Panda 1.2 Przemyślenia

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Panda 1.2 Przemyślenia

Numer postu:#1  Postprzez Korulsky » Cz 0:40, 16 lut 2017

Witam jestem dopiero zapoznający się z forum jeżeli jakiś temat poruszam a było to na forum to przepraszam. Ale do rzeczy mam takie plany dotyczące pandy i jej problemów. Czy warto założyć dolot od pandy 100Hp i sportowy filtr powietrza ?. Pytanie do właścicieli 1.2 69km czy to normalne że jak auto stoi normalni na luzie to sobie przygazowuje i trzęsie pedałem gazu ?, I teraz takie trochę co daje szczęście czy to tak jest z wszystkimi silnikami czy po prostu taki egzemplarz mam - Stoisz sobie normalnie na światłach a obok normalnie stoi sobie np. Golf w TDI i zapala się zielone i ruszamy gaz i do 50 km i nagle wszyscy zostają w tyle i nie jednego boli jak panda zostawia w tyle :D. Taki trochę luźny temat :) Jeżeli są jakieś błędy to przepraszam.
Korulsky
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt 22:27, 11 lis 2016
Imię: xyz

Re: Panda 1.2 Przemyślenia

Numer postu:#2  Postprzez Albercik » Cz 11:57, 16 lut 2017

nie do końca rozumiem Twoją wypowiedź, ale spróbuję.

- dolot od pandy 100HP. Po co? Masz Pandę 100HP? Nie? To po co Ci dolot od niej? Jak chcesz pogorszyć osiągi silnika to śmiało montuj, ale jeśli masz na myśli poprawę osiągów to musisz zmienić dolot + wydech oraz dostroić do tego mapę wtrysku.
- dlaczego pytasz o Pandę 1.2, jeśli w opisie masz 1.1 ?
- skoki obrotów nie są normalne, a trzęsienie pedałem gazu może świadczyć o wywalonej poduszcze pod skrzynią lub silnikiem,
- co do przyśpieszenia - wszystkie Pandy (oprócz 4x4 i 100HP) mają takie same skrzynie biegów, które muszą dać radę z najsłabszym silnikiem. Przełożenia pierwszych trzech biegów są tak nieduże, że faktycznie - przy ruszaniu spod świateł Panda idzie jak rakieta. Nawet moje 1.1 tak chodzi. Dopóki nie wrzucę czwórki...
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Panda 1.2 Przemyślenia

Numer postu:#3  Postprzez Korulsky » Cz 14:54, 16 lut 2017

-Pytam o 1.2 ponieważ mam 2 pandy 1.1 Żółta z 2007 i 1.2 z 2010 Szarą ;) i dzięki Albercik za odpowiedź
Korulsky
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt 22:27, 11 lis 2016
Imię: xyz

Re: Panda 1.2 Przemyślenia

Numer postu:#4  Postprzez Regis » Pn 17:07, 27 mar 2017

Albercik napisał(a):. Nawet moje 1.1 tak chodzi. Dopóki nie wrzucę czwórki...


W 100hp jest taka skrzyniq ze na 6 biegu przy 3000obr/min masz ta sama predkosc co w 1.2 przy tych samych obrotach na 5 biegu... w sumie na przyspieszeniu dodaje mu tylko to wypelnienie pomiedzy 3 a 4 biegiem w normalnych skrzyniach :p
Regis
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 759
Dołączył(a): Pt 10:09, 05 gru 2014
Lokalizacja: Nowy Targ
Wiek: 35
Panda: Megane II 3d 2.0 16V
Imię: Łukasz


Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron