesemy kiepsko świecą bo są na zwykłą żarówkę... Plus tego jest taki że jak się przepali to sobie wymienisz żarówkę :)
E tam kiepsko. Kwestia doboru żarówki. Niektóre żarówki ledowe świecą naprawdę nieźle. Poza tym należy sobie odpowiedzieć na czym nam zależy: żeby dzienne waliły po oczach czy może wystarczy żeby spełniały swoją funkcję likwidując kłopoty z akumulatorem i oszczędzając zwykła światła + żeby policja się nie czepiała. Do tej drugiej funkcji taka lampka, nawet ze zwykłą żarówką, czy słabszym ledem w zupełności wystarczy.
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2046
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Re: Jakie DRL do Pandy

Numer postu:#7  Postprzez kampress » Pt 12:05, 15 sie 2014

Hej,

Mam takie : http://tomas-tuning.com/just-top-swiatl ... l_135.html
Zdarzyło mi się jechać na nich po zmroku, zapomniawszy o włączeniu świateł mijania... - są dosyć jasne jak na ledy - polecam.
kampress
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 193
Dołączył(a): Cz 14:22, 26 cze 2014
Lokalizacja: małopolskie
Panda: 1,2 Pb + LPG
Imię: kampress

Re: Jakie DRL do Pandy

Numer postu:#8  Postprzez hazi_k » Pt 14:05, 15 sie 2014

Dziękuję za tak liczne wypowiedzi, ale jak już pisałem w grę wchodzą tylko lampy płaskie (podłużne) ponieważ mój zderzak to kompletna bieda; jest czarny także kupowanie kratek pod halogeny i wstawianie okrągłych DRL nie wchodzi w rachubę.
hazi_k
Specjalista
 
Posty: 379
Dołączył(a): Pn 20:28, 10 lut 2014
Lokalizacja: okolice Piły
Panda: 1.1 Actual
Imię: Krzysiek

Re: Jakie DRL do Pandy

Numer postu:#9  Postprzez wuja69 » Pt 14:16, 15 sie 2014

Też mam czarne zderzaki,wyciąłem otwory pod kratki na światła okrągłe - da radę, tylko ,, trochę,, pracy trza włożyć .
wuja69
Bywalec
 
Posty: 179
Dołączył(a): N 8:24, 27 lis 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Panda: 1,1 2007 Lpg
Imię: Janusz

Re: Jakie DRL do Pandy

Numer postu:#10  Postprzez Deacon » Pt 22:43, 15 sie 2014

Ja moje dzienne led na diodach Piranha mam już jakieś 2 lata i dalej świecą jak nowe :)

Wesem też robi teraz dzienne do Pandy na ledach.
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5199
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Ford Fiesta Mk7 1.6 Motorsport
Imię: Michał

Re: Jakie DRL do Pandy

Numer postu:#11  Postprzez hazi_k » Pt 22:57, 15 sie 2014

wuja69 napisał(a):Też mam czarne zderzaki,wyciąłem otwory pod kratki na światła okrągłe - da radę, tylko ,, trochę,, pracy trza włożyć .


Wiem że się da coś takiego zrobić tylko gdybym miał już coś takiego robić to wystawił bym tam przeciwmgielne, a DRL'e dołożone by były powyżej nich w tej kratce. Kojarzy mi się że ktoś tak ma na forum ale nie pamiętam kto.
hazi_k
Specjalista
 
Posty: 379
Dołączył(a): Pn 20:28, 10 lut 2014
Lokalizacja: okolice Piły
Panda: 1.1 Actual
Imię: Krzysiek

Re: Jakie DRL do Pandy

Numer postu:#12  Postprzez JaceK » Pt 23:12, 15 sie 2014

Używasz halogenów codziennie?

Ja mam auto 7 lat i na palcach jednej reki mogę policzyć ile te fabryczne halogenki żem włączył...
PCP
JaceK
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1969
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 42
Panda: 1.2 Dynamic Full Opcja
Imię: Jacek

Re: Jakie DRL do Pandy

Numer postu:#13  Postprzez hazi_k » So 14:53, 16 sie 2014

Oj widzę że poruszyłem wrażliwy temat. Nie chodzi oto ile razy używa się przeciwmgielnych tylko oto kto uważa za słuszne posiadanie danych lamp w samochodzie. Ja mieszkam w wielkopolsce i ukształtowanie terenu sprawia że na wiosnę i jesień dość często występują mgły. Dlatego napisałem że jak bym kupował kratki w zderzak to wystawił bym tam przeciwmgielne, a nad nimi DRL'e.
Ale nie o tym mialo być w temacie tylko o polecanych przez Was koleżanki i koledzy lampch.
Także piszcie podsyłajcie linki z polecanymi DRL'ami.
Pozdrawiam,
hazi_k
hazi_k
Specjalista
 
Posty: 379
Dołączył(a): Pn 20:28, 10 lut 2014
Lokalizacja: okolice Piły
Panda: 1.1 Actual
Imię: Krzysiek

Re: Jakie DRL do Pandy

Numer postu:#14  Postprzez hazi_k » Pn 20:25, 15 wrz 2014

Witam,
ostatecznie decyzja zakupu padała na te lampy z pierwszego linku czyli Narva. Gwarancja opiewa na 24 miesiące, lampy założone już w Pandzie po pierwszych testach w nocy na mało uczęszczanej drodze mogę stwierdzić że "od biedy" można na tych lampach jechać w nocy. Ale wolałbym tego nie sprawdzać na jakieś ruchliwej drodze.
hazi_k
Specjalista
 
Posty: 379
Dołączył(a): Pn 20:28, 10 lut 2014
Lokalizacja: okolice Piły
Panda: 1.1 Actual
Imię: Krzysiek

Re: Jakie DRL do Pandy

Numer postu:#15  Postprzez JaceK » Pn 21:20, 15 wrz 2014

Na dziennych nie jeździ się w nocy :p
PCP
JaceK
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1969
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 42
Panda: 1.2 Dynamic Full Opcja
Imię: Jacek

Następna strona

Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron