codziennik

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Re: codziennik

Numer postu:#76  Postprzez Dreamcatcher » Pt 22:53, 02 gru 2011

jutro odbieram autko. Uszczelniono skrzyni─Ö na po┼éosi jak i podbieraku ( tam to ponoc by┼é wyciek), preczyszczono r─Öczny gdy┼╝ si─Ö pozapieka┼éo. 200z┼é.Przeciwmgielnego nie zrobili. Powiedxieli i┼╝ jak panel prze┼éacznikow ( awaryjnych) sobie kupi─Ö to wymieni─ů i ma dxia┼éac
Dreamcatcher
Klubowicz

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ür 15:21, 06 kwi 2011
Panda: 1.3 JTD
Imi─Ö: ...

Numer postu:#77  Postprzez Dreamcatcher » So 20:53, 28 sty 2012

kurde. to auto zaczyna coraz wi─Öcej mnie denerwowa─ç
niby było -18st.C a ogrzewanie skręcone na 3/4 i 3. bieg nawiewu ale po 25km chyba powinno być do tych 90st. silnik zagrzany. a pod koniec było kreskę niżej. to chyba za karę iż zwlekam z kilkoma innymi wymianami.
w drodze powrotnej cieplej było i bieg nawiewu mniejszy więc dobił do temperatury roboczej.
Dreamcatcher
Klubowicz

Numer postu:#78  Postprzez Bubcio » So 22:16, 28 sty 2012

Co za pech, dzisiaj rano pad┼é aku┼Ť... musia┼éem dyla─ç 2km do sklepu i wraca─ç z tym tobo┼éem ci─Ö┼╝kim spowrotem :twisted:
Na rozstaju dr├│g - redukcja i BUT - Moc wska┼╝e mi droge! :)
Moja Panda - viewtopic.php?f=45&t=2207 Zapraszam :)
Obrazek
Bubcio
Bywalec

Do┼é─ůczy┼é(a): Cz 21:21, 19 sty 2012
Panda: 1.1 Active 2004r :)
Imię: Michał

Numer postu:#79  Postprzez Huczas » N 10:21, 29 sty 2012

ja po 3tyg stania (aku ma rok równo) za pierwszym razem zakręcił do "połowy" i zdechł :/
powy┼é─ůcza┼éem ┼Ťwiat┼éa, radio, nawiewy... pomodli┼éem si─Ö dwa razy iii przekr─Öci┼éem znowu kluczyk... ufff zapali┼é na kopa...

ale musz─Ö przy tych mrozach chyba cz─Ö┼Ťciej odpala─ç autko bo mi w ko┼äcu aku zdechnie do ko┼äca a po mie┼Ťcie si─Ö nie zd─ů┼╝y do┼éadowa─ç chyba dobrze... przysz┼éy wekend robi─Ö 300km w jedn─ů stron─Ö to b─Ödzie mia┼é szans─Ö na odzyskanie nominalnych parametr├│w...
Huczas
Klubowicz na emeryturze

Do┼é─ůczy┼é(a): So 18:29, 23 pa┼║ 2010
Panda: 1.2 Dynamic

Numer postu:#80  Postprzez Worczynski » N 10:30, 29 sty 2012

Po takiej trasie powiniene┼Ť go idealnie do┼éadowa─ç :) Poza tym mrozy chyba powoli przechodz─ů :) Ja tam chwilowo nie narzekam na akum, wymieniony tej zimy pali od kopki :D Ze ┼Ťwiat┼éami, z nawiewem i z radiem i bez problemu w najwi─Öksze mrozy zapala :) Za to pozby┼éem si─Ö problemu z hamulcami ostatnio, zaznajomiony mechanik zabra┼é si─Ö za temat i oby┼éo si─Ö bez koszt├│w przesadnych, uk┼éad porz─ůdnie odpowietrzony, sprawdzony ka┼╝dy w─Özyk i narazie jest dobrze z tematem, nie ma nag┼éego braku wspomagania. Za to przy silnych mrozach pojawi┼é si─Ö problem z dogrzaniem rakiety, Przy maksymalnym cieple i drugim biegu silnik nie mo┼╝e si─Ö do po┼éowy skali dokula─ç. A jak jest 3/4 ciep┼éa dane to jest normalnie. Odpowietrzymy uk┼éad ch┼éodzenia i popatrzymy co dalej :)
Worczynski
Klubowicz na emeryturze

Do┼é─ůczy┼é(a): Wt 9:28, 12 kwi 2011
Panda: 1.1 Actual yellow banana! + kuchenka gazowa :)
Imię: Paweł

Numer postu:#81  Postprzez Dreamcatcher » N 10:52, 29 sty 2012

no to widzę iż nie tylko ja mam kłopot z niedogrzaniem
Dreamcatcher
Klubowicz

Numer postu:#82  Postprzez Worczynski » N 10:57, 29 sty 2012

Niestety tak w┼éa┼Ťnie jest, o ile w przypadku ma┼éego diesla mo┼╝na by jeszcze powiedzie─ç, ze niewielkie odchy┼éy to skutek wysilonej konstrukcji silnika, kt├│ra oddaje niewiele ciep┼éa to w wypadku benzyny to ju┼╝ jest conajmniej dziwne. Ale w┼éa┼Ťciciele silnik├│w TSI i T-jet itp podobno jeszcze gorzej, podobno w siarczyste mrozy ich samochody ma┼éo kiedy dochodz─ů do zadanych parametr├│w i na dodatek s┼éabo grzej─ů wn─Ötrze :)
Worczynski
Klubowicz na emeryturze

Numer postu:#83  Postprzez pawel.plock » N 17:05, 29 sty 2012

Huczas napisał(a):ja po 3tyg stania (aku ma rok równo) za pierwszym razem zakręcił do "połowy" i zdechł :/
powy┼é─ůcza┼éem ┼Ťwiat┼éa, radio, nawiewy... pomodli┼éem si─Ö dwa razy iii przekr─Öci┼éem znowu kluczyk... ufff zapali┼é na kopa...

ale musz─Ö przy tych mrozach chyba cz─Ö┼Ťciej odpala─ç autko bo mi w ko┼äcu aku zdechnie do ko┼äca a po mie┼Ťcie si─Ö nie zd─ů┼╝y do┼éadowa─ç chyba dobrze... przysz┼éy wekend robi─Ö 300km w jedn─ů stron─Ö to b─Ödzie mia┼é szans─Ö na odzyskanie nominalnych parametr├│w...

Huczas:D Wczoraj o tym mowi┼ée┼Ť ... dzi┼Ť mia┼é─Öm to samo :D tylko ┼╝e z dnia na dzie┼ä :) Mrozik konkretny by┼é:) ... I dzi┼Ť dziwne zachowanie na LPG , ale dopiero jak przegonie mi┼Ťka na trasie b─Öd─Ö wiedzia┼é czy to co┼Ť powa┼╝niejszego czy obroty na ja┼éowym by┼éy do┼Ť─ç wysokie (na s┼éuch) bo alternator obficie pracowa┼é:P

Worczynski napisa┼é(a):Po takiej trasie powiniene┼Ť go idealnie do┼éadowa─ç :) Poza tym mrozy chyba powoli przechodz─ů :) Ja tam chwilowo nie narzekam na akum, wymieniony tej zimy pali od kopki :D Ze ┼Ťwiat┼éami, z nawiewem i z radiem i bez problemu w najwi─Öksze mrozy zapala :) Za to pozby┼éem si─Ö problemu z hamulcami ostatnio, zaznajomiony mechanik zabra┼é si─Ö za temat i oby┼éo si─Ö bez koszt├│w przesadnych, uk┼éad porz─ůdnie odpowietrzony, sprawdzony ka┼╝dy w─Özyk i narazie jest dobrze z tematem, nie ma nag┼éego braku wspomagania. Za to przy silnych mrozach pojawi┼é si─Ö problem z dogrzaniem rakiety, Przy maksymalnym cieple i drugim biegu silnik nie mo┼╝e si─Ö do po┼éowy skali dokula─ç. A jak jest 3/4 ciep┼éa dane to jest normalnie. Odpowietrzymy uk┼éad ch┼éodzenia i popatrzymy co dalej :)

MAm dok┼é─ůdnie to samo - aczkolwiek 2 razy by┼éa odpowietrzana pandzina;/ I co dalej;/? Nadal tak si─Ö dzieje;/
--------------------------------------------------------
Bardzo prosze o LAJKI!
BOSSKO.pl
pawel.plock
Master Of Flamaster

Do┼é─ůczy┼é(a): Cz 20:01, 29 wrz 2011

Numer postu:#84  Postprzez Worczynski » N 17:15, 29 sty 2012

Jeszcze nie odpowietrza┼éem. Ale nie podejrzewam, zeby by┼é to problem z termostatem, bo wszelkie testy, ciep┼éy w─ů┼╝ itp przechodzi┼é bez problem├│w... Zbadam temat, m├│j dy┼╝urny mechanik si─Ö tym zajmie :D
Worczynski
Klubowicz na emeryturze

Numer postu:#85  Postprzez Bubcio » N 21:22, 29 sty 2012

Dreamcatcher napisał(a):no to widzę iż nie tylko ja mam kłopot z niedogrzaniem

sprawdzali┼Ťcie, czy nie jest termostat walni─Öty? Ja mia┼éem ten sam problem ( te┼╝ wtedy mia┼éem s┼éaby akumulator ), wymieni┼éem termostat i problem znik┼é - panducha grzeje jak nale┼╝y. Co do akumulatora - ja je┼╝d┼╝─Ö w zasadzie tylko po mie┼Ťcie, wi─Öc moj ( 7 letni ) byly akumulator prawie wogole si─Ö nie ┼éadowa┼é. Pojawia┼éy si─Ö nawet tak dziwne zjawiska, jak gasn─ůce radio ( by┼é to ostatni dzie┼ä ┼╝ywota aku, poniewa┼╝ nast─Öpnego dnia rano umar┼é ) :shock: . By┼éo to spowodowane brakiem pr─ůdu. Teraz, gdy kupi┼éem nowy aku┼Ť problem znik┼é. Tak wi─Öc polecam sprawdzi─ç termostaty! M├│j mechanik ma ┼éatwy spos├│b. Je┼Ťli masz zimne auto to po odpaleniu z┼éap r─Ök─ů za ch┼éodnice. Je┼Ťli po chwili ch┼éodnica zacznie si─Ö powoli grza─ç to znak, ze termo do wymiany, poniewa┼╝ woda powinna si─Ö najpierw grza─ç na MOW ( ma┼éy obieg ).
Pozdrawiam i ┼╝ycze powodzenia!
Na rozstaju dr├│g - redukcja i BUT - Moc wska┼╝e mi droge! :)
Moja Panda - viewtopic.php?f=45&t=2207 Zapraszam :)
Obrazek
Bubcio
Bywalec

Do┼é─ůczy┼é(a): Cz 21:21, 19 sty 2012
Panda: 1.1 Active 2004r :)
Imię: Michał

Numer postu:#86  Postprzez pawel.plock » N 22:18, 29 sty 2012

Bubcio sprawdz─Ö w tygodniu:)

Dzi┼Ť wpad┼éem przypadkiem na taki oto pomys┼é:D ... Spojrza┼éem przez okno patrze na moj rower na balkonie i ┼╝e trzeba przed wiosn─ů go troch─Ö od┼Ťwierzy─ç itp... B─Ödzie malowanko w my┼Ťlach us┼éysza┼éem krzyk:D ! Kolor Budyniowy + Czarny mat i naklejki Fiatowskie :D ha! a jak b─Ödzie czas to i kobietki rower tak zrobie :)
--------------------------------------------------------
Bardzo prosze o LAJKI!
BOSSKO.pl
pawel.plock
Master Of Flamaster

Do┼é─ůczy┼é(a): Cz 20:01, 29 wrz 2011

Numer postu:#87  Postprzez Dreamcatcher » So 20:23, 11 lut 2012

Zachcia┼éo mi si─Ö u┼╝ywanego auta. znowu zostawi┼éem w warsztacie ponad 200z┼é. Ale i tak bardzo lubi─Ö m─ů pandzin─Ö :)
Nowy pasek mikro, napinacz, ┼╝ar├│weczki drogowe i postojowe (napinacz i ┼╝ar├│wki moje), regulacja ┼Ťwiate┼é, klejenie po┼éamanej prowadnicy szyby drzwi kierowcy. Panowie obadali mi te┼╝ uk┼éad kierowniczy gdy┼╝ by┼éo podejrzenie i┼╝ do wymiany jest dr─ů┼╝ek kier. (wszystko by┼éo OK). ┼ü─ůcznie 220pln :cry:
Dreamcatcher
Klubowicz

Numer postu:#88  Postprzez Jarecki8810 » Wt 23:02, 14 lut 2012

Czyli zostawi┼ée┼Ť 2 st├│wki tak naprawd─Ö za nic. :mrgreen:
- Najlepszym przyjacielem faceta jest pies !
- A kobieta ?
- Walczy o dziewi─ůte miejsce z lod├│wk─ů ...
Jarecki8810
Profesjonalista

Do┼é─ůczy┼é(a): So 4:09, 07 sty 2012

Numer postu:#89  Postprzez Dreamcatcher » So 20:18, 17 mar 2012

dzisiaj z racji i┼╝ zrobi┼éo si─Ö cieplej zafundowa┼éem pandzie po┼é dnia kuracji upi─Ökszaj─ůcej.
Szczegoły opiszę w dziale ´moja panda´ w stosownym czasie.

W ramach kuracji zdj─ů┼éem w ko┼äcu relingi dachowe. Nie wiem kto to zak┼éada┼é ale wida─ç i┼╝ si─Ö nie przyk┼éada┼é. O ile z ty┼éu by┼éo jeszcze zno┼Ťnie to z przodu ┼Ťrubki mocuj─ůce relingi do autka by┼éy kompletnie pordzewia┼ée. Z jedn─ů ┼Ťrub─ů s─ůsiad musia┼é mi pom├│c. Pierwszy raz widzia┼éem ┼╝eby rdza zjad┼éa p├│┼é nakr─Ötki.
Ech mia┼éem kas─Ö na co innego do pandy przeznaczyc a tak to zarobi lakiernik gdy┼╝ niestety lakier zacz─ů┼é puchn─ůc ko┼éo gwint├│w reling├│w z przodu :( P├│ki co gwinty zabezpieczy┼éem smarem grafitowym i za┼Ťlepkami.
Dreamcatcher
Klubowicz

Numer postu:#90  Postprzez Dreamcatcher » So 15:35, 21 kwi 2012

ja we czwartek by┼éem wymieni─ç olej i filtry. dodatkowo poszed┼é w u┼╝ycie ┼Ťrodek czyszcz─ůcy wtryski i filterek powietrza simoty.

co u was nowego?
Dreamcatcher
Klubowicz

Poprzednia stronaNast─Öpna strona

Powr├│t do Lu┼║ne tematy...

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Google [Bot] i 4 go┼Ťci