codziennik

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Numer postu:#46  Postprzez rallyman1 » Pt 20:22, 05 sie 2011

Deacon napisał(a):
rallyman1 napisał(a):Wymiana świec żarowych


dlaczegfo wymieniales swiece? zaswiecila ci sie kontrolka na liczniku, ze musisz juz wymienic? z tego co mi mowili, to swiece w MJT wymienia sie, jak Ci sie zaswieci kontrolka na liczniku.

No właśnie parę dni temu zaświeciła się kontrolka i pojawił się stosowny komunikat :) zlekceważyłem to bo od czasu do czasu wywala mi jakiś błąd(losowo) :) i potem już się nie pojawia.Z tym było podobnie,ale wczoraj znowu to samo się pojawiło,no więc przy okazji mycia auta poprosiłem ich o sprawdzenie tego i ogólnie zawieszenie,hamulce itp.no i okazało się że dwie świece padnięte.A że nie życzyli sobie dużo to zdecydowałem się na wymianę :)
rallyman1
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 292
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Cieszyn
Wiek: 46
Panda: 1.3 multijet

Numer postu:#47  Postprzez moszczu » Pn 1:10, 08 sie 2011

rallyman1 napisał(a):Ja się dowiedziałem w nocy i do teraz było :pub: :D niestety świętuję bez mojego autka na razie,bo stoi biedaczek od wczoraj na warsztacie.Wymiana silentbloków(czy jak się to tam pisze :) ),i prawdopodobnie jeszcze coś tam w zawiasie+geometria.Wymiana świec żarowych.A pojechałem tylko umyć auto :) i tak się skończyło.


Sillentblock... pytałem w ASO o oryginalne powiedział mi koleś na sklepie, że to jest część nie wymienialna i trzeba by było kupić całą nową belkę :( pytałem mechanika da radę :)
moszczu
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1709
Dołączył(a): Wt 22:04, 22 mar 2011
Lokalizacja: Głowno
Wiek: 35
Panda: 1.1 Blue Actual 2003r.
Imię: Michał

Numer postu:#48  Postprzez Worczynski » Śr 17:18, 10 sie 2011

Co dzisiaj, wymieniłem klamkę zewnętrzną drzwi kierowcy, cholernie przykry dostęp, ale dało radę i znów mogę cieszyć się otwieraniem auta bez gimnastyki, kupiłem nowe tylne amortyzatory, bo niestety jeden się wylał, więc nie było innej opcji... I taki dzień dzisiaj, no poza tym, że laska na światłach chciała mi oklep spuścić za to, że wcześniej ją klaksonem zwyzywałem za to, że z pasa skrętu w lewo pojechała na wprost wprost pod moją maskę :P Te kobiety się strasznie agresywne zrobiły :|
Worczynski
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1250
Dołączył(a): Wt 9:28, 12 kwi 2011
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 33
Panda: 1.1 Actual yellow banana! + kuchenka gazowa :)
Imię: Paweł

Numer postu:#49  Postprzez Dreamcatcher » Pn 21:16, 15 sie 2011

ja w środę odebrałem auto z wymiany rozrządu. licząc z wymianą oleju w skrzyni biegów zaceniono mi 300zł (części moje). ale że chłopaki we dwóch robili od rana do późna w noc więc cena myślę uczciwa. zgodnie z oczekiwaniami walnięty był napinacz.
tyle że problem "stukania" spod maski powrócił, choć co prawda już w mocno ograniczonej formie. doszło to iż sporadycznie pali jakby miał mało prądu. mechanior stwierdził iż trzeba będzie pomyśleć o zmianie oleju na półsyntetyk.
przy okazji remontu wyszło że miska olejowa jest nieoryginalna, smok był spawany i najprawdopodobniej czekają mnie wydatki w związku z turbiną. kupuj tu auto u handlarza.
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2046
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Numer postu:#50  Postprzez Deacon » Pn 20:48, 22 sie 2011

wczoraj bylem u rodzicow. siedzimy sobie a tu nagle za oknem czarno sie zrobilo. patrzymy przez okno a tam cos sie jara na dole w bloku. z czwartego pietra (ostatniego) wygladalo to tak, jakby sie palil parter. a okazalo sie, ze pod wejsciem do klatki ktos podpalil jakis stary fotel. potem ze zeznan swiadkow, okazalo sie, ze to jakies dwa lebki po ok. 8 lat. niestety uciekli. ale predzej czy pozniej dowiemy sie kto to.
przyjechaly dwie jednostki i policjanty. nawet szybko, w jakies 5 minut.
a dodzwonic sie z komorki na 112 to masakra. chyba ze 5 miniut stalem z sluchawka przy uchu i sie nie polaczylem - caly czas kazali mi czekac. dobrze, ze ktos wczesniej juz zadzwonil po straz.
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5198
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Renault Megane III Coupe
Imię: Michał

Numer postu:#51  Postprzez Kardan » N 20:34, 04 wrz 2011

Zakończyłem dzisiaj tygodniowy urlopowy objazd Polski północnej.Przejechałem Pandą 2500 km.Dała radę.
Kardan
Bywalec
 
Posty: 130
Dołączył(a): N 9:23, 27 lut 2011
Wiek: 49
Imię: ---

Numer postu:#52  Postprzez Kardan » N 20:41, 04 wrz 2011

moszczu napisał(a):
rallyman1 napisał(a):Ja się dowiedziałem w nocy i do teraz było :pub: :D niestety świętuję bez mojego autka na razie,bo stoi biedaczek od wczoraj na warsztacie.Wymiana silentbloków(czy jak się to tam pisze :) ),i prawdopodobnie jeszcze coś tam w zawiasie+geometria.Wymiana świec żarowych.A pojechałem tylko umyć auto :) i tak się skończyło.


Sillentblock... pytałem w ASO o oryginalne powiedział mi koleś na sklepie, że to jest część nie wymienialna i trzeba by było kupić całą nową belkę :( pytałem mechanika da radę :)


Takich cudów to nie widziałem żeby silentbloki wymienić trzeba belkę kupić.Po co belkę? Lepiej cały nowy samochód kupić.Kogo oni zatrudniają?Takie cudo zwane Tuleją wachacza osi tylnej kosztuje c.a. 33 zł.
Kardan
Bywalec
 
Posty: 130
Dołączył(a): N 9:23, 27 lut 2011
Wiek: 49
Imię: ---

Re: codziennik

Numer postu:#53  Postprzez Dreamcatcher » N 10:05, 30 paź 2011

powiedzcie kto takie ceny wymyśla.
wczoraj wymieniłem przepaloną żarówkę podświetlenia pokrętła nawiewów (ten od temperatury). znajomy sklep motoryzacyjny był już zamknięty więc podjechałem na Orlen. głupia żaróweczka a koszt - 1,49pln. we fabryce to pewno 20gr lub mniej :P
i jeszcze to paliwo. u mnie ropie niewiele brakuje do 5,50 zł za litr.
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2046
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Re: codziennik

Numer postu:#54  Postprzez Deacon » N 13:06, 30 paź 2011

bo stacje musza czyms nadrobic mala marze na paliwie, dlatego winduja ceny wszystkiego innego. ja tankowalem w czwartek - 5.44zl na Orlenie. masakra :strzal:
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5198
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Renault Megane III Coupe
Imię: Michał

Re: codziennik

Numer postu:#55  Postprzez Huczas » N 13:42, 30 paź 2011

No i ja zatankowałem Orlen przy Lotnisku Okęcie, 5.39 boli... w wekendy na LukOil są promocję i dziś mają cenę 5,33 co jest najtańszą opcją w Warszawie.
Huczas
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1995
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Ruciane-Nida/ Warszawa
Wiek: 36
Panda: 1.2 Dynamic

Re: codziennik

Numer postu:#56  Postprzez Dreamcatcher » N 13:54, 30 paź 2011

nom u mnie jeszcze 50km i też trzeba będzie podjechać na Orlen. czyli pewnie jakoś w przyszłym tygodniu.
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2046
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Re: codziennik

Numer postu:#57  Postprzez Deacon » N 15:26, 30 paź 2011

ja tam LukOil omijam z daleka. co z tego, ze maja taniej jak zatankowalem tam auto i po prostu nie jechalo - mulilo strasznie.
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5198
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Renault Megane III Coupe
Imię: Michał

Re: codziennik

Numer postu:#58  Postprzez PPrzemek » N 17:48, 30 paź 2011

Na stacji pod Makro w Katowicach benzyna 5.26, ropa 5.22. Dodatkowo mając kartę Makro, ma się jeszcze upusty.
Pozdrawiam
Przemek
PPrzemek
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt 22:06, 14 paź 2011
Lokalizacja: Ruda Slaska
Wiek: 46
Panda: 1.2 Dynamic Plus

Re: codziennik

Numer postu:#59  Postprzez Dreamcatcher » Pn 20:13, 07 lis 2011

Miałem dzisiaj dzień przedzimowej dobroci dla auta. Zostały zmienione przednie kapcie na zimowe oraz autko zostało zatankowane do pełna (całe szczęście że pandy nie mają wielkiego baku). Jeszcze jutro konserwacja uszczelek w drzwiach (dziś zabrakło czasu) i panda będzie na zimę przygotowana.

Miałem też sprawdzić ładowanie akumulatora i zawieźć stary zderzak do spawania celem późniejszego na allegro wystawienia ale jak się okazało obaj goście byli nieosiągalni dziś.
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2046
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Re: codziennik

Numer postu:#60  Postprzez Huczas » Pn 20:22, 07 lis 2011

czego używasz do uszczelek? spray czy sztyft jakiś?

na temat to dziś miałem urwanie łba w pracy :) kolega miał wypadek samochodowy i jeszcze nie wrócił co niestety na mnie zsyła gromy :(
Huczas
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1995
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Ruciane-Nida/ Warszawa
Wiek: 36
Panda: 1.2 Dynamic

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości