Wymiana progów w Matizie

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Wymiana progów w Matizie

Numer postu:#1  Postprzez AdaMs » Cz 11:56, 16 lut 2017

Siemka,

Mam w rodzinie Matiza 17 letniego, z dość niewielkim przebiegiem (60 tys). Jednak progów to on już nie ma, no i na wiosnę zostałem poproszony przez dziadka o pomoc w tej kwestii.

Pytałem blacharza niedaleko mnie, to mi powiedział 1500zł za oba progi. Trochę mnie ta cena zagięła, ja nawet nie wiem czy to auto jest tyle warte :P

Macie doświadczenia w tej kwestii? W seju jak dobrze pamiętam, kiedyś mi mówili 600zł. Ale ostatecznie go sprzedałem i ktoś inny wymienił te progi.

Dzięki za porady :ok:
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Wymiana progów w Matizie

Numer postu:#2  Postprzez Albercik » Cz 12:07, 16 lut 2017

jak są mocno pożarte to nie ma się co dziwić. trzeba wyciąć wszystko co zardzewiałe, resztę wyszlifować (a wewnątrz progów to nie jest proste), następnie zabezpieczyć kompleksorem wiążącym rdzę (jakby jakieś resztki zostały). potem wspawać nowe progi, wyszpachlować i wypolerować na gładko, następnie polakierować bazą wewnątrz progu, dać zabezpieczenie, polakierować od zewnątrz, dać lakier w kolorze (jak pamiętam matizy miały lakierowane progi), następnie zabezpieczyć przed korozją.

Do takiej operacji trzeba rozebrać wnętrze auta (wywalić plastiki, fotele, kanapę i wykładzinę podłogi).

Kupa roboty, a auto lepiej dać na złom i kupić dziadkowi pandę.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Wymiana progów w Matizie

Numer postu:#3  Postprzez AdaMs » Cz 23:31, 16 lut 2017

Dzięki za konkretną odpowiedź :)

Tego się obawiałem, że to raczej normalna cena. Niestety sens w tym przypadku robienia mija się z celem... Jednak dziadek jest dość mocno przywiązany i ostateczna decyzja do niego należy. I tak to auto więcej stoi niż jeździ, średnio wychodzi 300km miesięcznie :P

Dodatkowo silnik pomimo małego przebiegu, jest w słabej kondycji. Dziadek jest z pokolenia, że dopóki jeździ nie naprawiam ;) Więc cały silnik przypomina gąbkę namoczoną olejem... Nawet boje się zapytać, kiedy był olej wymieniany :/
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Wymiana progów w Matizie

Numer postu:#4  Postprzez Albercik » Pt 1:04, 17 lut 2017

To wyperswaduj mu, że przywiązanie do auta chyba nie jest warte poświęcenia życia, jak mu się to auto rozpadnie w czasie przemierzania kolejnych 300km...

Po co wymieniać olej przy takich wyciekach? Wystarczy dolewać co 1000 km i jest cały czas świeży :mrgreen:
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Wymiana progów w Matizie

Numer postu:#5  Postprzez Korulsky » Pt 11:11, 17 lut 2017

Moja ciocia też ma Matiza i też progi były zeżarte przez rudą o były zaklejone taśmą i pianką ale wytrzymało to jakiś miesiąc i wyszystko wyczyściliśmy i pełno ziemi i rudej było i skończyło się na szpachli i włóknie. Jeżeli dużo rudej nie ma to można ratować albo kupić wstawki progów i samemu podjąć się wymiany.
Korulsky
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt 22:27, 11 lis 2016
Imię: xyz

Re: Wymiana progów w Matizie

Numer postu:#6  Postprzez AdaMs » So 0:11, 18 lut 2017

Korulsky napisał(a):Moja ciocia też ma Matiza i też progi były zeżarte przez rudą o były zaklejone taśmą i pianką ale wytrzymało to jakiś miesiąc i wyszystko wyczyściliśmy i pełno ziemi i rudej było i skończyło się na szpachli i włóknie. Jeżeli dużo rudej nie ma to można ratować albo kupić wstawki progów i samemu podjąć się wymiany.


Samemu tutaj nikt nic już nie będzie robił. Rudej jest sporo, pięści wchodzą. Dam jutro ogłoszenie na oferii, zobaczę jaki będzie odzew firm z okolicy.
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Wymiana progów w Matizie

Numer postu:#7  Postprzez Korulsky » So 0:30, 18 lut 2017

To już twoja decyzja a jeżeli naprawa wynosi więcej niż wartość auta to nie opłaca się no chyba że na części rozbierzesz go i posprzedajesz części a jako następne auto to nich kupi Pandę ale 600
Korulsky
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt 22:27, 11 lis 2016
Imię: xyz


Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron