Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Pytanko

Numer postu:#31  Postprzez artuss7 » N 23:46, 07 lis 2010

Witam ;) Może mi ktoś podpowiedzieć czy felgi stalowe 4x98 5,5Jx14H2 ET: 37 wejdą do Pandy 100HP i do tego opony 185/65/14 ? (chodzi mi o ET i czy 185 na tej feldze i profilu 65 zmieści się) Chciałbym kupić taki komplet dlatego prosiłbym o odpowiedź w miarę możliwości ;)
artuss7
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 390
Dołączył(a): So 18:30, 23 paź 2010
Lokalizacja: Limanowa/Kraków
Wiek: 35
Panda: 100 HP

Re: Pytanko

Numer postu:#32  Postprzez Wolfi » Pn 9:01, 08 lis 2010

artuss7 napisał(a):Witam ;) Może mi ktoś podpowiedzieć czy felgi stalowe 4x98 5,5Jx14H2 ET: 37 wejdą do Pandy 100HP i do tego opony 185/65/14 ? (chodzi mi o ET i czy 185 na tej feldze i profilu 65 zmieści się) Chciałbym kupić taki komplet dlatego prosiłbym o odpowiedź w miarę możliwości ;)


mam alusy 14 cali 6 cali szerokie ET 35 i opone 185/60 nic nie trze i jest ok, wiec przy tym tez bedzie ok... tyle ze felga bedzie bardziej schowana w opone ;)
Wolfi
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 980
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Nisko
Wiek: 42
Panda: 1.1

Re: Pytanko

Numer postu:#33  Postprzez Vito » Pn 9:17, 08 lis 2010

artuss7 napisał(a):Witam ;) Może mi ktoś podpowiedzieć czy felgi stalowe 4x98 5,5Jx14H2 ET: 37 wejdą do Pandy 100HP i do tego opony 185/65/14 ? (chodzi mi o ET i czy 185 na tej feldze i profilu 65 zmieści się) Chciałbym kupić taki komplet dlatego prosiłbym o odpowiedź w miarę możliwości ;)



Tak sobie lukłem na allegro i takie parametry jak piszesz mają fele z Doblo a z tego co kojarzę to Kylym kupił właśnie takie fele i w@lec tez takie ma w swoim 100 HP :) Co do opony to powiem szczerze nie wiem :( ale na moje oko powinno byc ok :)
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 45
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Numer postu:#34  Postprzez artuss7 » Pn 20:03, 08 lis 2010

Dzięki chłopaki ;) Właśnie muszę się zaopatrzyć w zimowe buty i chce jakoś to zgrać żeby nie było później kłopotu ;) Dziękuję za odpowiedź i pomoc :)
artuss7
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 390
Dołączył(a): So 18:30, 23 paź 2010
Lokalizacja: Limanowa/Kraków
Wiek: 35
Panda: 100 HP

Numer postu:#35  Postprzez zabobob » Pt 13:25, 10 gru 2010

Ja zakupiłem komplet 4 sztuk nówek zimówek bo auto mam od niedawna i kompletuje sobie wszystkie elementy ;) a że bezpieczeństwo na 1 miejscu to i oponki muszą być

Mam KORMORAN SNOWPRO 165/65R14 79T

fakt jak temperatura powyżej 5-10 stopni celcjusza są głośniejsze i lekka ząbkują ;) ale poniżej 5 stopni i na mrozie bajka! Nawet w tą zimę ani razu się nie zakopałem! A wyjechać z parkingu pod blokiem masakra ja nie musiałem nawet odśnieżać miejsca parkingowego! Wsteczny a zderzak za pług! Gorąco polecam dałem 140zł za sztukę w tym wymiana
zabobob
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 68
Dołączył(a): So 18:30, 23 paź 2010
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 37
Panda: 1.2 Emotion

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#36  Postprzez jojo81 » N 13:15, 12 gru 2010

Przed obecnym sezonem byłem w posiadaniu opon dębica frigo s-30 oraz hankooki icebear. Niestety hankooki nie nadawały się do niczego i po użytkowaniu zeszłej zimy oraz tegorocznego lata stwierdziłem że nie nadają się na żaden sezon :(.
Pozbyłem się hankooków i zakupiłem uniroyal ms plus 6.
Ze względu na miejsce zamieszkania (teren pagurkowaty rzadko odśnieżany)
frigo s-30 sprawują się b.dobrze. W tym sezonie na przody poszły uniroyal.
Obecnie panujące warunki drogowe pozwoliły przetestować uniroyale.
Szczerze polecam uniroyale ms plus 6.
jojo81
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 517
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 43
Panda: 1.1 2004 r. Actual + drobne własne zmiany

Numer postu:#37  Postprzez JDK » Pt 19:32, 31 gru 2010

Ja posiadam oponki firmy Barum model Polaris 2 i naprawde swietnie sie sprawuja, dodam moze tylko jeszcze ze firma ta jest juz we wladaniu firmy Goodyear i nie jest to juz czeska produkcja tylko niemiecka ;)
JDK
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2044
Dołączył(a): So 13:32, 25 gru 2010
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 33
Panda: Była Biała, Był Sunny, Było Cc 1.2, Było Bmw e36 coupe Jest Sej 1.4 16v 6 speed
Imię: Jędrek

Numer postu:#38  Postprzez Shady » Pn 16:30, 03 sty 2011

Moja opinia na temat opon zakupionych przed sezonem zimowym:

Opony firmy Fulda Kristal Gravito.

Opony świetnie radzą sobie na świeżym śniegu jak i błocie pośniegowym.

Na lodzie cóż ruszyć się da o ile opony są ciepłe. Na zimnych oponach o dziwo tez jeździ sie dobrze. Jestem pozytywnie zaskoczony. Mogę śmiało polecić te oponki, Panda idzie jak czołg.
Shady
Sympatyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 83
Dołączył(a): So 18:30, 23 paź 2010
Lokalizacja: Nowhere

Numer postu:#39  Postprzez bart_tychy » Śr 16:40, 09 lut 2011

Ja w tym sezonie dwie dębice pożegnałem :/ masakra jakaś, w przeciągu 2 tygodni dwie prawie nowe opony poszły w las (spokojnie oddałem u wulkanizatora). Na tych dębicach porobiły się wybrzuszenia. Zresztą "mój" wulkanizator jak zobaczył te "opony" to się uśmiechną i powiedział że debica już go niczym nie zaskoczy. Teraz mam na przodzie barumy polarisy 2. to samo bez rewelacji, ale mam nadzieje że nie zrobią się jajka:) podsumowując: dębicy dziękuję :)
bart_tychy
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt 17:27, 02 lis 2010
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 35
Panda: była, ale nie ma :( jest paseratti
Imię: Bartek

Numer postu:#40  Postprzez zecer1971 » Śr 17:27, 09 lut 2011

bart_tychy napisał(a):Ja w tym sezonie dwie dębice pożegnałem :/ masakra jakaś, w przeciągu 2 tygodni dwie prawie nowe opony poszły w las (spokojnie oddałem u wulkanizatora). Na tych dębicach porobiły się wybrzuszenia. Zresztą "mój" wulkanizator jak zobaczył te "opony" to się uśmiechną i powiedział że debica już go niczym nie zaskoczy. Teraz mam na przodzie barumy polarisy 2. to samo bez rewelacji, ale mam nadzieje że nie zrobią się jajka:) podsumowując: dębicy dziękuję :)
Barumy Polarisy 2 moim zdaniem dobre oponki, bardzo ciche tylko na mokrym wydają delikatny gwizd. Przez dwa sezony nie zaobserwowałem wybrzuszeń.
zecer1971
Zasłużony dla PCP
Avatar użytkownika
 
Posty: 859
Dołączył(a): Pt 23:07, 05 lis 2010
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 52
Panda: Była Active z klimą
Imię: Tomek

Numer postu:#41  Postprzez bambrys » Śr 18:55, 09 lut 2011

Miałem do czynienia z 3 rodzajami opon zimowych w moim aucie.
1- jak kupiłem samochód od ciotki miały Dębica Frigo S30, opony miały już swój wiek ok 4-5 lat ok 30 tyś ,na śniegu rewelacja lepszych nie widziałem wjeżdżasz w śnieg możesz puścić kierownice auto jedzie jak po sznurku a na asfalcie powiem szczerze tragedia , biją , głośne a na końcu druty wylazły w zeszłą zimę w połowie sezonu i zakupiłem na przód
2- Barum Polaris 2 opony o niebo lepsze na asfalcie elegancko się prowadziły, fajne , ciche poprostu dobre a made in rumunia.Dodam że nie wnikałem w testy tylko kolega mi je polecił w serwisie oponiarskim. A co do śniegu jak pierwszy raz wjechałem , oczywiście mowie tu o takim śniegu 20 cm najmniejszy to myślałem że mi ręce połamie , trzeba było tak mocno trzymać kierownice jak nie wiem ale ogólnie dobra na śniegu dobrze się trzyma trudno zerwać przyczepność byłem zadowolony , i w tym roku pomyślałem że kupie dwie nowe sztuki i wybór padł na
3- Firestone Winterhouke 2 Evo , oczywiście najpierw poczytałem był pierwszy test opon były mniej więcej w połowie stawki ale polecane , a wiec po wertowaniu internetu i gazet zakupiłem te oponki oczywiście nowość zamówiłem na internecie w firmie inter cars - polecam szybko przyszły klasa premium itp założyłem poleżały troszkę w garażu spadł pierwszy śnieg i założyłem . Pierwsze wrażenie takie sobie zdecydowanie barumy lepsze , spadł głęboki śnieg no auto jedzie ale do barumów się nie umywają, ubity śnieg tak samo łatwo zrywają przyczepność bez rewelacji a już nie wspomne jak jest mokra ziemia przykryta lekkim puchem to mieli jak na lodzie . na asfalcie normalnie dobre ciche w miarę miękkie całkiem dobre no ale przecież opon zimowych nie kupuje się z myślą na suchy asfalt tylko na śnieg . Ogólnie zawiodłem się na tych oponach chciałem kupić lepsze opony żeby zona jak czasami jedzie czuła się pewnie na szczęście nie jeździ w zimie bo opony troszkę tragiczne barumy o niebo lepsze , zastanawiałem się jeszcze nad dunlopami i michelinami i teraz żałuje że nie dołożyłem tych 50 zł do sztuki i kupic lepsze albo już sprawdzone Barumy
bambrys
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 329
Dołączył(a): Wt 13:57, 28 gru 2010
Lokalizacja: Nisko
Wiek: 39
Panda: 1,1 Olimpic klima gaz BRC
Imię: Dawid

Numer postu:#42  Postprzez old1 » Śr 20:46, 09 lut 2011

Mam podobne wrażenia. 4 lata jeździłem na dębicach - naprawdę dobre w kopnym śniegu, reszta bez rewelacji. Czułem się na nich dość pewnie i ani razu mnie nie zawiodły - żadnej podbramkowej sytuacji przez 4 zimy. Od roku mam wyżej wspomniane Firestony - przyznam się, że zaufałem marce i sporym obniżkom cen (teraz wiem dlaczego). Niestety tragiczne recenzje czytałem po fakcie. Zeszłą zimę jakoś przeżyłem, chociaż kilka razy niewiele mnie dzieliło od jakiejś stłuczki. W tym roku już totalna masakra - jadąc 30 km/h na prostym odcinku wpadłem w poślizg, czego efektem jest pęknięty zderzak i reflektor.
Teraz jeżdzę z duszą na ramieniu - sprawdziły się opinie, że te opony są zupełnie nieprzewidywalne na śniegu. Mój kolega z pracy również się na nie skusił - ma mercedesa (tylny napęd). Po dwóch tygodniach zmienił na wysłużone barumy.
old1
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 60
Dołączył(a): So 18:30, 23 paź 2010
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Numer postu:#43  Postprzez michal85 » N 11:24, 27 lut 2011

Ja juz drugi sezon jeżdżę na:
Fulda Kristal Montero 3 175/75/R14
Jestem naprawde z nich bardzo zadowolony, nie miałem żadnych problemów z parkowanie w głębszym śniegu, dobra przyczepność do drogi.
Mogę śmiało je polecić.
Obrazek
michal85
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 678
Dołączył(a): Pn 22:52, 15 lis 2010
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 38
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Michał

Numer postu:#44  Postprzez Kardan » Wt 17:32, 01 mar 2011

Ja na sezon zimowy 2010/11 kupiłem Uniroyal MS plus 6. Do tej pory w każdym aucie miałem Dębice Passio.Jeżdziłem na nich 4 pory roku i byłem sceptycznie nastawiony do zimówek.Teraz gdy je kupiłem naprawdę czuć różnicę.Jestem z nich bardzo zadowolony w śniegu, błocie pośniegowym sprawują się świetnie, są również ciche.
Kardan
Bywalec
 
Posty: 130
Dołączył(a): N 9:23, 27 lut 2011
Wiek: 50
Imię: ---

Numer postu:#45  Postprzez artuss7 » Śr 21:48, 02 mar 2011

Ja mam oponki na zimę Sava Eskimo S3 185/60/14 i mogę polecić tą oponkę, bardzo fajna i cicha na trasę, na śniegu też nie narzekam i nie zawiodła mnie przez ostatnie 3,5 miesiąca ;]
artuss7
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 390
Dołączył(a): So 18:30, 23 paź 2010
Lokalizacja: Limanowa/Kraków
Wiek: 35
Panda: 100 HP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron