Nietypowy problem z podłogą

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Nietypowy problem z podłogą

Numer postu:#1  Postprzez Karolayna007 » Pn 21:08, 04 lut 2013

Mam taki mały problem i potrzebuje waszej pomocy.
Otóż, gdyż, ponieważ, że dużo pomykam moją pandą i dużo osób prześlizguje się przez moje auto - a co z tym związane? Oczywiście wnoszenie śniegu, błota i wody.
Wycieraczki mam gumowe ale przy śniegowej pogodzie nie ma szans na zachowanie czystości w 100%.
Owym problemem jest woda pośniegowa która dostaje się pod wycieraczkę i wchłania się w ten (nie wiem jak to nazwać dokładnie) szary filc którym wyścielana jest cała podłoga i jest mokra. Ciężko to wysuszyć:(
Tak mnie frapuje ten problem myślałam, tak po mojemu może istnieje jakiś sposób, żeby to wyścielać może jakąś folią albo gumowym cienkim obiciem, żeby w razie gromadzenia się wody po prostu ją wytrzeć ściereczką.
Proszę o rady i wskazówki.
pozdrawiam
K.
Karolayna007
Miss
Avatar użytkownika
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn 16:57, 10 gru 2012
Lokalizacja: Polska
Wiek: 34
Panda: PANDA 1.2 MR"03 E5

Re: Nietypowy problem z podłogą

Numer postu:#2  Postprzez rosomak2 » Pn 22:04, 04 lut 2013

Chopecku połóż ręcznik na dywaniki jak będzie mokry,brudny to zmienisz-proste? tak myślałem:)
rosomak2
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 57
Panda: Panda IV Hybryd SPORT
Imię: Janusz

Re: Nietypowy problem z podłogą

Numer postu:#3  Postprzez bombel » Pn 22:08, 04 lut 2013

z tego co wiem niektórzy polecają gazety choć osobiście mam wątpliwości co do trwałości takiego zastosowania, ja swego czasu miałem ręcznikami owiniete dywaniki ale to też za wiele nie pomogło bo ręczniki jak nawilgły to nie mogły wyschnąć, w końcu oryginalne gumowe dywaniki wyglądające tak ____ (schemat rysunkowy :P ) zostały zastąpione dywanikami tzw zimowymi - czyli takimi obrazując w formie rysunkowej |_____| o takiej budowie - nie wiem ja to nazywam dywanik z rynienką przez co jeśli zostaje woda to zostaje na dywaniku a nie ucieka w podłoge, jedynie potem wylać z dywanika wode i problem znika, tym sposobem podloge mam suchą i nie gnije, a sam wiem jak ciężko jest wysuszyć podłogę w takich warunkach, być może kiedyś wyschnie ale zapewne dopiero w lecie gdy temperatury skoczą znacznie do góry :D
bombel
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1594
Dołączył(a): Cz 16:50, 08 gru 2011
Lokalizacja: KCH
Wiek: 38
Panda: 1.1 + NOS ;)
Imię: Sebastian

Re: Nietypowy problem z podłogą

Numer postu:#4  Postprzez OsiemKilo » Pn 22:35, 04 lut 2013

Sam praktykowałem i wiem, że gazety dobrze wyciągają borygo z wykładziny ;) Także wode też wyciągną. Jeśli jest w wykladzinie dużo wody to można wyciągnąć ją odkurzaczem. Możesz sprobowac tez suszyć auto przez godzine albo dwie tak jak robi się to praniu wnętrza. Uchylasz lekko jedno okno, odpalasz fure i rozkręcasz ogrzewanie na maksa. W tym wypadku nawiew najlepiej ustawić na nogi.
Jeśi nie wyciągniesz wody z wygladziny to za jakiś czas może pojawic się grzyb i nie bedzie juz tak kolorowo.
https://driiive.com/8kilo/FiatPanda/ <-- Zobacz moją pandę na Driiive.com
OsiemKilo
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1762
Dołączył(a): N 17:00, 08 kwi 2012
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Panda: 1,3 Mjet Van
Imię: Sławek

Re: Nietypowy problem z podłogą

Numer postu:#5  Postprzez Zwierzak » Wt 16:48, 05 lut 2013

Kolega sypał pod dywanik syntetyczny żwirek dla kota i twierdził, że rewelacyjnie chłonie wszelką wilgoć, a potem wystarczy odkurzaczem wciągnąć po zimie.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Zwierzak
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 2014
Dołączył(a): Wt 17:01, 19 kwi 2011
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 38
Panda: Actual 1,1 2007

Re: Nietypowy problem z podłogą

Numer postu:#6  Postprzez mija » Wt 18:42, 05 lut 2013

Polecam gazety na i ew. pod dywanik jak jest naprawdę gęsto to sprawdza się pampers - jak nie ma mrozów, a ostatnio w biedronce widziałem takie kostki do pochłaniania wilgoci - całkiem tanio i podobno się sprawdza :)
mija
Profesjonalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 578
Dołączył(a): Cz 20:01, 06 wrz 2012
Lokalizacja: EZG
Panda: 1,2 PB/LPG - 2003R
Imię: Michał

Re: Nietypowy problem z podłogą

Numer postu:#7  Postprzez gumis » Śr 1:15, 06 lut 2013

A mój teściu stosuje mega patent, pod dywaniki wsadza jakies stare spodnie jeansowe i tez działa :lol:

A najlepiej jak masz garaz to wstaw tam samochod i otworz okna, nic tak dobrze nie robi jak przewietrzenie.

Patent z pochłaniaczami wilgoci może być ciekawy, nie jest to drogie, wstawiasz na noc do samochodu, przez noc pojemniczek zbiera większość, rano wylewasz i jedziesz. Potem wracasz i znow.

A jak nie chcesz się w to bawic to polecam gumowe dywaniki :) tylko to trochę uciążliwe, jak po każdej jeździe mialbys czyscic dywaniki.
Makaron z serem wiruje, wiruje, wiruje... to mnie kręci!
gumis
StickerLover
Avatar użytkownika
 
Posty: 1250
Dołączył(a): Pn 1:28, 12 mar 2012
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 37
Panda: 1.2 DynamiT 2004
Imię: Tomek

Re: Nietypowy problem z podłogą

Numer postu:#8  Postprzez Lukasz » Śr 11:12, 06 lut 2013

Zawsze rozkładam ręczniki papierowe pod nogi każdemu :) po wychodzeniu z auta zbieram i wyrzucam, a dywaniki są suche, potem wystarczy wytrzepac z paisku jak cos zostanie i tyle... Dzieki temu nie mam oszronionych szyb od środka rano ani wilgoci w aucie :) A żeby sie jej pozbyć to zawsze jezdze z lekko uchylonym oknem :)
Lukasz
Przyjaciel klubu
Avatar użytkownika
 
Posty: 709
Dołączył(a): Wt 21:48, 27 wrz 2011
Lokalizacja: Mysłowice
Wiek: 31
Panda: Abarth 500 EsseEsse 160KM '10 + Alfa Romeo MiTo 1.4tb 155KM '08
Imię: Łukasz

Re: Nietypowy problem z podłogą

Numer postu:#9  Postprzez Karolayna007 » Śr 15:31, 06 lut 2013

Dziękuję bardzo:)
Karolayna007
Miss
Avatar użytkownika
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn 16:57, 10 gru 2012
Lokalizacja: Polska
Wiek: 34
Panda: PANDA 1.2 MR"03 E5

Re: Nietypowy problem z podłogą

Numer postu:#10  Postprzez Vito » Śr 21:24, 06 lut 2013

Przeniosłem, bo ni jak wątek nie pasuje do działu tuning :)
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 44
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Re: Nietypowy problem z podłogą

Numer postu:#11  Postprzez Karolayna007 » Pn 20:52, 29 kwi 2013

Rady przydatne udało mi się zawalczyć problem:) dzię :ok: kuję ślicznie :)
Karolayna007
Miss
Avatar użytkownika
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn 16:57, 10 gru 2012
Lokalizacja: Polska
Wiek: 34
Panda: PANDA 1.2 MR"03 E5

Re: Nietypowy problem z podłogą

Numer postu:#12  Postprzez Agent » Wt 0:31, 30 kwi 2013

OsiemKilo napisał(a): Jeśli jest w wykladzinie dużo wody to można wyciągnąć ją odkurzaczem.

...i spalić w nim silnik :mlot:

bombel napisał(a):oryginalne gumowe dywaniki wyglądające tak ____ (schemat rysunkowy :P ) zostały zastąpione dywanikami tzw zimowymi - czyli takimi obrazując w formie rysunkowej |_____| o takiej budowie - nie wiem ja to nazywam dywanik z rynienką przez co jeśli zostaje woda to zostaje na dywaniku a nie ucieka w podłoge,


No dobra, tylko pokaż mi jak wygląda taki dywanik po stronie kierowcy, gdzie jest podstopnica, przez którą pod spód dostaje się woda.

Ja, z racji wykonywanej pracy codziennie po kilkadziesiąt razy wsiadam i wysiadam z auta, po zimie na podłodze był istny potop. Musiałem odkręcić plastiki na progach, odgiąć wykładzinę, a spod niej cały zgniły filc (wygłuszenie chyba?) wywalić na śmietnik i położyć nowy materiał. Oczywiście dobre dwa dni suszyłem farelką auto w garażu. Póki co jest już sucho i nie śmierdzi zgnilizną, ale na następną zimę wyłożę chyba podłogę folią i na nią położę dopiero gumowy dywanik standardowy. Ogólnie jest to spory problem w Pandzie, w innych autach tego nie miałem. Podstopnica niby dobre rozwiązanie, ale jak widać przynosi więcej szkody niż pożytku...
Life is 2 short 2b slow...
Agent
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 803
Dołączył(a): N 10:57, 18 wrz 2011
Lokalizacja: Giżycko / Olsztyn
Wiek: 37
Panda: 19.09.2011r. - 10.10.2013r.
Imię: Emil

Re: Nietypowy problem z podłogą

Numer postu:#13  Postprzez bart_tychy » Wt 2:30, 30 kwi 2013

co do żwirku to patent sprawdzony, i można profilaktycznie wysypać na noc na dywanik. A potem sru do kosza. Tylko nie radze odkurzać normalnym odkurzaczem tylko najpierw jakąś łopatką a potem na stacji ich odkurzaczem.
bart_tychy
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt 17:27, 02 lis 2010
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 35
Panda: była, ale nie ma :( jest paseratti
Imię: Bartek

Re: Nietypowy problem z podłogą

Numer postu:#14  Postprzez Karolayna007 » N 21:22, 11 sie 2013

myślałam jeszcze zeby poprostu podłoge na okres jesienno zimowy zabezpieczyc jakimś tworzywem typu cienki gumolit albo cerata w kazdym bądź razie cos po czym woda by spływała a nie wsiakała.
Jakieś refleksje na ten temat??
Karolayna007
Miss
Avatar użytkownika
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn 16:57, 10 gru 2012
Lokalizacja: Polska
Wiek: 34
Panda: PANDA 1.2 MR"03 E5

Re: Nietypowy problem z podłogą

Numer postu:#15  Postprzez gumis » N 22:14, 11 sie 2013

Przecież całej podłogi tym nie wyłożysz a zawsze trochę wilgoci ci się pod to dostanie z butów po deszczu lub śniegu. Wtedy będzie jeszcze gorzej schło.
Makaron z serem wiruje, wiruje, wiruje... to mnie kręci!
gumis
StickerLover
Avatar użytkownika
 
Posty: 1250
Dołączył(a): Pn 1:28, 12 mar 2012
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 37
Panda: 1.2 DynamiT 2004
Imię: Tomek

Następna strona

Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron