Panda III - Składany fotel pasażera

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Panda III - Składany fotel pasażera

Numer postu:#1  Postprzez i_cob » Cz 2:11, 30 maja 2019

Kochani,
czy spotkaliście się na żywo ze składanym fotelem pasażera w Pandzie III?
Na 16 stronie katalogu dostępnego pod poniższym linkiem widać, że coś takiego istnieje (lub istniało) w ofercie.

https://fiat-partner.pl/media/download/products/387.pdf

Problem w tym, że nigdzie w sieci nie widać ani egzemplarzy z takim fotelem, ani samych foteli - z odzysku czy nowych.
Mam wrażenie, że to jakaś marketingowa legenda nie mająca potwierdzenia w rzeczywistości :)

Taki fotel ułatwił by mi życie i myślałem o zamontowaniu go w miejsce standardowego w mojej Pandzi.

... a może ze mnie głupiutki miś i wszystkie fotele pasażera montowane w Pandach III są składane na płasko, ale nie wiem jak to zrobić?
i_cob
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 20:28, 11 mar 2019
Lokalizacja: mazowieckie
Panda: 312
Imię: Jakub

Re: Panda III - Składany fotel pasażera

Numer postu:#2  Postprzez Dominik234 » Cz 6:01, 30 maja 2019

No to najpierw: nie, nie są składane na płasko. Siedzisko jest przykręcone na sztywno śrubami, bez żadnych zawiasów.

Fotele dzielone są/były dostępne za dopłatą. Pewnie dlatego rynek używek jest taki słaby, podobnie jak do Pandy II.

Analizując rysunki wygląda na to, że były fotele dzielone 40/60 oraz 50/50, przy czym te drugie z regulowaną kanapą (wow). Wiesz, zawsze możesz kupić w częściach od Fiata i poskładać sobie, choć koszt może zabić (lekko licząc koło 10 tysi trzeba mieć) ;)

A tak na poważnie to poluj, w końcu trafisz. Tu jest jedna na sprzedaż z dzieloną kanapą:
https://www.mobile.de/pl/Samochod/Fiat- ... 19649.html
Pytanie tylko kiedy trafi na części...
Dominik234
Klubowicz
 
Posty: 540
Dołączył(a): Śr 14:17, 03 paź 2018
Lokalizacja: Śląsk
Panda: Panda Active 2012, 1.2, 69KM
Imię: Dominik

Re: Panda III - Składany fotel pasażera

Numer postu:#3  Postprzez i_cob » Cz 8:14, 30 maja 2019

@Dominik234 bardzo dziękuję za odpowiedź, ale widać nie wyraziłem się jasno - za co przepraszam :)

Nie chodzi mi o składaną kanapę, bo taką mam w wersji 40/60, co przy potrzebie spakowania nieco większych gabarytów niż pomieści sam bagażnik sprawdza się cudnie.

Chodzi mi zaś o fotel pasażera (obok kierowcy). Chciałbym żeby dało się (jak w załączonym wcześniej katalogu) złożyć oparcie na płasko, by zrównało się mniej więcej poziomami ze złożonym oparciem kanapy.
i_cob
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 20:28, 11 mar 2019
Lokalizacja: mazowieckie
Panda: 312
Imię: Jakub

Re: Panda III - Składany fotel pasażera

Numer postu:#4  Postprzez Dominik234 » Cz 8:54, 30 maja 2019

E, to raczej ja nie doczytałem w pierwszym poście :D Na pewno Fiat cos takiego zrobił, bo sam mam podobne rozwiązanie w Stilo. Tak się w międzyczasie zastanawiałem co by powiedzieli w ASO na pytanie o dostępność takiego fotela (i cenę)…
Dominik234
Klubowicz
 
Posty: 540
Dołączył(a): Śr 14:17, 03 paź 2018
Lokalizacja: Śląsk
Panda: Panda Active 2012, 1.2, 69KM
Imię: Dominik

Re: Panda III - Składany fotel pasażera

Numer postu:#5  Postprzez Dominik234 » Cz 9:37, 30 maja 2019

Za instrukcją z roku 2012 (dźwignia C to ta od regulacji pochylenia oparcia):

"Ustawienie siedzenia pasażera składanego w pozycję stolika (dla wersji/rynków, gdzie przewidziano)
Należy ustawić siedzenie w położeniu przesunięcia całkowicie do tyłu posługując się dźwignią A (patrz regulacja wzdłużna siedzenia), użyć dźwigni C, złożyć oparcie na siedzisko i puścić dźwignię C."

Co ciekawe w aktualnej instrukcji, dla bieżącego modelu z lat 2019, nic na ten temat nie ma, wiec chyba już nie oferują takiego rozwiązania.
Dominik234
Klubowicz
 
Posty: 540
Dołączył(a): Śr 14:17, 03 paź 2018
Lokalizacja: Śląsk
Panda: Panda Active 2012, 1.2, 69KM
Imię: Dominik

Re: Panda III - Składany fotel pasażera

Numer postu:#6  Postprzez i_cob » Cz 10:46, 30 maja 2019

Aż zszedłem na parking przed biurem i zacząłem się gimnastykować z fotelem - bez efektu :D

Sam mam instrukcję z 2013. Co prawda nie mam jej teraz przed sobą, ale nie przypominam sobie takiego zapisu. A było to pierwsze miejsce, w którym szukałem.

Cóż, trudno. Wychodzi na to, że będę musiał jednak się machnąć na jakiś mały furgon do zajechania za 1,5 - 2 tysie :)

Dziękuję za pomoc
i_cob
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 20:28, 11 mar 2019
Lokalizacja: mazowieckie
Panda: 312
Imię: Jakub

Re: Panda III - Składany fotel pasażera

Numer postu:#7  Postprzez Dominik234 » Cz 10:56, 30 maja 2019

np Panda Van bez fotela pasażera, albo ze zdemontowanym oparciem ;)
Dominik234
Klubowicz
 
Posty: 540
Dołączył(a): Śr 14:17, 03 paź 2018
Lokalizacja: Śląsk
Panda: Panda Active 2012, 1.2, 69KM
Imię: Dominik

Re: Panda III - Składany fotel pasażera

Numer postu:#8  Postprzez i_cob » Cz 12:34, 30 maja 2019

Tak by było najfajniej, ale jak już mam inwestować kasę to pewnie będę się bawił w coś wielkości Doblo :) Tylko samego Doblo w takich pieniądzach pewnie nie trafię.

Chociaż z tą Pandą VAN kto wie. I tak mam wrażenie, że ludzie na mnie patrzą jak na wariata, więc jednoosobowa Panda z kratą za i po prawej przy fotelu kierowcy (a jeszcze lepiej taka otwierana jak w Fiorino) pewnie by bardzo tego wizerunku nie zmieniła :D
i_cob
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 20:28, 11 mar 2019
Lokalizacja: mazowieckie
Panda: 312
Imię: Jakub

Re: Panda III - Składany fotel pasażera

Numer postu:#9  Postprzez Pentium » Cz 14:39, 30 maja 2019

Składany fotel pasażera z przodu ma możliwość położenia oparcia do przodu na siedzisku, z tyłu oparcia zamiast materiału jest plastikowa nakładka tworząca wtedy stolik. Była to dodatkowa opcja, za którą w wersji Lougne dopłacałem 500 zł.
Dzięki położeniu przedniego oparcia i położeniu 1/3 oparcia kanapy mogę załadować załadować spore pakunki o długości ok. 2 metrów, np. spokojnie kilka paczek z panelami podłogowymi i wieźć dwoje pasażerów.
Przewoziłem również kilkukrotnie w środku kabiny rower góral na kołach 26", konieczne było jedynie zdjęcie przedniego koła wówczas widelec przednigo koła opierał się na położonym oparciu przedniego fotela (oczywiście konieczne dwa elementy stabilizujące, aby rower nie latał po kabinie na boki). Dzięki temu nie było hałasu zawirowań powietrza, nisko środek ciężkości, brak wzrostu zużycia paliwa.
Bardzo przydatna opcja, choćby wykorzystywana parę razy w roku, to warto.
I chyba do tej pory można tą opcję dobrać przy zakupie nowej Pandy, a że mało kto dobierał tę opcje to inna sprawa.
Pentium
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 193
Dołączył(a): Wt 19:56, 17 lip 2012
Lokalizacja: Kępno
Wiek: 62
Panda: Actual 1.1 2007 Lougne 1.2 2014
Imię: Janek

Re: Panda III - Składany fotel pasażera

Numer postu:#10  Postprzez Dominik234 » Cz 15:04, 30 maja 2019

Dominik234
Klubowicz
 
Posty: 540
Dołączył(a): Śr 14:17, 03 paź 2018
Lokalizacja: Śląsk
Panda: Panda Active 2012, 1.2, 69KM
Imię: Dominik

Re: Panda III - Składany fotel pasażera

Numer postu:#11  Postprzez i_cob » Cz 16:49, 30 maja 2019

A więc jednak. To nie tylko legenda :)

Pozostaje mi więc czekać aż trafi się gdzieś z odzysku taki fotel. Oczywiście nie omieszkam też popytać w ASO - może jakimś cudem da się doposażyć autko.
Niezależnie od tego, czy będę już po zakupie drugiego samochodu, będę się starał to zrobić. Taki fotel wielokrotnie od początku użytkowania Pandzi ułatwił by mi życie.

Tymczasem, dziękuję jeszcze raz za pomoc.
i_cob
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 20:28, 11 mar 2019
Lokalizacja: mazowieckie
Panda: 312
Imię: Jakub


Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości