czas życia wycieraczki aero

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

czas życia wycieraczki aero

Numer postu:#1  Postprzez s_m » Wt 11:40, 21 mar 2017

Zakładam temat z ciekawości, bo mam niezłą zagwostkę związaną z innym samochodem. Mianowicie, co ile km/czasu mniej więcej zmieniacie wycieraczki? i jakie zakładanie? Ja fakt, że robię mało km, ale ostatnio tak wyszło, że miałam dwie różne i o ile jedna od visee żyła 3 lata, to druga od bosha po roku osiągnęła zużycie tej starszej. Teraz założyłam nowy komplet od visee, w drugim samochodzie tak samo, tego samego producenta, kupiony w tym samym miejscu i u mnie w pandzie chodzą idealnie, a w skodzie po niecałych dwóch tygodniach zaczynają mazać i zostawiać smugi jakby były zużyte tak jak boshe po dobrym roku intensywnego użytkowania. A miało być tak pięknie i starczyć na dłużej. I teraz zastanawiam się, czy możliwe jest, aby to była wina ramienia, że tak szybko zużywa wycieraczki? No bo dlaczego w jednym samochodzie zupełnie nowy komplet chodzi idealnie, a w drugim marze i zostawia paski?
s_m
Miss
 
Posty: 62
Dołączył(a): Pt 12:41, 21 mar 2014
Lokalizacja: niewymagana
Panda: 1.1 40kW 2006
Imię: Doris

Re: czas życia wycieraczki aero

Numer postu:#2  Postprzez Który » Pn 16:33, 27 mar 2017

Jak markowe to co 2 - 3 lata.
Który
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 48
Dołączył(a): Pn 18:11, 20 mar 2017
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 32
Panda: III
Imię: Adam

Re: czas życia wycieraczki aero

Numer postu:#3  Postprzez Albercik » Wt 9:40, 28 mar 2017

W moich poprzednich autach - wycieraczka aero żyła maks. 1 rok. Nieważne czy była to marka Bosch, Feuvert czy Tesco. Rok i do kosza. ALE. Każdy z tych samochodów, fabrycznie wyjeżdżał z wycieraczkami na pałąku.

W Passacie miałem fabrycznie banany i wymieniłem je w sobotę po... 2,5 roku. Bosch Aero Twin. Oczywiście wymieniłem na takie same ;)

W Pandzie, jak miałem stare ramiona, wycieraczki Bosch Aero Twin po pół roku się nadawały do śmieci. Parę miesięcy temu, założyłem ramiona od 500, które fabrycznie miało banany i na razie wycierałki zbierają jak nowe. Zobaczymy jak długo ten stan się utrzyma, ale porównując poprzednie, a te - obecne zużywają się zdecydowanie wolniej.

BTW - zauważyłem, że w Pandzie i tak zawsze będzie mniejsza żywotność wycieraczek z dwóch, zasadniczych powodów:
- fabryczne spryskiwacze walą punktowo na szybę więc, przez większość czasu, wycieraczka jedzie po suchym/kurzu/piasku,
- ogrzewanie szyby (ciepły nadmuch) jest efektywny dopiero od pewnej wysokości szyby, więc jadąc trasą, w zimę, woda zebrana przez pracującą wycieraczkę, przymarza na dole szyby i wycieraczki, przy każdym ruchu, po tym szorują.

O ile pierwszy problem można wyeliminować montując dysze mgłowe, o tyle drugiego już nie bardzo idzie rozwiązać :(
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz


Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron