Konfiguracja routera

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Konfiguracja routera

Numer postu:#1  Postprzez AdaMs » Wt 0:51, 25 mar 2014

Cześć,

Znajoma kupiła router tp-linka tl-mr3220 oraz modem 3G z play chyba firmy ZTE. Na samym wstępie miałem problem z wejściem do panelu administracyjnego routera. Ani po kablu, ani po wifi nie dało rady. Po ustawieniu statycznego ip, maski i bramy udało się wejść do panelu. Sprawa wygląda tak, że po przejściu procedury konfiguracji uzyskałem połączenie z siecią poprzez modem. Ale niestety komputery podłączone po lanie, ani po wifi nie miały internetu pomimo dobrej konfiguracji.

Obstawiam że jest tu problem z podłączeniem do routera, gdyż po automatycznych ustawieniach nawet niechce do panelu admina wejść.

Rozważam jeszcze kwestie uszkodzonego routera.
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Konfiguracja routera

Numer postu:#2  Postprzez stachu99 » Wt 2:53, 25 mar 2014

Dla pewności zrób reset tego routera. I zacznij od nowa. W instrukcji powinno pisać jak to zrobić. Przeważnie jest mała dziurka z tyłu do której trzeba ,np. igłę włożyć i przytrzymać np. Przez 15 sekund na włączonym do prądu (aż diody zaczną migać). W kompie ustaw automatyczne ip i dns. Ip wersja 4. Wersje 6 możesz wyłączyć. Podłącz się kabelkiem.przed próbą oczywiście restart kompa.

Opis jest ogólny jak ja bym zaczął.
Pozdrawiam,
Stachu99
stachu99
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt 0:36, 21 mar 2014
Lokalizacja: powiat olkuski
Panda: Panda Mylife 2011, 1.2 benzyna + LPG Tartarini EVO 01
Imię: Stachu


Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron