Panda 1.1 Active / Actual

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Panda 1.1 Active / Actual

Numer postu:#1  Postprzez mipan » Pt 17:08, 31 maja 2013

Mam takie pytanie, które może wydać się śmieszne. Otóż mam (od nowości) Pandę 1.1 Active z 2005r, ale określenie „Active”, które nie wiadomo do czego się odnosi i co właściwie oznacza – pojawiło się tylko na fakturze sprzedawcy.
Nie ma go w karcie pojazdu, ani tym bardziej w dowodzie rejestracyjnym.
Posługuje się nim natomiast mój ubezpieczyciel (w polisie ubezpieczenia), który w jakiś sposób sam to wydedukował, mimo że nie uzyskał tej informacji ode mnie.
Wiem, że oprócz Active istnieje też wersja Actual, - nazwa równie tajemnicza dla mnie co do znaczenia.
Czy mógłby mnie ktoś oświecić, co szanowny producent rozumiał pod tymi określeniami.
Wprawdzie przez ponad 8 lat nie przeszkadzał mi brak tej wiedzy, ale przynajmniej teraz, z opóźnieniem chętnie zaspokoiłbym swą ciekawość. :roll:
mipan
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 91
Dołączył(a): Pt 17:47, 24 maja 2013
Lokalizacja: Warszawa
Panda: Active 1.1
Imię: Michał

Re: Panda 1.1 Active / Actual

Numer postu:#2  Postprzez bombel » Pt 17:17, 31 maja 2013

Actual z tego co się orientuję to była tzw. wersja podstawowa która miała poduszkę kierowcy i możliwe że z bogatszego wyposażenia nic więcej, ja mam w dowodzie Panda Active - na pewno różni się tym że ma zderzaki w kolorze nadwozia, co do innych różnic w wyposażeniu i nazwie m-dzy Actual a Active to nie za bardzo się orientuję ale też jakoś mnie to specjalnie nie nurtuje :D . Podejrzewam że w miarę upływu czasu jakoś ta granica pomiędzy Actual a Active ewoluowała, ale na 2003r tak to wyglądało. A takie zapytanie chyba trzeba będzie przenieść do innego działu :mrgreen: :ok:
bombel
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1594
Dołączył(a): Cz 16:50, 08 gru 2011
Lokalizacja: KCH
Wiek: 38
Panda: 1.1 + NOS ;)
Imię: Sebastian

Re: Panda 1.1 Active / Actual

Numer postu:#3  Postprzez Romix13 » Pt 19:03, 31 maja 2013

mipan napisał(a):Wiem, że oprócz Active istnieje też wersja Actual, - nazwa równie tajemnicza dla mnie co do znaczenia.
Czy mógłby mnie ktoś oświecić, co szanowny producent rozumiał pod tymi określeniami ?

zapytanie nadaje się do działu "luźne tematy"
a w tym dziale przedstawiamy swoje Pandy i fotki jak najbardziej mile widziane. 8)
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Panda 1.1 Active / Actual

Numer postu:#4  Postprzez mipan » Pt 19:31, 31 maja 2013

Romix13 napisał(a):
a w tym dziale przedstawiamy swoje Pandy i fotki jak najbardziej mile widziane. 8)


I tak też właśnie zrobiłem, przedstawiając swoją. Fotki nie są chyba obowiązkowe, a dołączone pytanie nie narusza porządku forum.
Zatem nie rozumiem uwagi o niewłaściwym miejscu zamieszczenia postu.
Nie mam też nic przeciw przeniesieniu tego postu, jeśli administrator uzna to za właściwe.
mipan
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 91
Dołączył(a): Pt 17:47, 24 maja 2013
Lokalizacja: Warszawa
Panda: Active 1.1
Imię: Michał

Re: Panda 1.1 Active / Actual

Numer postu:#5  Postprzez Deacon » Pt 21:35, 31 maja 2013

Chłopaki maja racje. To nie jest temat do "Moja Panda". Ja tu widzę pytanie a nie przedstawienie pandy. Temat przenoszę.
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5199
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Ford Fiesta Mk7 1.6 Motorsport
Imię: Michał

Re: Panda 1.1 Active / Actual

Numer postu:#6  Postprzez patsi » Pt 21:59, 31 maja 2013

Pandy Active z 2005 miały:
-lakierowane zderzaki,
- 2 poduszki,
- elektryczne szyby
- centralny zamek z kluczyka
- gniazdo zapalniczki
patsi
Klubowiczka na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 328
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: małopolska
Imię: patsi

Re: Panda 1.1 Active / Actual

Numer postu:#7  Postprzez gregory1979 » So 9:27, 01 cze 2013

Dodam też że actuale nie miały też pociągniętej instalacji radiowej i do gniazda zapalniczki.
gregory1979
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1075
Dołączył(a): Śr 20:54, 04 sty 2012
Lokalizacja: Środa Wlkp. PSR
Wiek: 44
Panda: Fiat Tipo 1.4 LPG BRC była 0.9 TwinAir Turbo 2012 r. LPG BRC oraz 1.1 Actual 2003 r. LPG BRC
Imię: Grzegorz

Re: Panda 1.1 Active / Actual

Numer postu:#8  Postprzez matyja » So 11:00, 01 cze 2013

gregory1979 napisał(a):Dodam też że actuale nie miały też pociągniętej instalacji radiowej i do gniazda zapalniczki.

jak kupowaliśmy Pandę w przedsprzedaży (w 2003 r.) to instalacja radiowa była jako opcja; była też wtedy możliwość dokupienia gniazda zapalniczki, aczkolwiek ja miałem doprowadzone przewody, a przynajmniej ich część :)
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: Panda 1.1 Active / Actual

Numer postu:#9  Postprzez Romix13 » So 12:59, 01 cze 2013

gregory1979 napisał(a):Dodam też że actuale nie miały też pociągniętej instalacji radiowej i do gniazda zapalniczki.

Ja mam Actual z 2003r. (jest to wersja full "bieda") jedynie była dołożona instalacja radia przez 1go właściciela jako opcja i taka jak gregory pisze, brak instalacji zapalniczki i innych rzeczy, 1 poducha u kierowcy i to by było na tyle , instalke pod zapalniczkę sam ciągnąłem.
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Panda 1.1 Active / Actual

Numer postu:#10  Postprzez mipan » So 13:27, 01 cze 2013

Dzięki, to mi mniej więcej wyjaśnia sprawę. Mój Active ma prawie wszystko to, co wymienił Patsi (z wyjątkiem zapalniczki).
Nie rozumiem tylko, dlaczego fabryka nie wpisała tego do karty pojazdu, chociaż jako taki właśnie przekazała samochód dilerowi.
mipan
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 91
Dołączył(a): Pt 17:47, 24 maja 2013
Lokalizacja: Warszawa
Panda: Active 1.1
Imię: Michał

Re: Panda 1.1 Active / Actual

Numer postu:#11  Postprzez patsi » So 19:53, 01 cze 2013

Do karty pojazdu nie wpisuje się takich rzeczy.

Nawet faktura sprzedaży zawiera tylko zapis o wersji i ewentualnie dokupionych opcjach lub pakietach
patsi
Klubowiczka na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 328
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: małopolska
Imię: patsi


Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości