Działanie forum, kwestie organizacyjne

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Re: Działanie forum, kwestie organizacyjne

Numer postu:#31  Postprzez Vito » Pn 21:11, 11 lut 2013

Niestety forum nie posiada takiej opcji :( jest tylko opcja kasowania/czyszczenia :(

No nic r─Öcznie b─Ödzie trzeba te kilka w─ůtk├│w co dzie┼ä zablokowa─ç :)
Obrazek
Vito
Admin na emeryturze

Do┼é─ůczy┼é(a): So 18:29, 23 pa┼║ 2010
Panda: była - jest Chevi Cruze
Imi─Ö: Witek

Numer postu:#32  Postprzez Dreamcatcher » Wt 9:11, 12 lut 2013

Wiesz tu nawet nie chodzi nawet o dok┼éadanie pracy modom tylko o to ┼╝e nowych w─ůtkow w powitalni jest zbyt wiele. S─ů osoby ktorym przeszkadza przegl─ůdanie nowych w─ůtkow gdzie wi─Ökszosc ma tytu┼é ÔÇ×witamÔÇŁ. Wspolny w─ůtek rozwi─ůza┼éby to i nie naruszy┼é regulaminu.
Dreamcatcher
Klubowicz

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ür 15:21, 06 kwi 2011
Panda: 1.3 JTD
Imi─Ö: ...

Numer postu:#33  Postprzez matyja » Pn 21:10, 20 maja 2013

chcia┼ébym zaproponowa─ç dodanie mo┼╝liwo┼Ťci wpisania linku do strony do tematu ze swoim samochodem, tak, jak to jest obecnie z imieniem; mo┼╝na dodatkowo zrobi─ç prost─ů funkcj─Ö, kt├│ra b─Ödzie sprawdza┼éa, czy link jest w domenie forum i w przypadku, gdyby nie by┼é, pokazywa┼éby si─Ö warning o tym (zapobieganiu dodawaniu obcych link├│w do profilu); zapewne, niejednemu zdarza┼éo si─Ö, ┼╝e chcia┼é ogl─ůdn─ů─ç autko forumowicza i trzeba by┼éo si─Ö przegrzebywa─ç po tematach w dziale, a tak, by┼éoby szybciutko, jednym klikni─Öciem

no i poprosz─Ö o przyklejenie tego tematu, bo ci─Ö┼╝ko go znale┼║─ç... ;)
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz

Do┼é─ůczy┼é(a): So 17:54, 31 mar 2012
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imi─Ö: Mateusz

Numer postu:#34  Postprzez Deacon » Pn 21:40, 20 maja 2013

Link do tematu ze swoim samochodem mo┼╝na doda─ç w podpisie, np: tak jak ja mam. Dodawanie kolejnej opcji pod avatarem sprawi, ┼╝e wszystko b─Ödzie mniej czytelne. Ale jak b─Ödzie wi─Öcej takich pr├│┼Ťb to kto wie ;)
Deacon
Admin na emeryturze

Panda: Seat Leon 1.8T
Imię: Michał

Numer postu:#35  Postprzez matyja » Pn 22:19, 20 maja 2013

mo┼╝e to by─ç jaka┼Ť ikonka, np. obok gadulca, czy ikony PW
wiem, ┼╝e mo┼╝na dawa─ç podpis i wiele os├│b tak robi, aczkolwiek taki pomys┼é kiedy┼Ť mi wpad┼é do g┼éowy :)
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz

Numer postu:#36  Postprzez Deacon » Pn 22:55, 20 maja 2013

Ikonka z symbolem samochodu obok ikonek GG/PW podlinkowana do odpowiedniego tematu w dziele Moja Panda - nawet nawet :) Ale to ju┼╝ pytanie do Amino, czy da si─Ö co┼Ť takiego zrobi─ç.
Deacon
Admin na emeryturze

Numer postu:#37  Postprzez Saszun » Pn 23:01, 20 maja 2013

Albo jak jest po lewej stronie pod avatarem "Panda" to mógłby być tam link. Ogólnie pomysł fajny
Saszun
Wymiatacz

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn 9:13, 30 kwi 2012
Panda: Active+ 1.1
Imi─Ö: Ola

Numer postu:#38  Postprzez Amino » Pn 23:15, 20 maja 2013

Wydaje mi si─Ö, ┼╝e najprostszym, a zarazem najskuteczniejszym sposobem jest dodanie linku w podpisie.
Amino
Sysadmin

Panda: Była. Jest Kura :)
Imi─Ö: Marcin

Numer postu:#39  Postprzez matyja » Cz 10:59, 01 sie 2013

proponuję napisać temat "Zanim napiszesz post, przeczytaj" i przykleić go np. jako ogłoszenie w każdym dziale
w temacie powinna by─ç informacja o konieczno┼Ťci skorzystania z szukajki przed napisaniem nowego tematu/posta
dodatkowo można zainstalować plugin, który sprawdzałby, czy na forum nie istnieje już temat o podobnej nazwie na vBulletin na pewno jest taki hack, na phpBB nie patrzyłem
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz

Numer postu:#40  Postprzez michal » Cz 13:04, 01 sie 2013

matyja napisał(a):proponuję napisać temat "Zanim napiszesz post, przeczytaj" i przykleić go np. jako ogłoszenie w każdym dziale

Przypuszczam, ┼╝e tego rodzaju temat b─Ödzie traktowany tak samo jak regulamin forum, czyli po prostu zostanie zignorowany przez wi─Ökszo┼Ť─ç nowych u┼╝ytkownik├│w. Ile to razy spotka┼éem si─Ö z pytaniem o to: "czemu nie mog─Ö pisa─ç na forum?" a kto┼Ť nawet opisywa┼é problem na facebooku PCP, bo nie mo┼╝e o nim napisa─ç na forum. Je┼Ťli admini i moderatorzy nie maj─ů co robi─ç w wakacje to mog─ů si─Ö pobawi─ç, jednak moim zdaniem nie spe┼éni to swojej roli. R├│wnie dobrze mo┼╝na doda─ç punkt do regulaminu odnosz─ůcy si─Ö do pisania nowego tematu na forum i konieczno┼Ťci sprawdzania czy takowy ju┼╝ istnieje. Roboty mniej a skutek ten sam, bo jak wiadomo przed rejestracj─ů regulamin forum trzeba przeczyta─ç! :)
michal
Profesjonalista

Panda: II 1.1 Actual

Numer postu:#41  Postprzez matyja » Cz 14:21, 01 sie 2013

jak w─ůtek b─Ödzie na samej g├│rze ka┼╝dego dzia┼éu i jego temat b─Ödzie jednoznaczny np. "PRZECZYTAJ ZANIM UTWORZYSZ TEMAT!", to mo┼╝e to zadzia┼éa─ç, przynajmniej je┼╝eli chodzi o cz─Ö┼Ť─ç u┼╝ytkownik├│w

przyszed┼é mi do g┼éowy jeszcze jeden pomys┼é - ┼╝eby zdj─Öcia zawarte Guide'ach by┼éy umieszczane na serwerze klubowym - pozwoli to unikn─ů─ç takich sytuacji, jak chocia┼╝by manual Agenta odno┼Ťnie wymiany ko┼äc├│wki dr─ů┼╝ka
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz

Numer postu:#42  Postprzez Deacon » Cz 14:28, 01 sie 2013

Panowie ale taki punkt jaki┼Ť czas temu doda┼éem do tematu "Informacja dla nowych u┼╝ytkownik├│w".

viewtopic.php?f=55&t=4918

Niestety jak wida─ç ostatnio nowi u┼╝ytkownicy to albo analfabeci albo nie wiem co :( Co chwil─Ö musz─Ö przenosi─ç, usuwa─ç, poprawia─ç jaki┼Ť temat bo jest zdublowany. Ju┼╝ nawet upominam nowych na PW. R─Öce opadaj─ů dos┼éownie.
Przykład, który wywaliłem do kosza - pisownia oryginalna:
Tytu┼é tematu: ┼Ťwiece ngk
Tre┼Ť─ç: wita chce wymieni─ç ┼Ťwiece tylko nie wiem jakie

Nosz :sciana:

Chyba zrobi─Ö tak, ┼╝e najpierw upomnienie na PW. Jak nie poskutkuje to wlepiam ostrze┼╝enie :twisted:
Deacon
Admin na emeryturze

Numer postu:#43  Postprzez matyja » Cz 16:58, 01 sie 2013

ja wiem, ┼╝e ten temat istnieje. nie ka┼╝dy jednak tam zagl─ůda, a w chwili ch─Öci napisania tematu, nie spos├│b zauwa┼╝y─ç w dziale przyklejonego tematu
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz

Numer postu:#44  Postprzez OsiemKilo » Cz 21:05, 01 sie 2013

matyja napisa┼é(a):przyszed┼é mi do g┼éowy jeszcze jeden pomys┼é - ┼╝eby zdj─Öcia zawarte Guide'ach by┼éy umieszczane na serwerze klubowym - pozwoli to unikn─ů─ç takich sytuacji, jak chocia┼╝by manual Agenta odno┼Ťnie wymiany ko┼äc├│wki dr─ů┼╝ka

Popieram, fajnie by┼éoby gdyby mo┼╝na by┼éoby zamieszca─ç zdj─Öcia z poziomu forum i ┼╝eby l─ůdowa┼éy one bezpo┼Ťrednio na serwerze.

Deacon napisa┼é(a):Tytu┼é tematu: ┼Ťwiece ngk
Tre┼Ť─ç: wita chce wymieni─ç ┼Ťwiece tylko nie wiem jakie

Nosz :sciana:
Chyba zrobi─Ö tak, ┼╝e najpierw upomnienie na PW. Jak nie poskutkuje to wlepiam ostrze┼╝enie :twisted:

Co do niekt├│rych gamoni (inaczej ich nie mo┼╝na nazwa─ç) co tworz─ů takie tematy to brak s┼éow, popieram wlepianie ostrze┼╝e┼ä po wcze┼Ťniejszym upomnieniu.
Sk─ůd to sie bierze? Moim zdaniem Forum techniczne jest troche ma┼éo czytelne, wszystko jest w jednym dziale "na kupie". Uwa┼╝am, ┼╝e lepiej by┼éoby gdyby forum techniczne by┼éo dalej dzielone na:
/SIlniki benzynowe,
/silnik multijet,
/skrzynie bieg├│w i przeniesienie nap─Ödu,
/układ kierowniczy, zawieszenie, układ hamulcowy,
/nadwozie, wn─Ötrze i jego modyfikacje,
/r├│┼╝ne techniczne(takie co nie pasuj─ů do powy┼╝szych kategorii).
Albo przyklei─ç w dziale mechanika temat w stylu: "Kr├│tkie pytanie, kr├│tka odpowied┼║"

Nawi─ůzuj─ůc do tematu jeszcze uwa┼╝am, ┼╝e dobrze by┼éoby przyklei─ç temat: "FiatEcuScan/Multiecuscan/AlfaOBD - kto posiada ?"
Bo ostatnio ze dwie osoby spamowały po forum kto im cos tam wyosiuje i pewnie wcale sobie nie zdawali sprawy, że taki temat istnieje.
https://driiive.com/8kilo/FiatPanda/ <-- Zobacz moj─ů pand─Ö na Driiive.com
OsiemKilo
Maniak

Do┼é─ůczy┼é(a): N 17:00, 08 kwi 2012
Panda: 1,3 Mjet Van
Imię: Sławek

Numer postu:#45  Postprzez Deacon » Cz 21:14, 01 sie 2013

OsiemKilo napisa┼é(a):Popieram, fajnie by┼éoby gdyby mo┼╝na by┼éoby zamieszca─ç zdj─Öcia z poziomu forum i ┼╝eby l─ůdowa┼éy one bezpo┼Ťrednio na serwerze.

Tylko, ┼╝e to obci─ů┼╝y serwer i zajmie miejsce na nim. Ale o takie techniczne sprawy to trzeba pyta─ç Amino.

OsiemKilo napisa┼é(a):Co do niekt├│rych gamoni (inaczej ich nie mo┼╝na nazwa─ç) co tworz─ů takie tematy to brak s┼éow, popieram wlepianie ostrze┼╝e┼ä po wcze┼Ťniejszym upomnieniu.
Sk─ůd to sie bierze? Moim zdaniem Forum techniczne jest troche ma┼éo czytelne, wszystko jest w jednym dziale "na kupie". Uwa┼╝am, ┼╝e lepiej by┼éoby gdyby forum techniczne by┼éo dalej dzielone na:
/SIlniki benzynowe,
/silnik multijet,
/skrzynie bieg├│w i przeniesienie nap─Ödu,
/układ kierowniczy, zawieszenie, układ hamulcowy,
/nadwozie, wn─Ötrze i jego modyfikacje,
/r├│┼╝ne techniczne(takie co nie pasuj─ů do powy┼╝szych kategorii).
Albo przyklei─ç w dziale mechanika temat w stylu: "Kr├│tkie pytanie, kr├│tka odpowied┼║"

Teraz by┼éoby z tym troch─Ö roboty bo trzeba by r─Öcznie przydziela─ç wszystkie w─ůtki do odpowiednich podzia┼é├│w.
Po drugie co za problem u┼╝y─ç funkcji "Szukaj" i przeszuka─ç forum. Tylko trzeba si─Ö troszk─Ö postara─ç a nie wpisa─ç jedn─ů fraz─Ö i jak nie wywali nic to zak┼éada─ç nowy temat. Wpisa─ç fraz─Ö na kilka sposob├│w i dopiero zobaczy─ç.

OsiemKilo napisa┼é(a):Nawi─ůzuj─ůc do tematu jeszcze uwa┼╝am, ┼╝e dobrze by┼éoby przyklei─ç temat: "FiatEcuScan/Multiecuscan/AlfaOBD - kto posiada ?"
Bo ostatnio ze dwie osoby spamowały po forum kto im cos tam wyosiuje i pewnie wcale sobie nie zdawali sprawy, że taki temat istnieje.

Dobra uwaga. Zrobione :ok:
Deacon
Admin na emeryturze

Poprzednia stronaNast─Öpna strona

Powr├│t do Lu┼║ne tematy...

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Google [Bot] i 4 go┼Ťci