Choroba "szalonych" diesli ...

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Numer postu:#16  Postprzez bart_tychy » So 16:03, 11 gru 2010

megan 1.4 16v tragedia. Nasza traciła moc podczas wyprzedzania :/ wyprzedzasz ciężarówkę a tu :shock: śmierć w oczach a diesle (dwie skody) bez kłopotów. Ale każdy chwali co ma :) gorzej by było jakbyśmy na wszystko narzekali i zazdrościli (a niestety Polacy tak mają :P) "cudze chwalicie a swego nie znacie" takie powiedzenie mi się przypomniało :)
bart_tychy
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt 17:27, 02 lis 2010
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 35
Panda: była, ale nie ma :( jest paseratti
Imię: Bartek

Numer postu:#17  Postprzez jojo81 » So 16:20, 11 gru 2010

bart_tychy napisał(a):megan 1.4 16v tragedia. Nasza traciła moc podczas wyprzedzania :/ wyprzedzasz ciężarówkę a tu :shock: śmierć w oczach a diesle (dwie skody) bez kłopotów. Ale każdy chwali co ma :) gorzej by było jakbyśmy na wszystko narzekali i zazdrościli (a niestety Polacy tak mają :P) "cudze chwalicie a swego nie znacie" takie powiedzenie mi się przypomniało :)


no właśnie taką megankę mieliśmy w rodzinie,pierwsze 1,4 eco z 96r a potem w 2003 tą 1,4 16v.

Ja chwalę fiat :)

Ostatnio słyszałem o przebojach w pandzie 1,1. Gość 3 lata się meczył, ratowało go posiadanie gwarancji ale tyle wizyt na serwisie nigdy nie miał. Kupił Kię Rio 1,5 Crdi i jest zachwycony, 3 lata bez żadnej usterki.
jojo81
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 517
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 43
Panda: 1.1 2004 r. Actual + drobne własne zmiany

Numer postu:#18  Postprzez Wolfi » So 16:25, 11 gru 2010

I dlatego wlasnie nie ma co generalizować, mozna trafic zarówno benzyne jak i diesla skarbonke i nic nie robic lecz inwestowac :)
W tym samym okresie co ja kupilem pande kolezanka kupiła pługa 206 i ja nadal jezdze panda a kolezanka pozbyła sie go po dwoch latach, po prostu nie mogla zniesc juz usterek i odwiedzin serwisu. Kupiła pande i jest zachwycona :)
Wolfi
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 980
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Nisko
Wiek: 42
Panda: 1.1

Numer postu:#19  Postprzez Deacon » So 17:07, 11 gru 2010

mialem 18 letnie BMW w turbo dieslu z silnikeim 2,5 litra. oprocz pompy wtryskowaj, ktora w tym modelu siadala po ok 200-250tys km innych problemow z silnikiem nie mialem. normalne rzeczy jak swiece, filtry, zaolejony egr. turbo ciagnelo pieknie a nie bylo regenerowane.
jedyny minus taki - ze pompa kosztowala mnie 4tys zl (regenerowana w Boschu) :(

Multijetem w Pandzie jezdze prawie rok. kupilem ja jak miala 5 lat. jak dotad odpukac jezdzi bezawaryjnie.
niedawno kupilem Audi A4 1.9 TDI - silnik jest w tak dobrym stanie, ze na tych mrozach odpalal na spalonych wszystkich czterech swiecach - oczywiscie odpalal gorzej i dluzej ale jednak.

ja jednak wole diesla. trzeba tylko stosawac pare zasad - m.in. zmieniac olej i filtry na czas i lac dobre paliwo.
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5199
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Ford Fiesta Mk7 1.6 Motorsport
Imię: Michał

Poprzednia strona

Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

cron