Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#76  Postprzez rosomak2 » Pt 16:47, 08 lis 2013

rosomak2 napisał(a):Ja w P II(miałem) i w PIII mam opony zimowe Uniroyal lepsze od Dębicy o niebo:)

Dębica w czwartym sezonie dwie opony druty wyszły,ten typ tak ma.
rosomak2
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 57
Panda: Panda IV Hybryd SPORT
Imię: Janusz

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#77  Postprzez krystiano » Pt 18:46, 08 lis 2013

rosomak2 napisał(a):Dębica w czwartym sezonie dwie opony druty wyszły,ten typ tak ma.


no nie wiem, czy tak ma
przez 5 sezonów miałem w sienie frigo2 i nic sie z nimi nie stało. bieżnika jeszcze 5mm. ostatnio jeszcze sie kupiec na nie znalazł ;)
krystiano
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): N 7:49, 08 wrz 2013
Lokalizacja: SO
Panda: active 1.1
Imię: krystian

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#78  Postprzez OsiemKilo » Pt 18:58, 08 lis 2013

sezonów można nawet 10 zjeździć na jednym komplecie, bardziej miarodajne byłoby jakbyście do tego podawali przebieg, chociaz orientacyjny.
https://driiive.com/8kilo/FiatPanda/ <-- Zobacz moją pandę na Driiive.com
OsiemKilo
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1762
Dołączył(a): N 17:00, 08 kwi 2012
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Panda: 1,3 Mjet Van
Imię: Sławek

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#79  Postprzez nielubiecie6@o2.pl » Pt 19:44, 08 lis 2013

Ja szczerze mogę polecić Semperit, Bedzie to trzecia zima na tych oponach i po przebiegu około 30 k śmiało je dalej będę zakładał, bieżnik jest jeszcze ładny i miękkość opony jest jeszcze zadowalająca
nielubiecie6@o2.pl
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 102
Dołączył(a): Cz 17:37, 21 lut 2013
Lokalizacja: rzeszów
Panda: Actual,ele,szyb,Klima
Imię: Damian

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#80  Postprzez krystiano » Pt 20:29, 08 lis 2013

no tak. w sumie zapomniałem dodać, ze przebieg w te 5 sezonów ok. 30 tys
ale juz drugi raz nie kupie frigo. w pierwszą zimę było ok, ale pozniej, a zwłaszcza w 5 sezonie auto jezdziło jak chciało. bardzo szybko te opony tracą właściwości
teraz do skody kupiłem nokiany, a w pandzie mam savę eskimo... zobaczymy jak się będą sprawować
krystiano
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): N 7:49, 08 wrz 2013
Lokalizacja: SO
Panda: active 1.1
Imię: krystian

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#81  Postprzez mirecky » Pt 22:50, 08 lis 2013

OsiemKilo napisał(a):sezonów można nawet 10 zjeździć na jednym komplecie, ...


Wstyd przyznać się ale jeszcze poprzedniej zimy jeździłem na oponkach Dębica Frigo z datą produkcji 2003. Moja Panda robi 9tyś rocznie, na zimówkach to przebieg symboliczny ma raczej. Bieżnik już na granicy przydatności, w jednej druciki małe wyszły, druga dziwnie pofalowana jest i coś tam dudniło podczas jazdy.

Wczoraj zakupiłem 4 nowe opony ... Dębica Frigo :D Wystarczy spojrzeć na ten bieżnik by wiedzieć że pojedziesz podczas gdy inni zakopią się :lol:
mirecky
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt 17:44, 25 sty 2013
Panda: 1.1 Actual 2003
Imię: Mirek

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#82  Postprzez toml » So 10:05, 09 lis 2013

Frigo jest udaną oponą - choć te dodawane do pandy standardowo są mam wrażenie gorsze od zwykłych sklepowych. Passio letnie mimo przyzwoitego bieżnika po 3 sezonie (4 lata od produkcji) nadawały się do wywalenia. Twarde jak plastik, na mokrej nawierzchni ciągłe poślizgi itp. Ponoć wada fabryczna oponek dodawanych do pand - tak mi rok temu mówił koleś w serwisie przy wymianie. Za to frigo wszyscy chwalą - znajomy nawet kupował ostatnio do Stilo i kompromis cena/jakość go przekonał. W zimie i tak nawet najlepsza, najdroższa opona nie zastąpi rozsądku i wyobraźni.
toml
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn 8:42, 04 lis 2013
Lokalizacja: Kraków/Grzechynia
Panda: Actual 1.1
Imię: Tomek

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#83  Postprzez krystiano » So 13:26, 09 lis 2013

to nie jest wada opon dodawanych do pand, tylko taka jest jakosc opon dębica. w 5 różnych autach miałem różne modele letnich i zimowych dębic. vivo i passio to chyba najgorsze co moze byc w sprzedaży. furio juz jest w miare dobra, frigo s-30 w cinquecento nawet jakos dawała rade, ale frigo 2 niestety nawet w kopnym sniegu w Zakopanem sie u mnie nie sprawdziła
w zeszłym roku letnie kupiłem uniroyal rainexpert i to jest masakra. na mokrym rewelacja, na suchym tez bardzo dobrze. za tą kasę to chyba najlepsza opona letnia
z zimówek w tym roku testuję nokiany i savę. ciekawe jak wypadną?
krystiano
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): N 7:49, 08 wrz 2013
Lokalizacja: SO
Panda: active 1.1
Imię: krystian

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#84  Postprzez matyja » Wt 3:00, 24 gru 2013

Miśki, co możecie powiedzieć mi na temat opon zimowych? co macie założone i co możecie polecić?
jesteśmy zmuszeni do wymiany opon w dwóch samochodach, bo te, które mamy obecnie są pierońsko śliskie...
do dnia wczorajszego odstawiałem w czasie ten wydatek, ale niewiele brakło, abym wylądował w głębokim rowie... miałem kupę szczęścia, że nikt nie szedł poboczem, albo nic nie jechało z naprzeciwka
obecnie nie ma panowania nad samochodem, nawet przy niskich prędkościach. strach mocniej zahamować, żeby nie wylądować na środku skrzyżowania, czy wjechać mniejszym łukiem w zakręt

ale do rzeczy, aktualnie mam Dębicę Frigo od nowości, to będzie 10 lat.. bieżnik nie jest zniszczony, ale wiek z gumą zrobił swoje
z testów ADAC, najlepiej pasują Continentale, ale ich cena... odstrasza
na chwilę obecną rozważam zakup UNIROYAL MS PLUS 6 lub BARUM POLARIS 3 do Pandy i Puga
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#85  Postprzez Dreamcatcher » Wt 9:17, 24 gru 2013

Ja mam Barum, starszą edycję polarisów, i szczerze to nie ma się czego czepić. Mogę śmiało polecić. O zimowych Uniroyalach nie wiem nic, ale lud na forum ma więc coś podpowie. Chyba nie są złe.
Do jednego auta kup jedne, do drugiego - drugie i będziesz mógł sobie porównać. ;)

Ja mam inną propozycję. Jeśli w którymś aucie masz te same felgi na zimę i lato (lub o tym samym rozmiarze) to warto pomyśleć o oponach całorocznych. Hankook optimo 4s mają b. dobre opinie. W USA często na pierwszy montaż idą. Może przy zakupie będzie drożej ale myślę że się opłaci.
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2046
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#86  Postprzez AdaMs » Wt 13:09, 24 gru 2013

Na P2 mam Frigo 2 i już parę sezonów spisują się bez zarzutu :D Na SC miałem Frigo 1, ale te na śniegu były lepsze niż na asfalcie ;)

Na P3 kupiliśmy opony Kelly, ciężko się póki co wypowiadać. Na pewno w porównaniu do Frigo 2 są mega ciche ;) A na pierwszym śniegu nie traciły przyczepności ;)
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#87  Postprzez bobofrut » Wt 14:12, 24 gru 2013

Dębica to szajs nie ma co brać nawet pod uwagę :P
Wszystkich zainteresowanych kontaktem do mnie proszę kierować tylko na PW.
Obrazek
bobofrut
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2426
Dołączył(a): Pt 14:12, 21 paź 2011
Lokalizacja: Stryków k. Łodzi
Wiek: 32
Panda: 1.1[LPG] | 06' | Active+ | Rosso199
Imię: Patryk

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#88  Postprzez AdaMs » Wt 14:51, 24 gru 2013

Super obiektywna opinia ;) Tak samo inni mówią o fiacie i o pandzie. A jednak są ludzie którzy chcą i kochają te auta. Nie zachowuj się jak Ci z BMW ;)

Debica na P2 u mnie jest od nowości i nigdy nie zwiodła, bieżnika jest sporo. Fakt jest trochę głośna, ale tu trzeba sobie przypomnieć jej cenę ;) Cztery zimy na SC na debicach też bezpiecznie przejeździłem, poza tym to jest najpopularniejsza opona w tych auta na zimę ;) Wesołych Świat ;)
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#89  Postprzez bombel » Wt 15:26, 24 gru 2013

mam drugi komplet Frigo i nie narzekam, w pierwszym po 8 sezonach wyszły druty - no ale po takim czasie miały prawo :P obecne mam drugi sezon i spisują się rewelacyjnie, ktoś pisał że szumią - zgadzam się ale na śniegu i błocie nie mają sobie równych to przez ten "traktorowaty" bieżnik :ok:
bombel
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1594
Dołączył(a): Cz 16:50, 08 gru 2011
Lokalizacja: KCH
Wiek: 38
Panda: 1.1 + NOS ;)
Imię: Sebastian

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#90  Postprzez Wojtek Wlkp » Wt 15:49, 24 gru 2013

W Seico używałem Dębice Frigo oraz Sava Eskimo. A w Pandzie używam też Save Eskimo. W Pandzie nie wiem jak będą się spisywały ale w Seico dawały radę wzorowo :)
Wojtek Wlkp
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): N 13:49, 15 gru 2013
Lokalizacja: Wielkopolska
Panda: 1.1
Imię: Wojtek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości