Radio niefabryczne kenwood problemy z podłączeniem

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Radio niefabryczne kenwood problemy z podłączeniem

Numer postu:#1  Postprzez Jakuballe » Śr 16:49, 01 mar 2017

Witam.
Czy jest ktoś kto montował do Pandy III nieseryjne radio?
Nie zdecydowałem się na emulator gdyż wcześniej dostałem w prezencie radio kenwood.
Po podłączeniu go do kości iso wywala się błąd - awaria airbag i obrotomierz spada do "0", a radio nie włącza się. podłączam seryjne i wszystko jest w porzadku (nawet pamięta stacje).
Podejrzewam też że nowe radio ma wadę bo gry podaje mu 12V na + i - to w ogóle nie rusza.
Jest tutaj ktoś kto ogarnia takie tematy lub posiada schematy do Pandy abym mógł pokazać je swojemu elektrykowi?
Z góry dziękuję za pomoc.

p.s. moje radio nie miało sterowania z kierownicy i jest to radio continental cd/mp3
Jakuballe
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): N 9:27, 13 gru 2015
Lokalizacja: Polska
Panda: III 1.2
Imię: Kuba

Re: Radio niefabryczne kenwood problemy z podłączeniem

Numer postu:#2  Postprzez Albercik » Śr 17:10, 01 mar 2017

ech... a masz jakieś pojęcie o elektryce? bo podając +12 na + i - co najwyżej spalisz radio...

żeby Ci ten kenwood ruszył musisz mu podać masę na styk GND, +12 na + i +12 na +SW (czy jak to tam będzie opisane). jedno + to jest podtrzymanie pamięci, drugie + to jest po stacyjce, które wzbudza (włącza) radio.

A w aucie masz instalację do radia fabrycznego, która ma 4 przewody: masa, +12 stałe (+30), CAN-A i CAN-B. nie masz przewodu który daje +12 po stacyjce (+15) bo radio fabryczne jest wzbudzane i gaszone CAN'em (cyfrowo).

Błędy Ci wywaliło dlatego, że Twój kenwood prawdopodobnie ma wyjście na antenę elektryczną na pinie, gdzie w instalacji jest CAN-B czyli podałeś +12V do sieci CAN i samochód zgłupiał. Obyś nie upalił BCM'a...

Jak chcesz podłączyć radio pod oryginalną instalację bez przeróbki - musisz kupić can-converter, który wpinasz między radio, a fabryczną instalację i on odczytuje sygnał wzbudzenia z sieci CAN i na wyjściu już podaje analogowy sygnał +12V do wzbudzenia nieoryginalnego radia (droga zabawka i trudnodostępna). Inną opcją jest odłączenie przewodów CAN z wtyczki radia, zaizolowanie ich (oddzielnie, żeby nie zrobić zwarcia!) i dociągnięcie +15 z innego miejsca typu skrzynka z bezpiecznikami czy zapalniczka.

Ogólnie - sądząc po Twoich dotychczasowych poczynaniach - daj to komuś to zna się na elektryce samochodowej albo pojedź do elektryka.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Radio niefabryczne kenwood problemy z podłączeniem

Numer postu:#3  Postprzez Jakuballe » Śr 17:35, 01 mar 2017

Właśnie tutaj musze przyznac Ci racje co do mojego pojecia o elektronice. Jest zerowe:-/ moj elektryk nie grzebal w pandzie i stad to pytanie. Na pewno twoje wskazowki przekażę dalej i cos mu to pomoże. Dysponujesz może schematami do audio? Czy moze jakis ogarniety forumowicz z okolic Piaseczna sie tym zajmuje?
Jakuballe
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): N 9:27, 13 gru 2015
Lokalizacja: Polska
Panda: III 1.2
Imię: Kuba

Re: Radio niefabryczne kenwood problemy z podłączeniem

Numer postu:#4  Postprzez Albercik » Śr 17:41, 01 mar 2017

Jakuballe napisał(a):Właśnie tutaj musze przyznac Ci racje co do mojego pojecia o elektronice. Jest zerowe:-/ moj elektryk nie grzebal w pandzie i stad to pytanie. Na pewno twoje wskazowki przekażę dalej i cos mu to pomoże. Dysponujesz może schematami do audio? Czy moze jakis ogarniety forumowicz z okolic Piaseczna sie tym zajmuje?


ja jestem z Wwa/Mokotów, więc w sumie to okolice Piaseczna :P Tu nie ma co grzebać w schematach. Najlpiej to by było znaleźć złącze zwarciowe z +15 i stamtąd wziąć prąd do wzbudzania radia. A przewody od CAN'a po prostu wyjąć z wtyczki (to są dwa takie cienkie we wtyczce od zasilania), opisać który jest który i zaizolować. Dużej filozofii w tym nie ma.

Pytanie czy jak podłączyłeś fabryczne radio - wszystko zaczęło działać?
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Radio niefabryczne kenwood problemy z podłączeniem

Numer postu:#5  Postprzez JaceK » Śr 22:51, 01 mar 2017

Najlepiej zostawić fabrykę a nie grzebać .

Założyłeś inne głośniki? Tweetery? Basss?

radio continental cd/mp3

Jeśli nie to to fabryczne Ci wystarczy.
PCP
JaceK
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1969
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 42
Panda: 1.2 Dynamic Full Opcja
Imię: Jacek

Re: Radio niefabryczne kenwood problemy z podłączeniem

Numer postu:#6  Postprzez Albercik » Cz 8:50, 02 mar 2017

Koledze chodzi o USB/AUX. Z tym, że w fabrycznym radiu też się da dokładając system blue&me. Rozmawiałem wczoraj z kolegą wieczorem i są różne opcje do wyboru.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Radio niefabryczne kenwood problemy z podłączeniem

Numer postu:#7  Postprzez Jakuballe » So 18:41, 04 mar 2017

Tak, dokladnie. Chodzi o aux/usb. Jesli chodzi o fabryczne radio i jakosc dzwieku to w zupelnosci to wystarcza. Po pomocy Albercika wszystko dziala a szczerze roznicy w dzwieku nie widze ;-)
Jakuballe
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): N 9:27, 13 gru 2015
Lokalizacja: Polska
Panda: III 1.2
Imię: Kuba


Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron