Dyferencejał z crossa do elektryka :)

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Dyferencejał z crossa do elektryka :)

Numer postu:#1  Postprzez Qubs » Wt 19:27, 16 pa┼║ 2018

Witajcie, chce przerobi─ç pewien pojazd na elektryczny, z pomini─Öciem fabrycznej skrzyni bieg├│w. Wymy┼Ťli┼éem, ┼╝eby zastosowa─ç dyferencja┼é z crossa na (pono─ç) elektryczn─ů jego blokad─Ö. Co o tym s─ůdzicie? Z kt├│rej generacji pandy dyferencja┼é zakupi─ç? Kt├│ry jest mocniejszy? Z tego co wyczyta┼éem w internecie do tej pory by┼éy 2 rodzaje sprz─Ög┼éa w nich. Wszelka wiedza i literatura mile widziana :)
Qubs
Świeżak

Do┼é─ůczy┼é(a): N 17:56, 14 pa┼║ 2018
Panda: 2 Actual
Imi─Ö: Kubs

Re: Dyferencejał z crossa do elektryka :)

Numer postu:#2  Postprzez Regis » Pt 23:01, 16 lis 2018

elektryczna blokada dyfra (ELD) z Crossa to nic innego jak przyhamowywanie ┼Ťlizgaj─ůcego si─Ö ko┼éa na tylnej osi. Dzia┼éa to w oparciu o system ESP. Tak┼╝e generalnie zablokowa─ç go nie zablokujesz (jak np w niekt├│rych teren├│wkach)
Regis
Klubowicz na emeryturze

Do┼é─ůczy┼é(a): Pt 10:09, 05 gru 2014
Panda: Megane II 3d 2.0 16V
Imię: Łukasz

Numer postu:#3  Postprzez Qubs » N 14:45, 23 gru 2018

tak w┼éa┼Ťnie mi si─Ö zdawa┼éo, bo nie widzia┼éem ┼╝adnych przes┼éanek, ┼╝e mia┼éby ten dyferencja┼é mie─ç w sobie fizyczn─ů blokad─Ö,
powracam do tematu po raz 2, jeden dyferencjał z 2 bez otwierania po zakupie (niestety) został zmielony po podaniu nań 90Nm, talerz zgubił parę zębów, ale ja dzisiaj nie o tym,
czy kto┼Ť w okolicy Gliwic mia┼éby "do pomacania" dyferencja┼é z tr├│jki? nie wiem czy egzemplarz z 2 kt├│ry zakupi┼éem by┼é uszkodzony czy co┼Ť i zastanawiam si─Ö czy z 3 b─Ödzie mocniejszy
Qubs
Świeżak

Numer postu:#4  Postprzez Regis » Pn 21:29, 14 sty 2019

chodzi Ci o tylny dyfer z 3 w wersji 4x4? Rozczaruj─Ö Ci─Ö - z tego co kiedy┼Ť szpera┼éem jest to to absolutnie to samo (tak jak skrzynia w wersji 4x4) co w PII
Regis
Klubowicz na emeryturze

Do┼é─ůczy┼é(a): Pt 10:09, 05 gru 2014
Panda: Megane II 3d 2.0 16V
Imię: Łukasz

Numer postu:#5  Postprzez akir » Wt 6:21, 15 sty 2019

Też doczytałem że to przez ESP jest do hamowanie kół.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
akir
Aktywny

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn 17:11, 05 mar 2018
Panda: Panda 2 4x4
Imi─Ö: Akir

Numer postu:#6  Postprzez Albercik » ┼Ür 9:19, 16 sty 2019

Ale blakada dyfra (mechanizmu r├│┼╝nicowego) jest czym┼Ť zupe┼énoe odwrotnym, ni┼╝ dohamowanie k├│┼é przez ESP...

Przy normalnym mechanizmie r├│┼╝nicowym - je┼Ťli jedno ko┼éo si─Ö u┼Ťlizgnie i zacznie si─Ö szybciej kr─Öci─ç - drugie ko┼éo straci nap─Öd. Wtedy za┼é─ůcza si─Ö ESP hamuj─ůc ko┼éo ┼Ťlizgaj─ůce si─Ö tak, aby nap─Öd by┼é przekazywany na drugie ko┼éo, kt├│rema przyczepno┼Ť─ç.

Przy blokadzie mechanizmu r├│┼╝nicowego - mamy do czynienia z sytuacj─ů, gdy nap─Öd jest na sta┼ée przekazywany na oba ko┼éa osi po 50% i nawet jak jedno ko┼éo straci przyczepno┼Ť─ç to dalej oba kr─Öc─ů si─Ö z t─ů sam─ů pr─Ödko┼Ťci─ů.

Użycie blokady dyfra w czasie normalnej jazdy (nie w terenie, po asfalcie) może skończyć się tragicznie!

W Pandzoe, z tego, co si─Ö orientuj─Ö z elektroniczna blokada dyfra dzia┼éa na dyferencja┼é przedniej osi z tyln─ů, a nie na tylne ko┼éa. Czyli po wci┼Ťni─Öciu magicznego przycisku - mamy sta┼éy nap─Öd na 4 ko┼éa 40/60% a haldex jest spi─Öty na sztywno.
M├│j passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, cz─Ö┼Ťci: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ür 20:57, 13 lip 2016
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imi─Ö: Tomasz

Numer postu:#7  Postprzez Qubs » ┼Ür 0:14, 06 lut 2019

no ok, czyli zasadniczo na nic mi ta blokada
z racji, ┼╝e jeszcze nie pchna┼éem tematu z braku czasu pytanie wci─ů┼╝ pozostaje aktualne, czy dyferencja┼éy z 2 i 3 r├│┼╝ni─ů si─Ö wn─Ötrzno┼Ťciami pod wzgl─Ödem wytrzyma┼éo┼Ťci?
Qubs
Świeżak

Powr├│t do Lu┼║ne tematy...

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 3 go┼Ťci