Korozja

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Re: Korozja

Numer postu:#16  Postprzez OsiemKilo » Śr 23:49, 22 maja 2013

Odpływy nic nie dadzą jak to cale jest zawalone błotem ;P ale dobrze wiedziec, sprawdze czy są drożne
https://driiive.com/8kilo/FiatPanda/ <-- Zobacz moją pandę na Driiive.com
OsiemKilo
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1762
Dołączył(a): N 17:00, 08 kwi 2012
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Panda: 1,3 Mjet Van
Imię: Sławek

Re: Korozja

Numer postu:#17  Postprzez Kardan » Cz 10:16, 23 maja 2013

Ponieważ rudej nienawidzę,bardzo dokładnie sprawdzam podwozie.W mojej starej pandzie używce mimo młodego wieku (3 lata),było sporo drobnych miejsc z niezbyt dużą korozją.Auto po zakupie wypłukalem z piachu i ziemi ( nie wiem gdzie on jeżdził :shock: ) około 5 kilo.Na tej półeczce z przodu po obu stronach było tyle ziemi że wyglądalo jak fabrycznie.Usunięcie tego możliwe było tylko za pomocą twardej łyżki i wody.Pod spodem odmięknięty lakier i ledwo dający sobie radę ocynk - rdza powoli wchodziła.Spójrzcie na łączenie mcphersonów z błotnikiem.Jest tam taka szczelina w której się zbiera syf spod przednich kół.Jak się w nią naleje wody powinna ona kapać na koło.Jak nie to jest zapchana i będzie rdza.Podlużnice z przodu - miejsce od spodu,tam gdzie są niechlujnie przyspawane
kołnierze do mocowania całego plastkowego przodu,ten syfiasty spaw koroduje. Ostatnia sprawa,miejsca osadzenia sprężyn tylnych.Podczas jazdy sprężyna pracuje i guma się rusza obcierając w miejscu przylegania,jeżeli jest tam dużo syfu to macie "papier ścierny" i obtarte do żywego a to kończy się rdzą.Dwa razy do roku leżąc pod samochodem wypłukuję wszystek syf z podwozia.A te półeczki z przodu 3 - 4 razy w roku.Nigdy nie spotkałem się z korozją drzwi,klapy czy progów.
Kardan
Bywalec
 
Posty: 130
Dołączył(a): N 9:23, 27 lut 2011
Wiek: 49
Imię: ---

Re: Korozja

Numer postu:#18  Postprzez kozioolek » N 23:30, 02 cze 2013

Te półeczki z przodu to wytwór jakiegoś chorego umysłu ...
Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem w mojej pandzie było umycie nadkoli(auto ze wsi wszędzie kupa piachu).Półeczki odkryłem dopiero po 10 minutach lania wody i drapania pazurami.Oczywiście okazało się że nikt nigdy przez 9 lat tego nie czyścił.Rezultat : po wyschnięciu przywitała mnie ruda... Czeka mnie jeszcze demontaż osłony wlewu paliwa w tylnym nadkolu bo jest tam tyle syfu że nie dałem rady wypłukać.
Pod listwą na klapie też odkryłem bąble.
Odkręcenie przedniego zderzaka rozłożyłem na raty bo wszystkie śrubki są tak zgnite że WD-40 dopiero po 3 dniach pozwoliło ruszyć atrapę chłodnicy.
Ogólnie trochę się zawiodłem . Myślałem że po gnijącej Corsie b będę miał trochę luzu .
kozioolek
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 21
Dołączył(a): Cz 21:21, 25 kwi 2013
Lokalizacja: Białystok
Panda: 1.1
Imię: Piotr

Re: Korozja

Numer postu:#19  Postprzez leszekr » Pt 10:31, 13 lut 2015

Ja również po pozbyciu się ton błota z "półeczki" podłużnicy znalazłem rdzę:/ Dostęp jest bardzo trudny i zabezpieczenie tego nie jest łatwe:( Troche mnie to martwi to jednak podłużnica, ciekawe czy ma szanse przegnić na wylot. Najgorsze to to ze mało który użytkownik pandy wie o tym miejscu, a tym samym pewnie nie wiele jest aut bez śladów korozji w tym miejscu:(
leszekr
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): Cz 12:26, 06 lis 2014
Lokalizacja: Wlkp
Panda: Dynamic 1.2
Imię: Leszek

Re: Korozja

Numer postu:#20  Postprzez marian1981.02 » Śr 12:12, 17 lip 2019

Jak to jest z tymi przednimi klapami? Mi też rdzewieje od wewnątrz w okolicach zamka, a podobno to blacha ocynk.
marian1981.02
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): Pt 14:02, 16 cze 2017
Lokalizacja: Śląsk
Panda: Panda II 1,2 2012r. 69KM
Imię: Mariusz

Re: Korozja

Numer postu:#21  Postprzez Bohdan » Cz 6:49, 18 lip 2019

Pokrywa silnika w okolicy zamka u mnie też lekko podchodzi ruda ale walczę :D
Wszystkie części do Pandy 1.2/1.1 !
(Sprzedaje na części cały samochód.)
Zapraszam na PW !

Mini Cooper 2003 1.6 PB OFF
Seat Leon 2007 1.9 TDI OFF
Fiat Panda 2006 1.2 PB + LPG ON
Fiat Panda 2007 1.1 PB + LPG. ON
Bohdan
Dundersztyc
Avatar użytkownika
 
Posty: 470
Dołączył(a): N 13:31, 26 lut 2017
Lokalizacja: Zawoja (KSU)
Wiek: 33
Panda: 1.2 60 km Emotion 2k06 LPG STAG
Imię: Bohdan

Re: Korozja

Numer postu:#22  Postprzez olo 1 » Pt 21:14, 29 sty 2021

Niestety rudzielec dopadł i mnie. Mea culpa, gdybym jezdził to by tego nie było. Do roboty próg prawy zewnętrzny, wlew paliwa, ranty nadkoli. Przez rok 2020 przejechałem 60 km.
olo 1
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1773
Dołączył(a): Wt 21:38, 29 kwi 2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: "Błękitna" 1.2 Dynamic
Imię: Olek

Poprzednia strona

Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron