Działanie forum, kwestie organizacyjne

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Re: Działanie forum, kwestie organizacyjne

Numer postu:#31  Postprzez Vito » Pn 21:11, 11 lut 2013

Niestety forum nie posiada takiej opcji :( jest tylko opcja kasowania/czyszczenia :(

No nic ręcznie będzie trzeba te kilka wątków co dzień zablokować :)
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 44
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Re: Działanie forum, kwestie organizacyjne

Numer postu:#32  Postprzez Dreamcatcher » Wt 9:11, 12 lut 2013

Wiesz tu nawet nie chodzi nawet o dokładanie pracy modom tylko o to że nowych wątkow w powitalni jest zbyt wiele. Są osoby ktorym przeszkadza przeglądanie nowych wątkow gdzie większosc ma tytuł „witam”. Wspolny wątek rozwiązałby to i nie naruszył regulaminu.
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2046
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Re: Działanie forum, kwestie organizacyjne

Numer postu:#33  Postprzez matyja » Pn 21:10, 20 maja 2013

chciałbym zaproponować dodanie możliwości wpisania linku do strony do tematu ze swoim samochodem, tak, jak to jest obecnie z imieniem; można dodatkowo zrobić prostą funkcję, która będzie sprawdzała, czy link jest w domenie forum i w przypadku, gdyby nie był, pokazywałby się warning o tym (zapobieganiu dodawaniu obcych linków do profilu); zapewne, niejednemu zdarzało się, że chciał oglądnąć autko forumowicza i trzeba było się przegrzebywać po tematach w dziale, a tak, byłoby szybciutko, jednym kliknięciem

no i poproszę o przyklejenie tego tematu, bo ciężko go znaleźć... ;)
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: Działanie forum, kwestie organizacyjne

Numer postu:#34  Postprzez Deacon » Pn 21:40, 20 maja 2013

Link do tematu ze swoim samochodem można dodać w podpisie, np: tak jak ja mam. Dodawanie kolejnej opcji pod avatarem sprawi, że wszystko będzie mniej czytelne. Ale jak będzie więcej takich próśb to kto wie ;)
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5198
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Renault Megane III Coupe
Imię: Michał

Re: Działanie forum, kwestie organizacyjne

Numer postu:#35  Postprzez matyja » Pn 22:19, 20 maja 2013

może to być jakaś ikonka, np. obok gadulca, czy ikony PW
wiem, że można dawać podpis i wiele osób tak robi, aczkolwiek taki pomysł kiedyś mi wpadł do głowy :)
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: Działanie forum, kwestie organizacyjne

Numer postu:#36  Postprzez Deacon » Pn 22:55, 20 maja 2013

Ikonka z symbolem samochodu obok ikonek GG/PW podlinkowana do odpowiedniego tematu w dziele Moja Panda - nawet nawet :) Ale to już pytanie do Amino, czy da się coś takiego zrobić.
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5198
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Renault Megane III Coupe
Imię: Michał

Re: Działanie forum, kwestie organizacyjne

Numer postu:#37  Postprzez Saszun » Pn 23:01, 20 maja 2013

Albo jak jest po lewej stronie pod avatarem "Panda" to mógłby być tam link. Ogólnie pomysł fajny
Saszun
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 908
Dołączył(a): Pn 9:13, 30 kwi 2012
Lokalizacja: Toruń/Brzozówka
Wiek: 33
Panda: Active+ 1.1
Imię: Ola

Re: Działanie forum, kwestie organizacyjne

Numer postu:#38  Postprzez Amino » Pn 23:15, 20 maja 2013

Wydaje mi się, że najprostszym, a zarazem najskuteczniejszym sposobem jest dodanie linku w podpisie.
Amino
Sysadmin
Avatar użytkownika
 
Posty: 1348
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Poznań
Panda: Była. Jest Kura :)
Imię: Marcin

Re: Działanie forum, kwestie organizacyjne

Numer postu:#39  Postprzez matyja » Cz 10:59, 01 sie 2013

proponuję napisać temat "Zanim napiszesz post, przeczytaj" i przykleić go np. jako ogłoszenie w każdym dziale
w temacie powinna być informacja o konieczności skorzystania z szukajki przed napisaniem nowego tematu/posta
dodatkowo można zainstalować plugin, który sprawdzałby, czy na forum nie istnieje już temat o podobnej nazwie na vBulletin na pewno jest taki hack, na phpBB nie patrzyłem
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: Działanie forum, kwestie organizacyjne

Numer postu:#40  Postprzez michal » Cz 13:04, 01 sie 2013

matyja napisał(a):proponuję napisać temat "Zanim napiszesz post, przeczytaj" i przykleić go np. jako ogłoszenie w każdym dziale


Przypuszczam, że tego rodzaju temat będzie traktowany tak samo jak regulamin forum, czyli po prostu zostanie zignorowany przez większość nowych użytkowników. Ile to razy spotkałem się z pytaniem o to: "czemu nie mogę pisać na forum?" a ktoś nawet opisywał problem na facebooku PCP, bo nie może o nim napisać na forum. Jeśli admini i moderatorzy nie mają co robić w wakacje to mogą się pobawić, jednak moim zdaniem nie spełni to swojej roli. Równie dobrze można dodać punkt do regulaminu odnoszący się do pisania nowego tematu na forum i konieczności sprawdzania czy takowy już istnieje. Roboty mniej a skutek ten sam, bo jak wiadomo przed rejestracją regulamin forum trzeba przeczytać! :)
michal
Profesjonalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 554
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Bolęcin
Wiek: 34
Panda: II 1.1 Actual
Imię: Michał

Re: Działanie forum, kwestie organizacyjne

Numer postu:#41  Postprzez matyja » Cz 14:21, 01 sie 2013

jak wątek będzie na samej górze każdego działu i jego temat będzie jednoznaczny np. "PRZECZYTAJ ZANIM UTWORZYSZ TEMAT!", to może to zadziałać, przynajmniej jeżeli chodzi o część użytkowników

przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł - żeby zdjęcia zawarte Guide'ach były umieszczane na serwerze klubowym - pozwoli to uniknąć takich sytuacji, jak chociażby manual Agenta odnośnie wymiany końcówki drążka
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: Działanie forum, kwestie organizacyjne

Numer postu:#42  Postprzez Deacon » Cz 14:28, 01 sie 2013

Panowie ale taki punkt jakiś czas temu dodałem do tematu "Informacja dla nowych użytkowników".

viewtopic.php?f=55&t=4918

Niestety jak widać ostatnio nowi użytkownicy to albo analfabeci albo nie wiem co :( Co chwilę muszę przenosić, usuwać, poprawiać jakiś temat bo jest zdublowany. Już nawet upominam nowych na PW. Ręce opadają dosłownie.
Przykład, który wywaliłem do kosza - pisownia oryginalna:
Tytuł tematu: świece ngk
Treść: wita chce wymienić świece tylko nie wiem jakie

Nosz :sciana:

Chyba zrobię tak, że najpierw upomnienie na PW. Jak nie poskutkuje to wlepiam ostrzeżenie :twisted:
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5198
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Renault Megane III Coupe
Imię: Michał

Re: Działanie forum, kwestie organizacyjne

Numer postu:#43  Postprzez matyja » Cz 16:58, 01 sie 2013

ja wiem, że ten temat istnieje. nie każdy jednak tam zagląda, a w chwili chęci napisania tematu, nie sposób zauważyć w dziale przyklejonego tematu
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: Działanie forum, kwestie organizacyjne

Numer postu:#44  Postprzez OsiemKilo » Cz 21:05, 01 sie 2013

matyja napisał(a):przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł - żeby zdjęcia zawarte Guide'ach były umieszczane na serwerze klubowym - pozwoli to uniknąć takich sytuacji, jak chociażby manual Agenta odnośnie wymiany końcówki drążka

Popieram, fajnie byłoby gdyby można byłoby zamieszcać zdjęcia z poziomu forum i żeby lądowały one bezpośrednio na serwerze.

Deacon napisał(a):Tytuł tematu: świece ngk
Treść: wita chce wymienić świece tylko nie wiem jakie

Nosz :sciana:
Chyba zrobię tak, że najpierw upomnienie na PW. Jak nie poskutkuje to wlepiam ostrzeżenie :twisted:

Co do niektórych gamoni (inaczej ich nie można nazwać) co tworzą takie tematy to brak słow, popieram wlepianie ostrzeżeń po wcześniejszym upomnieniu.
Skąd to sie bierze? Moim zdaniem Forum techniczne jest troche mało czytelne, wszystko jest w jednym dziale "na kupie". Uważam, że lepiej byłoby gdyby forum techniczne było dalej dzielone na:
/SIlniki benzynowe,
/silnik multijet,
/skrzynie biegów i przeniesienie napędu,
/układ kierowniczy, zawieszenie, układ hamulcowy,
/nadwozie, wnętrze i jego modyfikacje,
/różne techniczne(takie co nie pasują do powyższych kategorii).
Albo przykleić w dziale mechanika temat w stylu: "Krótkie pytanie, krótka odpowiedź"

Nawiązując do tematu jeszcze uważam, że dobrze byłoby przykleić temat: "FiatEcuScan/Multiecuscan/AlfaOBD - kto posiada ?"
Bo ostatnio ze dwie osoby spamowały po forum kto im cos tam wyosiuje i pewnie wcale sobie nie zdawali sprawy, że taki temat istnieje.
https://driiive.com/8kilo/FiatPanda/ <-- Zobacz moją pandę na Driiive.com
OsiemKilo
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1762
Dołączył(a): N 17:00, 08 kwi 2012
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Panda: 1,3 Mjet Van
Imię: Sławek

Re: Działanie forum, kwestie organizacyjne

Numer postu:#45  Postprzez Deacon » Cz 21:14, 01 sie 2013

OsiemKilo napisał(a):Popieram, fajnie byłoby gdyby można byłoby zamieszcać zdjęcia z poziomu forum i żeby lądowały one bezpośrednio na serwerze.

Tylko, że to obciąży serwer i zajmie miejsce na nim. Ale o takie techniczne sprawy to trzeba pytać Amino.

OsiemKilo napisał(a):Co do niektórych gamoni (inaczej ich nie można nazwać) co tworzą takie tematy to brak słow, popieram wlepianie ostrzeżeń po wcześniejszym upomnieniu.
Skąd to sie bierze? Moim zdaniem Forum techniczne jest troche mało czytelne, wszystko jest w jednym dziale "na kupie". Uważam, że lepiej byłoby gdyby forum techniczne było dalej dzielone na:
/SIlniki benzynowe,
/silnik multijet,
/skrzynie biegów i przeniesienie napędu,
/układ kierowniczy, zawieszenie, układ hamulcowy,
/nadwozie, wnętrze i jego modyfikacje,
/różne techniczne(takie co nie pasują do powyższych kategorii).
Albo przykleić w dziale mechanika temat w stylu: "Krótkie pytanie, krótka odpowiedź"


Teraz byłoby z tym trochę roboty bo trzeba by ręcznie przydzielać wszystkie wątki do odpowiednich podziałów.
Po drugie co za problem użyć funkcji "Szukaj" i przeszukać forum. Tylko trzeba się troszkę postarać a nie wpisać jedną frazę i jak nie wywali nic to zakładać nowy temat. Wpisać frazę na kilka sposobów i dopiero zobaczyć.

OsiemKilo napisał(a):Nawiązując do tematu jeszcze uważam, że dobrze byłoby przykleić temat: "FiatEcuScan/Multiecuscan/AlfaOBD - kto posiada ?"
Bo ostatnio ze dwie osoby spamowały po forum kto im cos tam wyosiuje i pewnie wcale sobie nie zdawali sprawy, że taki temat istnieje.


Dobra uwaga. Zrobione :ok:
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5198
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Renault Megane III Coupe
Imię: Michał

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron