Skuteczny sposób na kuny

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Skuteczny sposób na kuny

Numer postu:#1  Postprzez kampress » Śr 7:17, 16 lip 2014

Witajcie,

Macie jakiś skuteczny sposób na pozbycie się kun... ?, notorycznie wchodzi w nocy pod maskę i przegryza piankową otulinę na przewody gazowe..., czekać aż kable elektryczne poprzegryza, stosowałem - stosuję zawieszone kostki do wc, podobno systemy elektroniczne (drogie) są w większości zawodne.

Pozdrawiam.
kampress
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 193
Dołączył(a): Cz 14:22, 26 cze 2014
Lokalizacja: małopolskie
Panda: 1,2 Pb + LPG
Imię: kampress

Re: Skuteczny sposób na kuny

Numer postu:#2  Postprzez bombel » Śr 8:48, 16 lip 2014

Szczerze :?: Chyba nie ma sposobu, jeśli jej coś zasmakuje. Też walczyłem z nią bardzo długo. Niestety kuna upodobała sobie wygłuszenie pokrywy maski które zamontowałem - w celu hmmm no właśnie - dziś już sam nie wiem w jakim celu, chyba właśnie po to by uruchomić akcję "dożywiania kuny". Notorycznie zjadała po kawałku matę, w końcu wyrzuciłem matę bo obawiałem się że jak skończy się mata to może się zabrać za kable a wtedy o zgrozo. Nie wiem jak w Twoim przypadku czy da się to jakoś usunąć lub zamienić na coś innego (mniej smakowitego).

Przerobiłem kostki wc, przerobiłem elektryczne odstraszacze, różne dziwne zapachy którymi psikałem matę, nawet klej którym starałem się maskować wygryzione dziury jej smakował, sierść psa - miała to głęboko w ....

Od kąd wywaliłem matę mam spokój i spokojną głowę - nie mam śladów łap na silniku, piasku i innych dziwnych rzeczy
bombel
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1594
Dołączył(a): Cz 16:50, 08 gru 2011
Lokalizacja: KCH
Wiek: 38
Panda: 1.1 + NOS ;)
Imię: Sebastian

Re: Skuteczny sposób na kuny

Numer postu:#3  Postprzez kampress » Śr 11:11, 16 lip 2014

bombel napisał(a): Nie wiem jak w Twoim przypadku czy da się to jakoś usunąć lub zamienić na coś innego (mniej smakowitego).



he he - no właśnie, spróbuję zastosować inny materiał otuliny..., gdyż bez problemu można to usunąć - zwykła otulina do rur np. (wodnych), spięta w kilku miejscach plastikowymi opaskami, albo wywalić całkowicie, tylko co w zimie, czy nie zamarznie paliwo w przewodach...?
kampress
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 193
Dołączył(a): Cz 14:22, 26 cze 2014
Lokalizacja: małopolskie
Panda: 1,2 Pb + LPG
Imię: kampress

Re: Skuteczny sposób na kuny

Numer postu:#4  Postprzez wojtassslg » Śr 12:54, 16 lip 2014

poszmarować te miejsca bardzo ostrą przyprawą... xD
wojtassslg
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1174
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: ST
Wiek: 34

Re: Skuteczny sposób na kuny

Numer postu:#5  Postprzez kampress » Śr 13:10, 16 lip 2014

o to to - dzięki za poddanie pomysłu :) - spróbuję - mam parę słoiczków papryki chilli :) - gorzej jak to jej (im) - zasmakuje i będzie z tego impreza...;)
kampress
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 193
Dołączył(a): Cz 14:22, 26 cze 2014
Lokalizacja: małopolskie
Panda: 1,2 Pb + LPG
Imię: kampress

Re: Skuteczny sposób na kuny

Numer postu:#6  Postprzez danad » Śr 13:21, 16 lip 2014

"wojtassslg" napisał ---poszmarować te miejsca bardzo ostrą przyprawą... xD
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
To może sos Tabasko - łatwo rozprowadzić , można wzmocnić jakąś mocną papryczką lub pieprz cayenne :)
Tu tablica ostrości - http://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_Scoville%27a
HardRockMetal_LotFan
danad
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1001
Dołączył(a): Wt 6:44, 10 lip 2012
Lokalizacja: Mysłowice
Panda: Była Bordowa Active 2004 1,1.Było Grande P 1.4 - - Teraz jest D D 1.6 4X4
Imię: Adam

Re: Skuteczny sposób na kuny

Numer postu:#7  Postprzez olo 1 » Śr 13:43, 16 lip 2014

Mogę polecić powieszenie woreczka płóciennego ze świeżą lawendą,lub tego badziewia na mole,ew.też w woreczku żwirek dla kota oczywiście używany :D .Obydwa sposoby testował sąsiad jeszcze kiedyś montował jakąś siatkę i twierdzi,że przyniosły efekt tylko przy żwirku to inny kocur narobił na auto do podszybia i trochę nieładnie to było czuć :D (dobrze,że na masce nie zaczął tego jeszcze zakopywać) :mrgreen: Wygłuszenie to często biorą jakieś zwierzątka na gniazdo,u nas zimą to jak póżno się przyjeżdża to rano przed odpaleniem trzeba sprawdzić czy pod maską nie ma kotka-u żony w aucie nie sprawdziła,odpaliła,coś potrzeszczało,hukneło i auto zdechło,kotek niestety też,straty to nie licząc kota:pasek klinowy,osłona rozrządu,naprawa instalacji elekt.wybrzuszona maska,póżniej wysiadł jeszcze altek(tylko nie wiadomo czy od kota czy od mycia komory bo widok nie był ładny)
olo 1
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1773
Dołączył(a): Wt 21:38, 29 kwi 2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: "Błękitna" 1.2 Dynamic
Imię: Olek

Re: Skuteczny sposób na kuny

Numer postu:#8  Postprzez kampress » Śr 13:49, 16 lip 2014

Na razie spróbuję z chilli, znam dokładnie jej drogę penetracji po odbitych łapkach - zobaczymy może się uspokoi..., tak czy siak dzięki wszystkim za porady !.
kampress
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 193
Dołączył(a): Cz 14:22, 26 cze 2014
Lokalizacja: małopolskie
Panda: 1,2 Pb + LPG
Imię: kampress

Re: Skuteczny sposób na kuny

Numer postu:#9  Postprzez patsi » Cz 9:24, 17 lip 2014

Toczyliśmy nie równą walkę z kunami buszującymi po skodzie :| Były na tyle żarłoczne, że potrafiły unieruchomić auto gryząc kable WN :evil:

Problem został rozwiązany na dwa sposoby:
- pryskamy silnik i wygłuszenie maski płynem odstraszającym kuny (marki Arox), niestety ma dość specyficzny zapach :/
- kable WN - te części, które gryzły (z najłatwiejszym dostępem) są oklejone wzmocnioną taśmą (srebrny patex).

Co ciekawe kuny wybierają określone auta - głównie skody, vw i zasmakowała im też dacia. Fiatów nie ruszały, widać nie smaczne :P
patsi
Klubowiczka na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 328
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: małopolska
Imię: patsi

Re: Skuteczny sposób na kuny

Numer postu:#10  Postprzez Dreamcatcher » Cz 11:56, 17 lip 2014

patsi napisał(a):Co ciekawe kuny wybierają określone auta - głównie skody, vw i zasmakowała im też dacia. Fiatów nie ruszały, widać nie smaczne :P

To dobrą robotę robiły ;)
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2046
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Re: Skuteczny sposób na kuny

Numer postu:#11  Postprzez kampress » Cz 12:40, 17 lip 2014

Dreamcatcher napisał(a):
patsi napisał(a):Co ciekawe kuny wybierają określone auta - głównie skody, vw i zasmakowała im też dacia. Fiatów nie ruszały, widać nie smaczne :P

To dobrą robotę robiły ;)


Jak widać nie do końca.., mojego miśka gryzą, chyba dlatego że zagazowyny i nie podoba im się że jeżdżę za pół darmo ;)
kampress
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 193
Dołączył(a): Cz 14:22, 26 cze 2014
Lokalizacja: małopolskie
Panda: 1,2 Pb + LPG
Imię: kampress

Re: Skuteczny sposób na kuny

Numer postu:#12  Postprzez matyja » Cz 22:48, 17 lip 2014

a my sobie z kunami radzimy w nastepujacy sposob: Obrazek

klatka jest bardzo czula, najskuteczniejszym wabikiem jest powieszone jajko
na przestrzeni ok. 2 lat zlapalismy:
- 10 kun
- 1 wiewiorke
- 1 zabe
- 1 szczura
- niezliczona ilosc jezy (prawdopodobnie ten sam)
- niezliczona ilosc ptakow (prawdopodobnie ten sam)
- niezliczona ilosc kotow

z kunami mielismy taki problem, ze nam wchodzily pod dachowke i wybieraly welne mineralna, do tego gonily sie po strychu, darly sie, drapaly, etc
o odchodach nie wspomne. wszelkie inne "metody" nie pomagaly. obecnie jest spokoj i niech tak zostanie :)

co do samej klatki, to my kupilismy najwieksza, jaka byla, z mysla o "polowaniu" na wydre - jeszcze nie probowalismy

klatka to tzw zywolapka, wiec mozna zwierzaka wywiezc i wypuscic
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: Skuteczny sposób na kuny

Numer postu:#13  Postprzez Lukasz » Cz 22:57, 17 lip 2014

Rozłóż matę z gwoździami pod autem :) Napewno NIC NIE WEJDZIE :)
Lukasz
Przyjaciel klubu
Avatar użytkownika
 
Posty: 709
Dołączył(a): Wt 21:48, 27 wrz 2011
Lokalizacja: Mysłowice
Wiek: 31
Panda: Abarth 500 EsseEsse 160KM '10 + Alfa Romeo MiTo 1.4tb 155KM '08
Imię: Łukasz

Re: Skuteczny sposób na kuny

Numer postu:#14  Postprzez matyja » Pt 12:21, 18 lip 2014

Lukasz napisał(a):Rozłóż matę z gwoździami pod autem :) Napewno NIC NIE WEJDZIE :)

bys sie kolego zdziwil, jakie te cholerstwa sa sprytne...
u nas wlazila pod dach po rynnach, wiec je obwiazalismy drutami kolczastymi.
potem wlazila po slupie energetycznym i skakala na porecz balkonu.
po zalozeniu tych kolcow na ptaki w tamto miejsce, skakala ze slupka na dach
po obwiazaniu slupka drutem kolczastym, potrafila skoczyc 1.2m na dach z ziemi i dalej wchodzila pod profilem dachowki
po obiciu dachu na okolo domu cieta blacha + opiankowaniem, potrafila podnosic sobie dachowki i wchodzic w szczeline miedzy nimi

strasznie to uparte i trudne do wytepienia. zadna chemia nie pomagala. mamy psa, ktory siedzi na ogrodku pol dnia. zapachy, odchody jej nie przeszkadzaly. odkad nabylismy klatke mamy swiety spokoj, wiec jak ktos nie mieszka w bloku, to warto sobie taka nabyc :)

a taka ciekawostka odnosnie kun i samochodu, to jak postawilismy samochod na 2 dni pod domem, to nam ugryzla antene od radia...
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: Skuteczny sposób na kuny

Numer postu:#15  Postprzez kampress » Pt 12:48, 18 lip 2014

Ok na razie papryczka zagościła pod maską w miejscu nadgryzania, poczekamy na efekty, myślę że jak skosztuje to zrezygnuje - ryjek będzie miała mocno wykręcony... :) - nawet ręce pieką po kontakcie z tą odmianą chilli.

Żeby się tu przypadkiem nie znalazł jakiś obrońca zwierząt - bo nie powiem inaczej "franca" pod ochroną.
i tak - kuna pod maską, krety ryją na potęgę na działce, gołębie srają gdzie popadnie... - życie :evil:
kampress
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 193
Dołączył(a): Cz 14:22, 26 cze 2014
Lokalizacja: małopolskie
Panda: 1,2 Pb + LPG
Imię: kampress

Następna strona

Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron