Panda II boczne lusterka.

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Panda II boczne lusterka.

Numer postu:#1  Postprzez franek » N 10:31, 26 lut 2017

Jeździłem dotychczas samochodami z lusterkami płaskimi. W Pandzie II i chyba III są lusterka wypukłe. Pole widzenia dają większe, ale zwiększają odległość , pojazdów nadjeżdżających z tyłu. Trudno też określić szybkość zbliżania pojazdów za nami. Dlatego zamówiłem wkłady płaskie do lusterek. Wg mnie z lusterkami wypukłymi niebezpiecznie jest zmieniać pasy ruchu i wjeżdżać, na drogi expresowe i autostrady. Poszedłbym nawet dalej: czy taki pojazd powinien być dopuszczony do ruchu :?:
Ostatnio edytowano Cz 19:07, 09 mar 2017 przez Carolcia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Proszę zwracać uwagę na polskie znaki i literówki.
franek
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pt 10:45, 24 lut 2017
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Panda: Panda II ( 169 A 4 000
Imię: Franciszek

Re: Panda II boczne lusterka.

Numer postu:#2  Postprzez Albercik » N 10:37, 26 lut 2017

A dlaczego miałby nie być?

Pierwsze pytanie, na które sam musisz sobie odpowiedzieć to: po co założyłeś ten temat w dziale dot. mechaniki, a nie w luźnych tematach...?

Druga sprawa jest taka, że np. ja mam Pandzie lusterka duże, w dodatku asferyczne i przynajmniej coś widzę. W Passacie też mam asferyczne. I praktycznie w każdym poprzednim aucie też takie miałem. Jakoś nigdy nie miałem żadnego niebezpiecznego zdarzenia przy zmianie pasa.
Ostatnio edytowano Cz 19:23, 09 mar 2017 przez Carolcia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówki.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Panda II boczne lusterka.

Numer postu:#3  Postprzez olo 1 » Pn 5:37, 27 lut 2017

Homologację, a co za tym idzie dopuszczenie do ruchu jest. Lustra asferyczne przy małej powierzchni powiększają pole widzenia, ale mogą powodować błędną ocenę odległości (trzeba się przyzwyczaić). W Pandach miałem ori i zwykłe (dymione) i asferyczne (białe). Jak jest w Pandzie III nie wiem.
olo 1
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1773
Dołączył(a): Wt 21:38, 29 kwi 2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: "Błękitna" 1.2 Dynamic
Imię: Olek

Re: Panda II boczne lusterka.

Numer postu:#4  Postprzez Albercik » Pn 8:44, 27 lut 2017

Hehe, ja mam nieoryginalne duże, aferyczne i dymione w jednym :)

Kiedyś, były takie napisy na lusterkach: "objects in mirror are closer in real", co oznaczało, że auta w rzeczywistości są bliżej, niż by się wydawało w lusterku. Napisy te były już stosowane w latach '90. A same lusterka asferyczne zaczęto wsześniej stosować i jakoś ludzie nie zaczęli nagle się masowo rozbijać...

IMO - cały temat jest na zasadzie, że złej baletnicy przeszkadza rąbek od spódnicy.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Panda II boczne lusterka.

Numer postu:#5  Postprzez arnold » Pn 12:50, 27 lut 2017

W koreańcach z tamtego okresu pisano wspomniane ostrzeżenie na lusterkach. Prawdopodobnie kupujący te auta, nawet jeśli normalnie zdali egzamin na prawo jazdy nie są w stanie zapamiętać z kursu że lusterka zniekształcają obraz.
arnold
Wymiatacz
 
Posty: 1370
Dołączył(a): So 17:22, 16 sie 2014
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imię: Arnold

Re: Panda II boczne lusterka.

Numer postu:#6  Postprzez Albercik » Pn 16:27, 27 lut 2017

nie tylko w koreańcach. w Passat B5 i w amerykańcach też (miałem i w Voyagerze i w Navigatorze i w Pasku B5 - w tym ostatnim tylko na lewym lusterku, bo prawe było mniejsze :D )
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz


Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości