Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#91  Postprzez Dreamcatcher » Wt 15:50, 24 gru 2013

AdaMs napisał(a):Super obiektywna opinia ;) Tak samo inni mówią o fiacie i o pandzie. A jednak są ludzie którzy chcą i kochają te auta. Nie zachowuj się jak Ci z BMW ;)

Ja bym uważał z takimi stwierdzeniami. Jeśli mnie pamięć nie myli to nasz admin Deacon miał (ma?) BMW ;)
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2046
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#92  Postprzez AdaMs » Wt 21:08, 24 gru 2013

Dreamcatcher napisał(a):
AdaMs napisał(a):Super obiektywna opinia ;) Tak samo inni mówią o fiacie i o pandzie. A jednak są ludzie którzy chcą i kochają te auta. Nie zachowuj się jak Ci z BMW ;)

Ja bym uważał z takimi stwierdzeniami. Jeśli mnie pamięć nie myli to nasz admin Deacon miał (ma?) BMW ;)


No skoro już o stereotypach mowa ;) Oj nie strasz :strzela: A jak admin ma, to niech mu służy. W końcu to tylko auto, kieruje nim człowiek. Niestety ostatnio obiegły internet filmiki z kierowcami właśnie BMW, gdzie byli agresywni ;) Fiatów, czy innych budżetowych marek tam nie widziałem ;)

To na tyle spamu, dalsze moje wypowiedzi w tym temacie będą dotyczyć ogumienia zimowego :policjant:
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#93  Postprzez matyja » Śr 0:14, 25 gru 2013

Dębicy nie kupię... to jest pewne
Do tej pory, w każdym samochodzie były Dębice (zarówno letnie, jak i zimowe) i nie byłem z nich zadowolony... W UNO wyszły druty po 5 latach, akurat po skończeniu gwarancji. Aktualnych Dębic przyczepność nigdy nie była mocną stroną, a teraz strach wyjeżdżać, jak jest około zera... W testach te opony nie są uwzględniane. Z dystansem też podchodzę do opinii w Internecie, bo przeważnie piszą je ludzie, którzy dopiero, co zakupili/wymienili opony. Nie ma się co czarować, że Dębica jest budżetową oponą.

Co raz bardziej zastanawiam się nad zakupem Continentali - starczą pewnie do końca żywota samochodu, a w testach są bezkonkurencyjne.Wiadomo, że bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze, nawet nie tyle moje, co przede wszystkim innych osób, zwłaszcza pieszych, którzy nie mają wyobraźni, łażąc np. poboczem, w ciemnościach.

Jeżdżąc samochodem trzeba czuć się pewnie, np. przy nagłym hamowaniu, czy przy wchodzeniu/wychodzeniu z zakrętu.
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#94  Postprzez OsiemKilo » Śr 21:06, 25 gru 2013

Wanli Winter Challenger. Bieżnik wzorowany na Pirelli Carving. Opona pierwszorzędnie zachowuje się na błocie pośniegowym, na śniegu również. Na mokrym asfalcie pupy nie urywa, jednak wysokośc bieżnika i jego kształt sprawiają że aquaplanning nie robi na niej wrażenia. Na suchym asfalcie przy niskich temperaturach jest dobrze, naprawdę miękka mieszanka w tej sytuacji ma dużą zalete. Przy wyższych temperaturach (od ok. +7) jest już niestety tak, że opona trochę odpływa (odczuwalne w zakrętech) jednak trakcja jest cały czas na dobrym poziomie. No i jeszcze pozostaje kwestia hałasu, który nie jest mały. Na początku huczy jakby wszystkie łozyska umarły, po dotarciu delikatnie się ucisza. Dużym plusem jest cena.

Sam przejedzilem na tej oponie 3 sezony zimowe (ok.28tyś.km) i sytuacja wygląda tak: przednie mają zużyte ok. 75% bieżnika, tylne jakieś 30%. Jakby przekładał przód z tyłem to zużycie pewnie było na poziomie 50%. Kupiłem te opony z polecenia od znajomego co handluje oponami i ma wulkanizacje i uważam, że ich jakość jest naprawde dobra jak na te pieniądze.
https://driiive.com/8kilo/FiatPanda/ <-- Zobacz moją pandę na Driiive.com
OsiemKilo
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1762
Dołączył(a): N 17:00, 08 kwi 2012
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Panda: 1,3 Mjet Van
Imię: Sławek

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#95  Postprzez matyja » Pt 20:47, 27 gru 2013

mój wybór padł na Nokian WR D3 do Puga i na YOKOHAMA W-DRIVE V903 do Pandy
zastanawiałem się jeszcze nad Uniroyalem do Pandy, ale zdaje się, że YOKOHAMA jest lepszą oponą, tak przynajmniej wynika z testów i opinii gościa z serwisu, gdzie zamówiłem opony
montaż w serwisie, jak przyślą z magazynu
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#96  Postprzez Dreamcatcher » Pt 21:53, 27 gru 2013

Czyli żadne z doradzanych przez nas.
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2046
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#97  Postprzez matyja » Pt 22:37, 27 gru 2013

Dreamcatcher napisał(a):Czyli żadne z doradzanych przez nas.

no tak... cóż zrobić :D
różnica w cenie była bardzo niewielka, dla Pandy (155/80R13):
- Barum: 138/szt
- Uniroyal: 143/szt
- Yokohama: 157/szt

do Puga (175/65R14):
- Barum: 162/szt
- Uniroyal: 178/szt
- Nokian: 187/szt

Continentale do obu samochodów były za drogie na tle zarówno Yokohamy, jak i Nokianów
do tego przekładka ze starych za 60 zł od samochodu
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#98  Postprzez matyja » Pt 22:05, 10 sty 2014

no i wymieniłem oponki...
Yokohama w Pandzie zachowuje się nijako... tzn, jak się autko ślizgało, tak się dalej ślizga... może jest poprawa, ale dalej trzeba się pilnować podczas jazdy
co mnie zaciekawiło, to znaczniki na starych Dębicach wskazywały, że zostały one wyprodukowane w 2009r. nie możemy sobie przypomnieć, że wymienialiśmy opony - do tej pory żyliśmy w przekonaniu, że opony są z 2003r. znacie może sytuację, żeby była źle wybita data na oponach?

co do Nokian'ów, to tutaj różnica jest nieporównywalna w stosunku do Dębicy - autko jest stabilne i pewniejsze. oczywiście zdarzyło się, że koła się zablokowały, ale miało to miejsce może dwukrotnie. oponki te potrafią hałasować - w zależności od nawierzchni, szumią po przekroczeniu prędkości 70-80km/h. wydaje mi się, że po przejechaniu tych kilkuset kilometrów nieco ucichły, albo po prostu mogłem się do tego przyzwyczaić.

na razie pogoda jest, jaka jest, więc nic więcej w tej kwestii nie napiszę. ciężko też jest porównać te dwie oponki, bo po pierwsze, są one różnych rozmiarów, a po drugie Pug jest cięższy przez co też jest inny nacisk na nawierzchnię i inna powierzchnia "klei się" do drogi. jeżeli chodzi o estetykę, to obie oponki są ładne :D
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#99  Postprzez seku » N 11:49, 14 wrz 2014

Witam odgrzeje temat bo zima się zbliż a z oponami zawsze lubię być przygotowany

co polecacie co zamierzacie kupić na zimę 2014/15 w rozmiarze 155/80 R13

zamierzam kupić 2szt. nowe na przednią oś na tył powędrują Fulda Kristall Control HP (2zimy jakieś 6mm bieżnika)

http://www.oponeo.pl/dane-opony/debica- ... t#70831467
maiłem takie w F126p :-)
seku
Aktywny
 
Posty: 56
Dołączył(a): Śr 16:58, 06 sie 2014
Lokalizacja: Podbeskidzie
Panda: 1.1 VAN
Imię: Arek

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#100  Postprzez arnold » N 12:45, 14 wrz 2014

Dębica Directional są dobrymi oponami zimowymi. Ale ja po doświadczeniach z Uniroyal Rain Expert jestem przekonany do zakupu zimowych opon tego producenta. Odłożę to do przyszłego sezonu, bo ten jestem w stanie objechać na tym co teraz jeszcze mam.
Słyszałem dobre opinie o oponach Falken.
Ostatnio edytowano N 13:07, 14 wrz 2014 przez arnold, łącznie edytowano 1 raz
arnold
Wymiatacz
 
Posty: 1370
Dołączył(a): So 17:22, 16 sie 2014
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imię: Arnold

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#101  Postprzez Dreamcatcher » N 13:01, 14 wrz 2014

Ja mam barum polaris i dają radę. Podjazd pod górkę, gdzie latem się na dwójce jedzie, 3 osoby na pokładzie, świeży rozjeżdżony śnieg i żadnego problemu nie było.
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2046
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#102  Postprzez tata_jerzyka » Śr 13:21, 24 wrz 2014

Przy zakupie jakiegokolwiek produktu biorę jeszcze jeden aspekt: gdzie ów produkt wyprodukowano. Dla mnie priorytetem są polskie marki, właśnie takie jak Tonsil, Zelmer, Amica, Dębica. Kupując polskie towary wspieracie krajowy przemysł i dajecie pracę Polakom. Im więcej pracy dla Polaków, tym większe PKB, im większe PKB tym lepszy dobrobyt. Np taki Niemiec nie kupi żadnego towaru który nie jest made in Germany. Pamiętajcie o tym.
tata_jerzyka
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 91
Dołączył(a): Cz 20:01, 01 maja 2014
Lokalizacja: WPZ
Wiek: 41
Panda: 100HP
Imię: Łukasz

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#103  Postprzez Dreamcatcher » Śr 14:19, 24 wrz 2014

Np. Dębica to polska marka tylko niestety. Właścicielem jest Goodyear. I o ile faktycznie dajemy pracę Polakom to zyski idą już za granicę. Np. u Niemów zostają one w kraju. I o tym też pamiętajmy.
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2046
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#104  Postprzez arnold » Śr 14:40, 24 wrz 2014

A ja płacę tym którzy mają pomysł, niezależnie kim są. Taki Niemiec kupuje nawet dacie bo mu euro w kieszeni zostaje i to się chwali.
arnold
Wymiatacz
 
Posty: 1370
Dołączył(a): So 17:22, 16 sie 2014
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imię: Arnold

Re: Opony zimowe jakie? Miejsce na wasze pytania i sugestie.

Numer postu:#105  Postprzez Ros0mak » Cz 2:48, 23 paź 2014

Wiem że temat dotyczy stricte zimowych opon, ale napisze swoje odczucia z zastosowania opon całorocznych...
Otóż przed Pandą posiadałem taki pojazd jak Matiz i tam miałem założone opony Dębica Navigator i powiem szczerze że spisywały się dobrze na śniegu i w zimie ogólnie w tak małym samochodzie, dlatego do Pandy kupiłem nówki Uniroyal AllSeasonExpert też całoroczne ale w/g etykiety EU o lepszych parametrach na mokrej nawierzchni niż Dębica, a opony tańsze od "krajowych" o ok. 20zł na sztuce....
Jakie będą te Uniroyale zobaczę w zimie...
Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...
------------------------------------
Pierścioneczek mojej Żony.
http://forum.pandaclubpolska.org/viewtopic.php?f=45&t=8438
Ros0mak
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 259
Dołączył(a): So 17:11, 13 wrz 2014
Lokalizacja: WWL/WL
Wiek: 42
Panda: 1.1 Activ 2007, I rej.2008, Hatchback City, Klima, C.Zamek, Alarm
Imię: Marcin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron