Ile Panda Wam pali LPG? i jak jeździcie?

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Re: Ile Panda Wam pali LPG? i jak jeździcie?

Numer postu:#496  Postprzez maciek198810 » Cz 8:56, 22 sie 2013

Koledzy mam pytanie do was i prozbe zarazem napiszcie mi jakie kto ma spalanie jak zmienia biegi jadac w trasie na autostradzie gdzie predkosci do 100km/h sa norma powiedzmy do ile tys krecicie zanim zmienicie bieg,ja krece do ok 2 tys ale unikam raczej zakresu 3 tysi do 2.5 gora i zmiana,mam fabryczna instalacje tarantini tzn gaz byl zakladany pozniej podobno takie mam info od wlasciciela... butla w kole 34L i mam pytanie ile faktycznie wchodzi mi maksymalnie gazu do butli? pytam bo jeszcze sie nie zdarzylo wypalic gazu do 0 zazwyczaj przy czerwonej kropce staram sie tankowac... a w trasie jezdze spokojnie w miescie to samo... na trasie pali mi ok 8l czasem wiecej zalezy od tego czy sa gorki czy nie.Czasem mam wrazenie ze za duzo mi pali,ciezko mi zejsc ponizej 6L.Parownik nie byl wymienany od nowosci i ma juz te 10 lat syf z parownika spuszczony nie wiele go bylo,butla tez nie byla zmieniana nie wiem tylko gdzie jest w tej mojej tarantini 2 gen filtr gazu????? moze mi podpowiecie cos,kable wn byly zmieniane i swiece calkiem nie dawno rozrzad przy 200tys a jest juz 207 ponad
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW jak cos :)
maciek198810
Aktywny
 
Posty: 70
Dołączył(a): Cz 14:28, 18 lip 2013
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 35
Panda: 1.1 8v van 2003 Niebieska
Imię: Maciej

Re: Ile Panda Wam pali LPG? i jak jeździcie?

Numer postu:#497  Postprzez matyja » Cz 9:33, 22 sie 2013

strasznie dużo napisałeś w jednym poście... napchane, aż się to źle czyta :P

na wszystko Ci nie odpowiem, ale po kolei:
- staram się jeździć w zakresie od 2k do 3k obrotów - zdarza się, że przy wyprzedzaniu, czy starcie ze świateł kręcę czasami ponad 4k, ale staram się tego unikać - wyjątek jest na autostradzie, gdzie jeżdżę te 130-150km/h
- do butli powinno wchodzić maksymalnie 80% jej pojemności, więc w Twoim przypadku 34L * 0.8 ~ 27L, ale ile Ci wchodzi, to powinieneś sam wiedzieć najlepiej
- nigdy nie wyjeździsz butli do "zera", zawsze odrobina gazu zostanie, jak zostaje dużo, to instalacja do regulacji
- poniżej 6L/100km gazu, to chyba tutaj nikt nie zszedł, więc to nic dziwnego, wynik 8L przy II generacji nie jest jakiś duży
- poziom zużycia elementów instalacji musi Ci określić gazownik - takie gdybanie jest bezcelowe, ale przy tym przebiegu i okresie czasu nastawiałbym się na wymianę parownika
- okres legalizacji butli to 10 lat, jak przekroczyłeś ten termin, to zalecam jej wymianę, bo na przeglądzie to nie powinno przejść, pominę kwestię bezpieczeństwa i ewentualnego wybuchu np. w trakcie stłuczki, bo raczej się to nie zdarza, ale ubezpieczyciel może się wtedy wykpić (szukają byle pierdoły, żeby nie zapłacić)
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: Ile Panda Wam pali LPG? i jak jeździcie?

Numer postu:#498  Postprzez bombel » Cz 9:42, 22 sie 2013

maciek198810 napisał(a):Koledzy mam pytanie do was i prozbe zarazem napiszcie mi jakie kto ma spalanie jak zmienia biegi jadac w trasie na autostradzie gdzie predkosci do 100km/h sa norma powiedzmy do ile tys krecicie zanim zmienicie bieg,ja krece do ok 2 tys ale unikam raczej zakresu 3 tysi do 2.5 gora i zmiana,mam fabryczna instalacje tarantini tzn gaz byl zakladany pozniej podobno takie mam info od wlasciciela... butla w kole 34L i mam pytanie ile faktycznie wchodzi mi maksymalnie gazu do butli? pytam bo jeszcze sie nie zdarzylo wypalic gazu do 0 zazwyczaj przy czerwonej kropce staram sie tankowac... a w trasie jezdze spokojnie w miescie to samo... na trasie pali mi ok 8l czasem wiecej zalezy od tego czy sa gorki czy nie.Czasem mam wrazenie ze za duzo mi pali,ciezko mi zejsc ponizej 6L.Parownik nie byl wymienany od nowosci i ma juz te 10 lat syf z parownika spuszczony nie wiele go bylo,butla tez nie byla zmieniana nie wiem tylko gdzie jest w tej mojej tarantini 2 gen filtr gazu????? moze mi podpowiecie cos,kable wn byly zmieniane i swiece calkiem nie dawno rozrzad przy 200tys a jest juz 207 ponad


przeglądając ten wątek zapewne zauważysz ze spalanie zależy od bardzo wielu czynników m.in od stylu jazdy, od ciężaru prawej nogi od tego po jakich trasach latasz i z jakim załadunkiem no i na koniec od tego jaka jest w samochodzie instalacja LPG. Instalacje LPG widzę że masz taką sama jak u mnie. Jeśli kręcisz tak jak piszesz do 2tys to wogóle nie kręcisz u mnie obroty często wpadają na cyfrę 4 a przy dystrubutorze zawsze z ciekawości obliczam spalanie u mnie na tej instalacji i przy mojej jeździe spalanie oscyluje w granicach 7.3-7.5l (90% jeżdze sam autkiem) raz udało mi się zejść ciut poniżej 7L (traktuję to raczej incydentalnie) natomiast max spalanie jakie wyświrowałem do tej pory to 9L.

Każda butle zatankujesz max na 80% (względy bezpieczeństwa) więc jeśli masz 34l to wlejesz do niej ok 27,2l gazu, co do Twojego spalania to jest w miare ok więc nie masz co szaleć wg mnie. Jeśli pytasz o wskazania gazu na tym tzw. guziczku to nim się nie sugeruj bo jest on poprostu niedokładny. Jeśli chcesz wypalić butle do zera to poprostu jeździj aż skończy się gaż i po paru razach będziesz wiedział ile mniej więcej km robisz na butli. U mnie po każdym tankowaniu gdy na licznik wskakuje 400km (mam butle 40L) wiem że niebawem trzeba będzie tankować i albo jadę do zera i potem pstryk na benzyne i dojazd do stacji albo jak jest stacja po drodzę to tankuję zanim gaz mi się skończy to w zależności od sytuacji na drodze. Na te diodki to nie patrz bo one czasami świrują jak stroboskopy :P. Wymiana kabli i świec (wpływa na pracę instalacji), ale raczej nie ma wpływu na samo spalanie ale dobrze że to zrobiłes bo przy LPG zaleca się wymianę świec co 20tys. Moim zdaniem nie masz co "świrować" jeśli instalacja działa poprawnie i nie odczuwasz jakiś mankamentów lub niepokojących objawów :ok: przypomnę jeszcze że regulacja instalacji Tartarini powinna odbywać się co 20tys km - jeśli nie miałeś wymienianego filta gazu to zdaloby się o tym pomyśleć. Niestety serwisem takowej instalacji w 90% zajmuje się ASO, no chyba że znajdziesz gdzieś u siebie w mieście gaziarza który się tego podejmie :ok: uff to chyba tyle jak coś to pisz... jeśli masz jeszcze jakieś pytania

ps. co do tego przy ilu obrotach zmieniam biegi raczej nie będe się rozwodził bo w dużej mierze zależy to od mojego humoru i zaistniałej sytuacji na drodze w danym momencie ale przyznam się szczerze - Eco-driving nie uskuteczniam, dziękuję 8)
bombel
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1594
Dołączył(a): Cz 16:50, 08 gru 2011
Lokalizacja: KCH
Wiek: 38
Panda: 1.1 + NOS ;)
Imię: Sebastian

Re: Ile Panda Wam pali LPG? i jak jeździcie?

Numer postu:#499  Postprzez mija » Cz 11:38, 22 sie 2013

No z tą zmiana biegów w benzynowym fiacie na poziomi 2 tysięcy i zmiana czyli spadasz na 1400obr/min to trochę chyba przesada, tego może wałek nie wytrzymać.
Moje spalania w tym wątku odnajdziesz generalnie jak jeździ żona to; 7,2-8,2 l/100km ona raczej kręci silnik między 2-3,5 tysiąca obrotów czasem wyżej - bo ma zakaz zamulania silnika :) - tylko ona ma niższe prędkości maksymalne i dużo miasta (choć zawsze cykl mieszany)

Moje spalanie to między 7,5 a 9,4 l/100km silnik kręcę różnie minimum to ok 2,8-3 tysiące i zmiana na wyższy bieg, zazwyczaj jednak jest to między 3tysiące - 4,5tysąca.
Często kręcę w okolice 5,5 tysiąca (wyprzedzanie rozpędzanie się etc.).

Zarówno ja jak i żona zawsze hamujemy silnikiem (udało mi się wbić jej to w nawyk i robi to po za świadomością) ja z racji, że jeżdżę szybciej często hamuje redukując w duże obroty.

Auto prawie zawsze jeździ na klimie, opony zarówno zima jak i lato seryjne.

Tylko jak ma się moje spalanie do twojego to nie wiem bo ja mam sekwencję.
mija
Profesjonalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 578
Dołączył(a): Cz 20:01, 06 wrz 2012
Lokalizacja: EZG
Panda: 1,2 PB/LPG - 2003R
Imię: Michał

Re: Ile Panda Wam pali LPG? i jak jeździcie?

Numer postu:#500  Postprzez maciek198810 » Cz 23:21, 22 sie 2013

Jednak zauwazylem cos w czasie pracy silnika na wolnych obrotach mam wrazenie ze silnik nie pracuje rowno... na benzynie pracuje lepiej i plynnie a na gazie to wiecie... nakrece chyba maly filmik i sobie zobaczycie mam tez podejrzenie ze lozyska w altku mi sie koncza albo cos ten desen bo dosc czesto slychac taki dziwny dzwiek z tej okolicy... na dodatek nie mam pod silnikiem tej oslony wiec jak wjade w zbyt duza kaluze to moge sie spodziewac problemu z altkiem bo zwyczajnie wtedy woda go zaleje a takie rzeczy raczej nie koncza sie dobrze...tez bym wolal miec spalanie takie jak na benie na sekwencji ale coz narazie tego gazu zmieniac nie bede.
W pazdzierniku musze zrobic przeglad bo zaraz po tym konczy mi sie butla ale podobno jak zrobie go wczesniej to da sie tak pojezdzic jeszcze rok na tym co jest i wtedy wymienic butle na spokojnie,moze jutro nakrece maly filmik wam moze cos ciekawego znajdziecie
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW jak cos :)
maciek198810
Aktywny
 
Posty: 70
Dołączył(a): Cz 14:28, 18 lip 2013
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 35
Panda: 1.1 8v van 2003 Niebieska
Imię: Maciej

Re: Ile Panda Wam pali LPG? i jak jeździcie?

Numer postu:#501  Postprzez osek » Śr 21:03, 25 wrz 2013

Instalacja BRC Sequent 24.11 - 2 tankowanie (pierwszego nie liczyłem) - średnia 6,73, odliczając jazdę na benzynie przy rozruchu wychodzi 7,0 l/100km. Styl jazy normalny
osek
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt 10:48, 02 sie 2013
Lokalizacja: 3miasto
Panda: 1.2 Fire
Imię: Mat

Re: Ile Panda Wam pali LPG? i jak jeździcie?

Numer postu:#502  Postprzez Tetsuro » So 20:30, 28 wrz 2013

Mam sekwencje - na trasie spoko 6.0 l jak gonie 7.5 l na klimie 9.5 l : po mieście 8.5 l , na klimie 11.0 l :D
Tetsuro
Profesjonalista
 
Posty: 401
Dołączył(a): N 13:43, 08 wrz 2013
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Panda: 1.1 + LPG *śnieżynka*
Imię: Dariusz

Re: Ile Panda Wam pali LPG? i jak jeździcie?

Numer postu:#503  Postprzez malec83 » Śr 18:37, 02 paź 2013

Witam,

Mam instalację od niedawna bo od maja tego roku (Sekwencja, STAG). W lecie spalanie ok. 6.8* l, natomiast od momenty jak temperatura spadła czyli taka jak teraz zauważyłem że spalanie wzrosło do ok. 7,1*-7,2*.
Tankuje na tej samej stacji, poziom jazdy taki sam, nic innego się nie zmieniło tylko temp.
Czy jest możliwe że to właśnie czynnik temp. sprawił że spalanie wzrosło.
Wiem że spalanie mieści się w średniej "Forumowej" ale dziwi mnie ta różnica.

*wyniki spalania podane po odliczeniu benzyny na rozruch.

Pozdrawiam,
Piotr
malec83
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): Wt 22:30, 29 lis 2011
Lokalizacja: Bieruń
Panda: 1.1 blue

Re: Ile Panda Wam pali LPG? i jak jeździcie?

Numer postu:#504  Postprzez gregory1979 » Śr 18:58, 02 paź 2013

U mnie obecnie wychodzi 7l , przy czym większość to jazda po mieście. Instalacja BRC Sequent 24.
gregory1979
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1075
Dołączył(a): Śr 20:54, 04 sty 2012
Lokalizacja: Środa Wlkp. PSR
Wiek: 44
Panda: Fiat Tipo 1.4 LPG BRC była 0.9 TwinAir Turbo 2012 r. LPG BRC oraz 1.1 Actual 2003 r. LPG BRC
Imię: Grzegorz

Re: Ile Panda Wam pali LPG? i jak jeździcie?

Numer postu:#505  Postprzez pitt_99 » So 16:19, 02 lis 2013

Witam, ostatnio jeżdżę tylko trasy bezkorkowe. DK1 po 30 km do pracy i 30 do domu.
Zauważyłem, że jest spora różnica w spalaniu, zależnie od tego jakie paliwo ładujemy. Najmniej spala na Super Gazie z Sheela (5,8 l/100km), podobnie na gazie z Orlenu. W dalszej kolejności jest Bliska, natomiast na szarym końcu jest gaz z BP - ok. 7l/100 km.
Zalałem też PB98 z Sheela do pełna i zanikł problem z odpalaniem i długim kręceniem zimnego silnika. Nie rozumem, co to ma do rzeczy, a jednak ma.
Obecnie testuję niby Statoil, ale ze stacji 1-2-3. Zobaczymy co wyjdzie.
pitt_99
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 233
Dołączył(a): Pn 17:26, 11 lut 2013
Lokalizacja: Jaworzno
Wiek: 38
Panda: II Actual 1.1 LPG
Imię: Piotr

Re: Ile Panda Wam pali LPG? i jak jeździcie?

Numer postu:#506  Postprzez bladii77 » N 15:54, 24 lis 2013

Moja Panda pali 9 litrów LPG na setkę. Dość dużo, ale mam napęd 4x4, więc i masa większa i tylny wał się obraca. Jak na samochód z 4x4 to autko bardzo oszczędne :)
bladii77
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): So 21:35, 23 lis 2013
Lokalizacja: Upper Silesia
Panda: Panda II 4x4
Imię: Adrian

Re: Ile Panda Wam pali LPG? i jak jeździcie?

Numer postu:#507  Postprzez ja84 » Śr 16:18, 04 cze 2014

bladii77 napisał(a):Moja Panda pali 9 litrów LPG na setkę. Dość dużo, ale mam napęd 4x4, więc i masa większa i tylny wał się obraca. Jak na samochód z 4x4 to autko bardzo oszczędne :)


Mało pali jak na taki samochód, ale napiszcie ile wasze samochody palą po przejechaniu na instalacji 100 tys. km wtedy dopiero można mówić ile naprawdę samochód spala, a teraz jak instalacje macie nowe to spalanie wychodzi małe, choć nie ma reguły.
ja84
Bywalec
 
Posty: 134
Dołączył(a): Śr 22:47, 25 sty 2012
Lokalizacja: Otwock
Panda: 1.1 54KM LPG

Re: Ile Panda Wam pali LPG? i jak jeździcie?

Numer postu:#508  Postprzez bladii77 » Cz 22:19, 05 cze 2014

le wasze samochody palą po przejechaniu na instalacji 100 tys. km wtedy dopiero można mówić ile naprawdę samochód spala, a teraz jak instalacje macie nowe to spalanie wychodzi małe


Moja Panda ma 145000 na liczniku... Instalacja zakładana u dilera. Co ma przebieg do spalania??? Większy wpływ mają regularne przeglądy instalacji.
bladii77
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): So 21:35, 23 lis 2013
Lokalizacja: Upper Silesia
Panda: Panda II 4x4
Imię: Adrian

Re: Ile Panda Wam pali LPG? i jak jeździcie?

Numer postu:#509  Postprzez Forsaken » Pt 8:30, 06 cze 2014

Zależy jaka instalacja.
Ja mam II i od nowości była tylko kilka razy regulowana.
Obecnie mam ponad 200 000km i na 30l gazu robię 470km z czego 30% to cykl miejski co daje ok 6,5l LPG na 100.
A na autostradach się nie opierniczam i lecę ile fabryka dała.
Obrazek
Forsaken
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2685
Dołączył(a): Pn 22:54, 22 sie 2011
Lokalizacja: Brzezinka\Kraków
Wiek: 38
Panda: PIII 1.2 8V Lounge 2012
Imię: Piotrek

Re: Ile Panda Wam pali LPG? i jak jeździcie?

Numer postu:#510  Postprzez tomjoz » Pt 21:43, 06 cze 2014

To ile ten 1,1 Ci pociągnie??
tomjoz
Profesjonalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 698
Dołączył(a): So 21:21, 10 lis 2012
Lokalizacja: Września
Wiek: 45
Panda: II 1,2 2008rok Dynamic LPG Sekwencja BRC Błękitna
Imię: Tomek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości