Dolewka płynu chłodniczego

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Dolewka płynu chłodniczego

Numer postu:#1  Postprzez Lee666 » Cz 21:19, 20 sie 2020

Witam serdecznie szanowne grono użytkowników najlepszych aut na świecie . Dzisiaj zauważyłem że w mojej pandzie jest mało płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym , równo z kreską dolnego minimum , nie mam zielonego pojęcia jaki płyn był wlany , czy poprzedni właściciel go wymieniał , jedno co wiem że płyn w mojej pandzie jest czerwony zastanawiam się czy , mogę go np zmieszać z zielonym borygo , bo akurat taki kiedyś kupiłem na stacji , i mam akurat 1 l na półce , czy może kupić gdzieś w markecie albo sklepie czerwony ???? nie sztuka wydać w serwisie 154 zł za wymianę płynu chłodniczego , zastanawiam się tez jaki płyn chłodniczy zalewali włosi wypuszczając auta z fabryki ????
Lee666
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pt 15:17, 18 maja 2018
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: Fiat
Imię: Damian

Re: Dolewka płynu chłodniczego

Numer postu:#2  Postprzez Dominik234 » Pt 8:38, 21 sie 2020

Autka wyjeżdżały z zalanym na pokładzie płynem Paraflu Up (koncentrat, który rozcieńcza się wodą zdemineralizowaną w proporcjach 50/50). Raczej bez problemu do kupienia jak nie w sklepie stacjonarnym to w necie.

Ja osobiście dolewam gotowy płyn, który można mieszać z każdym innym na bazie glikolu etylenowego (czyli i z naszym różowym) - konkretnie Prestone.
Borygo z tego co mi wiadomo jest na bazie glikolu propylenowego, więc słabo z mieszaniem.
Dominik234
Klubowicz
 
Posty: 540
Dołączył(a): Śr 14:17, 03 paź 2018
Lokalizacja: Śląsk
Panda: Panda Active 2012, 1.2, 69KM
Imię: Dominik

Re: Dolewka płynu chłodniczego

Numer postu:#3  Postprzez Lee666 » Pt 21:28, 21 sie 2020

Dzięki Dominik234 za info zamówię sobie ten Prestone pozdrawiam cześć .
Lee666
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pt 15:17, 18 maja 2018
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: Fiat
Imię: Damian

Re: Dolewka płynu chłodniczego

Numer postu:#4  Postprzez covax2 » So 7:34, 22 sie 2020

Jak nie wiesz czy poprzedni właściciel ten płyn wymieniał, to nie lepiej jednak zmienić niż dolewać nie wiedząc na pewno co tam jest ?
Ja po zakupie 4ro letniej pandy dla pewności zmieniałem rozrząd, świece , przewody zapłonowe i wymieniałem wszystkie płyny....
Obrazek Fiat Panda III
covax2
Bywalec
 
Posty: 136
Dołączył(a): Cz 21:22, 14 mar 2019
Lokalizacja: Śląsk
Panda: III
Imię: Bartek

Re: Dolewka płynu chłodniczego

Numer postu:#5  Postprzez morpheus1581 » So 21:46, 22 sie 2020

Najlepiej zmienić na nowy w całym układzie, nie zaszkodzi.
Jeśli jednak chcesz dolać to trzymaj się koloru a jeśli chodzi o dolanie 200 czy 300 ml to zawsze możesz dolać wody destylowanej, nic się nie stanie.
morpheus1581
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1900
Dołączył(a): N 20:56, 12 paź 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 43
Panda: Była Panda jest Fabia
Imię: Marcin


Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron