Ostry wjazd na Pandę, czyli topic w którym się żalimy.

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Re: Ostry wjazd na Pandę, czyli topic w którym się żalimy.

Numer postu:#31  Postprzez Worczynski » Śr 12:26, 02 lis 2011

@wojtassslg:
Chyba masz pecha do tego zawiasu w Pandzie, ja jeszcze z wachaczami się nie bujałem... Potwierdzam za to problemy z uszczelniaczem skrzyni biegów, też spocony jak szlag, zimowych problemów z zamarzaniem nie miałem, za to dorzucę problem z klamkami tj. sprężyna jest nijak nie zabezpieczona i klamka nie odbija na dół( już naprawiłem i mogę każdemu robić, mam wprawę:P ), klamka kierowcy zerwana już była, bo plastik który ciągnie cięgnem ma fi 6 mm albo i mniej i odpada po kilku tysiącach pociągnięć albo w zimię kiedy sztywnieje, a napotka na opór ze strony zamka :/Świerszcz no pewka, że jest, a spasowanie osłony poduszki pasażera we wnętrzu to sztuka tajemna :/
@amino:
Ja miałem, kumpel miał i u mnie jak pisałem, oczko, ale zanim deszedłem do tego to gąbką podkładałem zamki kanapy tylnej, tapicerkę klapy bagażnika i wiele innych miejsc :/ Kumpel miał za to w tapicerce klapy jakieś metalowe coś po produkcji i dlatego było łubudu :/
Worczynski
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1250
Dołączył(a): Wt 9:28, 12 kwi 2011
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 33
Panda: 1.1 Actual yellow banana! + kuchenka gazowa :)
Imię: Paweł

Re: Ostry wjazd na Pandę, czyli topic w którym się żalimy.

Numer postu:#32  Postprzez Kardan » Śr 12:51, 02 lis 2011

wojtassslg napisał(a):Od siebie dorzucę:
1. wahacze - pół roku od wymiany znowu są wywalone ale tym razem jest luz na tylnich tulejach przednich wahaczy, a poprzednio na sworzniu.
2. Drążki łącznika stabilizatora do wymiany na równi z wahaczami.
3. Cieknie mi z prawego uszczelniacza skrzyni biegów - tam gdzie wychodzi krótsza półoś.
5. Problem w zimie z cięgnem klamki wewnętrznej drzwi, oraz mechanizmem zamka - tendencje do zamarzania.
7. Świerszcz
8. (NIE Fabryczna instalacja LPG) zakładana w ASO A-H Tychy, od przebiegu 0 km problemy z emulatorem wtrysków
i opóźniaczem, wiązką przewodów itp itd ;/
9. Skrzypiący pedał sprzęgła... ale chyba wystarczy posmarować.
10. Skrzypiący fotel kierowcy + niska trwałość materiałów na niego użytych - jakiś pręt mi się wbija w tyłek i prawe żebra.
11. Słabe spasowanie plastików i jakość materiałów.
12. Od początku kiepska praca synchronizatora biegu 3, dentysta rządzi.
13. 100% coś jeszcze było, ale więcej jej grzechów nie pamiętam.

Akcje na dzień dzisiejszy czyli 3,5 roku od zakupu i ponad 70 tys.


Ło matko! To ja nie mam żadnych problemów w porównaniu z Twoimi,moje to tylko kosmetyka.Auto w eksploatacji ponad rok i 25000 km przejechanych po różnych drogach.
Kardan
Bywalec
 
Posty: 130
Dołączył(a): N 9:23, 27 lut 2011
Wiek: 50
Imię: ---

Re: Ostry wjazd na Pandę, czyli topic w którym się żalimy.

Numer postu:#33  Postprzez Agent » Pn 0:12, 28 lis 2011

Wszystko co wymieniliście zgadza się, ale jeszcze jest jedna mega irytująca rzecz, o której nikt nie wspomniał.
Tylna wycieraczka - włącza się automatycznie po zapięciu biegu wstecznego, gdy są włączone przednie wycieraczki. Co za idiota wpadł na tak idiotyczny pomysł, brak słów. :roll:
Life is 2 short 2b slow...
Agent
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 803
Dołączył(a): N 10:57, 18 wrz 2011
Lokalizacja: Giżycko / Olsztyn
Wiek: 37
Panda: 19.09.2011r. - 10.10.2013r.
Imię: Emil

Re: Ostry wjazd na Pandę, czyli topic w którym się żalimy.

Numer postu:#34  Postprzez Dziurek5 » Pn 1:49, 28 lis 2011

haha, teoretycznie miało być to udogodnieniem (automatyczne przetarcie mokrej szyby podczas cofania, idea prawidłowa). A że w praktyce mnie też to doprowadza do gorączki.... Wystarczyło by 1 przetarcie, a niestety pałuje cały czas jak jesteśmy na wstecznym.
www.MegaRelax.pl - Luksusowe wakacje w Bułgarii :)
Dziurek5
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 106
Dołączył(a): Pt 22:45, 25 mar 2011
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 31
Panda: Racing Van
Imię: Paweł

Re: Ostry wjazd na Pandę, czyli topic w którym się żalimy.

Numer postu:#35  Postprzez Agent » Pn 1:55, 28 lis 2011

Nawet jedno przetarcie to za dużo, bo tak naprawdę jak mam przednie wycieraczki włączone to tylna szyba w 9 na 10 przypadków jest sucha i ta wycieraczka drze po suchym :evil:

Poza tym... sam sposób włączania tylnej wycieraczki i jej działania jest wkur...zający :? Po pierwsze, po przekręceniu dźwigni wycieraczka uruchomi się z ładnym opóźnieniem (chyba, że przednie nie są włączone to zatrybi od razu). Po drugie - jak chce żeby z kilka razy pod rzad wycieraczka przeleciała, bo wiadomo, że za jednym przejściem nie zbierze dobrze syfu z tylnej szyby, to muszę ręcznie kręcić pokrętłem w te i na zad.
Life is 2 short 2b slow...
Agent
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 803
Dołączył(a): N 10:57, 18 wrz 2011
Lokalizacja: Giżycko / Olsztyn
Wiek: 37
Panda: 19.09.2011r. - 10.10.2013r.
Imię: Emil

Re: Ostry wjazd na Pandę, czyli topic w którym się żalimy.

Numer postu:#36  Postprzez karolfm » Pn 10:15, 28 lis 2011

Agent napisał(a):Wszystko co wymieniliście zgadza się, ale jeszcze jest jedna mega irytująca rzecz, o której nikt nie wspomniał.
Tylna wycieraczka - włącza się automatycznie po zapięciu biegu wstecznego, gdy są włączone przednie wycieraczki. Co za idiota wpadł na tak idiotyczny pomysł, brak słów. :roll:

Pomysł VW/Skoda Moim zdamiem - OK.
Panda, Pan nie da..
karolfm
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 224
Dołączył(a): N 22:21, 20 mar 2011
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 43
Panda: 1.2 Active

Re: Ostry wjazd na Pandę, czyli topic w którym się żalimy.

Numer postu:#37  Postprzez bart_tychy » Pn 20:59, 28 lis 2011

zgadzam się z przedmówcą :) jak często przeciera się przednią szybę jadąc do tyłu? :D
bart_tychy
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt 17:27, 02 lis 2010
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 35
Panda: była, ale nie ma :( jest paseratti
Imię: Bartek

Re: Ostry wjazd na Pandę, czyli topic w którym się żalimy.

Numer postu:#38  Postprzez JDK » Pn 23:05, 28 lis 2011

Ja nie mam tego problemu :) brak wycieraczki jest dobrą alternatywą :D mnie bardziej denerwuje kolano które opiera się o nie wiem jak to opisać :D kokpit? przy gałce zmiany biegów :/ każdy kto jechał wie o co chodzi :)
Bo życie jest zbyt krótkie żeby jeździć autem bez Gleby
JDK
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2044
Dołączył(a): So 13:32, 25 gru 2010
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 33
Panda: Była Biała, Był Sunny, Było Cc 1.2, Było Bmw e36 coupe Jest Sej 1.4 16v 6 speed
Imię: Jędrek

Re: Ostry wjazd na Pandę, czyli topic w którym się żalimy.

Numer postu:#39  Postprzez Dziurek5 » Pn 23:07, 28 lis 2011

No to drążąc, też mieliście problem z utleniającą się farbą na elemencie ramion wycieraczek ? U mnie to już chyba wypadnie wymiana raz w roku....
www.MegaRelax.pl - Luksusowe wakacje w Bułgarii :)
Dziurek5
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 106
Dołączył(a): Pt 22:45, 25 mar 2011
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 31
Panda: Racing Van
Imię: Paweł

Re: Ostry wjazd na Pandę, czyli topic w którym się żalimy.

Numer postu:#40  Postprzez JDK » Pn 23:10, 28 lis 2011

to podobno od płynu do spryskiwaczy odpada :D u mnie dopiero zaczyna się to robić więc w najbliższym czasie czekać będzie mnie malowanie :)
Bo życie jest zbyt krótkie żeby jeździć autem bez Gleby
JDK
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2044
Dołączył(a): So 13:32, 25 gru 2010
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 33
Panda: Była Biała, Był Sunny, Było Cc 1.2, Było Bmw e36 coupe Jest Sej 1.4 16v 6 speed
Imię: Jędrek

Re: Ostry wjazd na Pandę, czyli topic w którym się żalimy.

Numer postu:#41  Postprzez Huczas » Wt 0:47, 29 lis 2011

JDK napisał(a):to podobno od płynu do spryskiwaczy odpada :D u mnie dopiero zaczyna się to robić więc w najbliższym czasie czekać będzie mnie malowanie :)


żadnego płynu, te uchwyty są zrobione z aluminium, które bardzo lubi się utleniać, przy okazji pęcznieje i farba niestety tego nie zakryje :(
Ja co roku je zdejmuję, dokładnie zdzieram nalot razem z farbą która się nie trzyma i maluje czarnym sprayem :gra:
Huczas
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1995
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Ruciane-Nida/ Warszawa
Wiek: 36
Panda: 1.2 Dynamic

Re: Ostry wjazd na Pandę, czyli topic w którym się żalimy.

Numer postu:#42  Postprzez Agent » Wt 1:06, 29 lis 2011

bart_tychy napisał(a):zgadzam się z przedmówcą :) jak często przeciera się przednią szybę jadąc do tyłu? :D


Widzę, że chyba mało jeździsz po mieście :P Jak deszcz pada to naturalnie mam włączoną wycieraczkę z przodu, zazwyczaj wariant najwolniejszy. Za chwilę muszę cofnąć gdzieś i z tyłu mi po szybie szoruje tylne piórko :x Koszmar.
Life is 2 short 2b slow...
Agent
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 803
Dołączył(a): N 10:57, 18 wrz 2011
Lokalizacja: Giżycko / Olsztyn
Wiek: 37
Panda: 19.09.2011r. - 10.10.2013r.
Imię: Emil

Re: Ostry wjazd na Pandę, czyli topic w którym się żalimy.

Numer postu:#43  Postprzez Dreamcatcher » Wt 10:43, 29 lis 2011

JDK napisał(a):mnie bardziej denerwuje kolano które opiera się o nie wiem jak to opisać :D kokpit? przy gałce zmiany biegów :/ każdy kto jechał wie o co chodzi :)

Panie toż to jest udogodnienie. jest o co nogę oprzeć. taki odpowiednik podłokietnika :P
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Re: Ostry wjazd na Pandę, czyli topic w którym się żalimy.

Numer postu:#44  Postprzez adi_sc » Pn 22:15, 05 gru 2011

Ciekawe czy da się jakoś wylączyć funkcje tylnej wycieraczki podczas cofania...........Mnie też doprowadza to do szału Czekam aż szyba się porysuje od tego targania na sucho.
adi_sc
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): Cz 10:00, 09 cze 2011
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiek: 43
Panda: 1.2 69km

Re: Ostry wjazd na Pandę, czyli topic w którym się żalimy.

Numer postu:#45  Postprzez JDK » Pn 23:55, 05 gru 2011

w mojej pandzie porysowało szybę bo piórko się na końcu urwało i genialny plastik który jest na końcu wycieraczki jechał ostro po szybie... (oczywiście nie za mojej kadencji)
Bo życie jest zbyt krótkie żeby jeździć autem bez Gleby
JDK
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2044
Dołączył(a): So 13:32, 25 gru 2010
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 33
Panda: Była Biała, Był Sunny, Było Cc 1.2, Było Bmw e36 coupe Jest Sej 1.4 16v 6 speed
Imię: Jędrek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości