Eco, Defensive i Safety driving

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Eco, Defensive i Safety driving

Numer postu:#1  Postprzez natus08 » Pt 22:40, 10 cze 2011

Witam,

bardzo mnie interesuje czy spotkaliście się z tymi pojęciami i czy ktokolwiek z Was próbuje stosować się do zasad Eco, Defensive i Safety driving'u?

Jeśli ktoś nie wie co to, to już piszę:

Eco-Driving - jak sama nazwa wskazuje - jazda ekologiczna/ekonomiczna. Czyli dbamy o nasz portfel i środowisko.

Defensive driving - jazda defensywna, chodzi o naukę jazdy po mieście. Osoby młode, które dopiero co odebrały prawo jazdy mają z taką jazdą naprawdę spore problemy. Chociaż nie twierdzę, że doświadczeni kierowcy również :)

Driving safety - bezpieczeństwo jazdy. Chyba nie muszę tłumaczyć?:)


Jeśli ktoś jest zainteresowany o co chodzi to zapraszam na google. Można się dowiedzieć i nauczyć naprawdę wielu ciekawych rzeczy i polepszyć swoją jazdę samochodem.

Ja osobiście staram się stosować do zasad panujących w tych 3 (stylach?) jazdy. Chociaż jest naprawdę trudno, szczególnie jeśli chodzi o eko-jazdę.
Co do bezpieczeństwa to jest różnie, jak jadę sam, to jadę sam :P. Ale jak trzeba gdzieś z rodzinką wybrać się to jak najbardziej bezpieczeństwo przede wszystkim.
Co do jazdy po mieście, to różnie z tym bywa.

Proponuję wszystkim poczytać troszkę o tych stylach jazdy i spróbować samemu. Czasem jest zabawnie np. co tu zrobić żeby być bardziej eko i trzeba coś z auta wyrzucić :P A czasem naprawdę nudno. Zresztą sami oceńcie i wypowiedzcie się.
natus08
Specjalista
 
Posty: 351
Dołączył(a): Cz 15:25, 09 cze 2011
Lokalizacja: Radomsko
Wiek: 34
Panda: 1.2 Dynamic 2003r. + lpg

Numer postu:#2  Postprzez Huczas » So 10:06, 11 cze 2011

poleciało PW :)
Huczas
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1995
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Ruciane-Nida/ Warszawa
Wiek: 36
Panda: 1.2 Dynamic

Numer postu:#3  Postprzez elitspro » So 12:15, 11 cze 2011

Od kilku miesięcy po przeczytaniu pewnych artykułów w prasie, zacząłem stosować eco driving. Myślałem, że jest to ściema, ale prawie w ogóle już nie wrzucam na luz, staram się płynnie jeździć, bez niepotrzebnego przyspieszania i hamowania (chyba że trzeba) i co najważniejsze spalanie spadło o około 1l/100km :) tak więc radzę spróbować
elitspro
Fanatyk na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 724
Dołączył(a): Pt 10:49, 11 lut 2011
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 32
Panda: 1.1 Blue FL

Numer postu:#4  Postprzez zamberek » N 13:25, 12 cze 2011

no nie powiem ja też się oczytałem najwięcej na temat Eco i zawsze staram się stosować do wskazówek, wiadomo nie zawsze jedzie się delikatnie :P i muszę powiedzieć że mój Eco Drive kosztuje ok. 8l/100km LPG i nie wiem czy jest źle wyregulowany gaz czy po prostu moje Eco to nie Eco :P
zamberek
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 701
Dołączył(a): Śr 23:50, 01 cze 2011
Lokalizacja: Grajewo/Warszawa
Wiek: 36
Panda: '05 1.1 VAN LPG
Imię: Maciek


Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości